SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta Do Oceny I Poprawy + Pytania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23727

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 369 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6513
Witam.Jestem Początkującym "sportowcem":D.Ćwiczę około Półtora miesiąca(Trochę SW,przedwczoraj skończyłem A6W,ćwiczę pompki,podciąganie na drażku,ćwiczenia z Ekspanderem).

Od około 2 miesięcy staram się też trzymać diety.Bardzo się staram dobrze odżywiać,mam podstawy odżywiania w głowie, ale chciałbym aby ktoś bardziej doświadoczony pomógł mi ją ulepszyć.

Praktycznie zawsze jem tyle samo w każdym posiłku, ale jeszczxe nie liczę kalorii, jem do najedzenia, zawsze 5 posiłków dziennie,w miarę regularnie-co 2,5-3H.


Płeć-Mężczyzna
Wiek-16 Lat
Waga-63(Na sucho przed śniadaniem)
Wzrost-178cm
BF-18%
Stan Zdrowia-OK
Typ Budowy-Ektomorfik
Cel-trochę Masy,(7-10 Kg),Zmniejszenie BF),nie chcę przesadzić,chce mieć trochę masy ,ale chcę też być zwinny w SW :P
1.Śniadanie
-Mleko % lub 1,5%(Po mleku 2% czuje Się lekko przesłodzony)
-Płatki Owsiane Górskie Ekstra
-Orzechy Włoskie
-Rodzynki
-Garstka Corn Flakes
-Czasami 1 Banan

To śniadanie Jem 95% czasu,ale czasem na śniadanie jem też:
Placek Owsiany(Smażony NA Oliwie Extra Vergin,4 Białka 2 Żółtka ):
-100G Płatków Owsianych
-1 Banan
-Trochę Jogurtu Naturalnego
Po Tym Placku czuję się bardziej naładowany(Chyba przez dodanie banana) jem go 2,3 razy na tydzień gdy mam dużo lekcji lub WF)

2 Śniadanie:
-Chleb Razowy
-Masło Roślinne lub Zwierzęce
-Pomidor,Ogórek
-Wędlina Drobiowa,Ryba lub Pierś( Staram się wypierać wędlinę żeby zawsze była pierś lub Ryba)
-Ser Żółty
-Jabłko

Nie jem wtedy ryżu ani kaszy z powodu braku miejsca w plecaku
Jadłem wcześniej chleb biały zamiast razowego ale miał dla mnie za duży IG jak na 2 śniadanie

Obiad(Przed Treningiem):
-Kasza Gryczana Lub Ziemniaki
-Dużo Warzyw(Najczęściej jest to kapusta kiszona z marchwią, czasami kapusta pekińska z innymi warzywami)
-Pierś, Ryba,czasem Kotlet Schabowy(Czasami nie jem obiadu w domu, dlatego schabowy)(Wszystko niestety smażone-na oliwie, mam zamiar parowar)
-Jabłko lub kiwi
Jest to ZAWSZE mój posiłek przed treningiem, jem go 1-1,5H przed treningiem. Tu mam pytanie. Jeżeli zaczynam trening po godzinie od obiadu, to Mogą być ziemniaki o wysokim IG żeby nic nie ciążyło,czy powinna być kasza lub inny WW o średnim IG?

Posiłek Po Treningu:
Zaraz po treningu Banan lub trochę Daktyli
-Ryż lub Makaron(Ryż 995 czasu :D)
-Twaróg Chudy lyb Połtłusty
-Białko z jaja

Tu kolejne pytanie. Czym mogę zastąpić twaróg po treningu,jeśli wolno się on wchłania.Staram się nie jeść tłuszczu po treningu , bo na razie nie biorę odżywek, więc co jeśli nie mięso które wchłania się szybciej od twarogu?

Posiłek Przed Snem
-Twaróg
-1 lub 2 Całe Jaja
-Łyżka Oliwy
-Trochę warzyw(Pomidor,ogórek,czosnek)

Piję codziennie około 2L Wody, czasami piję Green Tea lub kompot owocowy, nigdy "Soków" albo Coca-Coli Itp.
Z suplementów to jedynie czasami tran w kapsułkach i tabletki z Glukozaminą(Gdy jestem wymęczony)

Nie liczę kalorii ale bardzo staram się utrzymac proporcje WW/B/T
Bardzo proszę o podpowiedzenie jak utrzymać proporcje tłuszczów 1/2/1 miezy wszystkimi posiłkami, uwzględnienie soli mineralnych itp :P
Proszę o surową ocenę i poprawę błędów :D

SIŁA ! :D

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
strasznie słabe źródła białek szczególnie w 1 i 2 posiłku
nie zastanawiałeś się by trzymać się 10 wskazówek ?

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
to na oliwie mozna smazyc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
można pod warunkiem że krótko

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 369 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6513
Ok s.m.p.a. , postaram się trzymać 10 wskazówek, kilku już myślę że się trzymam :P. Co do białek to dzięki za uwagę, bo coś mi właśnie nie pasowało z nimi:P.Podam teraz trochę inne źródła białka i proszę żebyś odpisał czy jest poprawa :P

Śniadanie-Do posiłku z mlekiem 1 jajko, lub częściej ten placek z dużą ilością jajek
2Śniadanie-Wywalić ser żółty? A jeśli tak to czym go w tym posiłku zastąpić? Bo pierś chyba nie jest konieczna jeśli jest to źródło szybko wchłanialnego białka

Obiad-Myślę że tutaj z białkiem jest dobrze, ew. czym je zastąpić,może dołożyć coś?
Posiłek Po Treningu-Zastąpić twaróg Piersią albo Tuńczykiem?
Posiłek Po Treningu-Myslę że tu jest dobrze(wolnowchłanialny twaróg)

SIŁA ! :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
I jajecznica

II każde mięso bedzie dobre czy ryba
ser biały

po treningu mięso ryba ale nie zpuszki
twaróg wyrzuć około treningowe

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 369 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6513
Na obiad też mięsko? Zacząłem głębiej analizować 10 wskazówek, i według tych zasad, dopiero po treningu powinienem jeść WW typu ryż,makaron itp. Więć czy mogę jeść rano owsiankę abo wysokim Ig żeby zatrzymała nocne przemiany? I co mogę zjeść na 2 śniadanie zamiast kanapek(nie mam dużo miejsca w plecaku?A i czy do2sniadania oprócz mięcha może byćtroszkę twarogu?

SIŁA ! :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 369 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6513
O dziękuję ponownie, ale tu mam kolejne pytanie. Piszesz że jesli posiada się dobre pieczywo to ,można nosić kanapki do szkoły, co byś powiedział na takie 2 śniadanie:
-Chleb Razowy Żytni lub Bułki Grahamki
-Trochę Twarogu
-Pierś lub Ryba
-Pomidór,ogórek

I kolejne pytanie. Przeważnie smaruję kanapki masłem roślinnym lub pochodzenia zwierzęcego,co byś polecił na posmarowanie tego chleba?
Z góry dziękujuę, niedługo napisze jeszcze raz tą dietę ponownie do oceny ;p

SIŁA ! :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 369 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6513
Jeśli ogórek zabija witaminę C w pomidorze, to może byćz warzyw pomidór + pekinka albo sałata?

SIŁA ! :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
tak może

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Eksperci Prosze o pomoc w sprawdzeniu diety :)

Następny temat

Ostateczny etap zrzucania wagi - porady/pomoc co do treningu

Wiecej