SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 897

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 125
Witam, mam kilka pytań, ale pierw o mnie.
Waga 86kg, wzrost 170cm, wiek 26lat, budowa endo, tłuszcz głównie na brzuchu i na klacie.
Praca w delegacji, fizyczna, 10h minimum.
Jest to mój powrót do "formy", za młodu zapasy+boks+siłownia. Aktualnie na wyposażeniu 2x20kg hantel, skakanka i chęci. Zerowe pojęcie o makroskladnikach, diecie, iwszystkim co z tym związane

1. Po przeliczeniu z kalkulatora, moje zapotrzebowanie ~2500kcal. Jest ok?
2. Czytając kilka tematów, postarałem się rozpisać swoje zapotrzebowanie, tj. 170g białka, 250g węgli, 80g tłuszczu. Jest to prawidłowe?
3. Chciałbym zrzucić ok. 10kg, czy mój sprzęt będzie w tym pomocny?
4. Jaki plan treningowy zastosować do tego?
5. Czy jest sens kupować gotową dietę, czy korzystać z jakiegoś gotowca? Zależy mi, żeby zacząć JUŻ, a zanim ja pojmę odrobinę potrzebnej mi wiedzy, i ułożę coś sam, minie miesiąc, a mając "podane pod nos" mogę się jednocześnie uczyć jak i korzystać.
6. Z racji typu pracy, nie mam czasem gdzie ugotować, jak znajdę nocleg na ostatni moment, to może być bez kuchni, a gotować po pracy, gdzie czasem dojazd zajmuje godzinę, i będąc w domu o 21 często brakuje sił żeby gotować na cały następny dzień, jakieś pomysły, rozwiązania sensowne podsunęlibyście?

Pozdrawiam ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Nam to niestety niewiele mówi. Jeżeli efektów nie będzie, to sugeruję dać do sprawdzenia swoją dietę w tym dziale, a trening w dziale trening dla początkujących.

https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html

Dopiero wtedy gdy jasne będzie, że wszystko jest w porządku, warto będzie przemyśleć wykonanie badań hormonalnych, aby sprawdzić czy tutaj nie leży problem. Jak na razie obserwacja, a później analiza tego co w większości przypadków leży, czyli diety i aktywności fizycznej.



Zmieniony przez - domer w dniu 2020-05-26 12:54:28
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 273 Wiek 29 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3370
Zapotrzebowanie wydaje się być sensownie wyliczone, w każdym bądź razie z kalkulatora będzie na pewno mniej dokładnie jak ze wzoru. Na początek możesz przyjąć 2g białka, 1-1,5tluszczy a resztę przyjąć z węgli. Na start hantle, skakanka i chęci powinny wystarczyć. Możesz spróbować wykupić gotowa dietę i na jej podstawie sam analizować i dzieki temu trochę przyswoisz wiedzy. Polecam potreningu.pl - indywidualne podejście, sprawdzeni specjaliści i na pewno znajdą sposób na wieczorne gotowanie. Jeżeli chodzi o plan to wydaje mi się że na tą chwilę biorąc pod uwagę sprzęt i czas, dobrym pomysłem będzie trening typu FBW - odwiedź nasz dział Trening dla początkujących i jest tam kilka podwieszonych tematów z których wybierzesz sobie gotowy plan, bądź koledzy ewentualnie Ci pomogą w ułożeniu takiego.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699670
1. Kalkulatory moga być niedokładne , lepiej korzystać ze wzoru

https://www.sfd.pl/-t276436.html 

2.W rozkładzie makroskładników na początek przyjmujesz białko 2 g , tłuszcze 1-1,5 g na kg masy i reszta kalorii z węglowodanów
wiec wyglada ok

3.zrzucić wagę oczywiście wystarczy , jednak jeżeli chodzi o kształtowanie sylwetki to zapewne nie wystarczy
4. Pkt jw
5.Mozesz ułożyć sam lub skorzystać z np z serwisu potreningu.pl
6.Mozesz sobie przygotować posiłki na kilka dni , poświecisz jeden wieczór i będziesz miał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Zadecydowanie zapotrzebowanie kaloryczne polecam policzyć z dokładnego wzoru, do którego link otrzymałeś w wypowiedzi powyżej. Poza tym, pierwszym co należy zrobić jest ustalenie aktywności fizycznej, a dopiero w stosunku do niej obliczenie zapotrzebowania. Dlatego też najpierw polecam ułożyć sensowny trening i dać go do oceny w dziale trening dla początkujących:

https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html

Pamiętać należy również o tym, że miarą efektów nie jest masa ciała. Dlatego też zrzucanie kg nie jest sensowne. Skup się na obwodach, poziomie tkanki tłuszczowej i wyglądzie sylwetki.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 125
Dieta zakupiona z Potreningu.pl.
Jeszcze jedno pytanie, w ankiecie na potreningu były rozpisane godziny z posiłkiem. Obiad był o godzinie 15:30, kolacja o 20:00. Jeśli zjem obiad o godzinie 19, a kolację ~21, czyli jakieś 2 godziny przed snem, będzie ok? Czy raczej starać się brać do pudełka na robotę? Tylko wiadomo, że zimne już tak nie smakuje.
Poczytam o treningach, może znajdę costdla siebie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
1 na parametry ciała wydaje się być realne 2500
2 jak na diete zbilansowaną to ok
3 coś można podziałać, jest sporo treningów HIIT bez sprzetu pomocnych w reduckji tkanki tłuszczowej
4 mzoesz dać proste FBW w domu, do tego aeroby/hiit jak masz dobrą kondycję
5 mozesz skorzystać z pomocy np https://potreningu.pl/plan
6 można kożystać z gotowych produktów, moze masz jakąś lodówkę turystyczną.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Skoro masz ułożoną dietę przez dietetyka, to w pakiecie masz również konsultacje z nim. Sugeruję więc pytania i niejasności konsultować właśnie z nim.

Godziny i ilość posiłków nie mają wpływu na kształtowanie sylwetki. Należy dobrać taką ich ilość i spożywać w takich godzinach, jakie Tobie pasują względem pracy, treningu, czy obowiązków dnia codziennego.

https://potreningu.pl/articles/4897/czy-ilosc-posilkow-ma-znaczenie

https://potreningu.pl/articles/895/czy-zeby-schudnac-koniecznie-trzeba-jesc-co-trzy-godziny 
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 125
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, temat wyczerpany ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 273 Wiek 29 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3370
Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 125
Witam, mam pewien problem. Po tygodniu waga pokazuje prawie - 2kg, cm wszędzie spadły, najwięcej na cyckach - 3cm. Ale problem jest w pasie, miałem 100cm, a teraz pokazuje mocne 101cm. Czy robię coś nie tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Bez wątpienia to co źle robisz, to pomiary obwodów ciała. Raczej nie ma tutaj innej opcji. Gdzieś musiał nastąpić błąd pomiarowy. Nie ma możliwości aby tracić mięśnie i odkładać tkankę tłuszczową. Prawdopodobnie pierwsze pomiary były błędne. Taka sytuacja możliwa jest jedynie w przypadku połączenia złej diety, braku aktywności fizycznej w postaci treningów siłowych i sporych problemów hormonalnych. Sugeruję dalej obserwować obwody ciała w kolejnych pomiarach. Oczywiście o ile dieta, treningi i regeneracja są prawidłowe.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mięso out

Następny temat

Pierś z kurczaka

WHEY premium