SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta = priorytet?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2073

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 297
Witam, mam pytanie: czy aby zrzucić 7-8 kilogramów przy posturze 60 kg 165 cm wzrostu potrzeba jakaś specjalna dieta czy wystarczy umiarkowane, rozsądne jedzenie. Jako student ciężko aby posiłki które będę jadał na uczelni były jakieś skomplikowane z oczywistych powodów. A co do treningu do prowadzę w domu różne ćwiczenia bez sprzętu + jazda na rowerku stacjonarnym. Aktualnie żywię się:
- I śniadanie:płatki z mlekiem(pół miseczki i pół szklanki płatek), 2 parówki i kromka ciemnego pieczywa, jogurt owocowy + płatki/wafel ryżowy, tost
- II śniadanie: owoce różne, jogurt, kanapka
- Zupa różna
- Drugie danie: głównie ciemny ryż/czasem ziemniaki, mięso/ryby raczej pieczone bądź gotowane, surówki
- "Coś słodkiego" jakiś owoc,bądź kostka czekolady
-Po ćwiczeniach kakao małe, owoc, jogurt, bądź płatki z mlekiem
Co do trunków to herbata: 2 litry dziennie wychodzi i 2 szklanki herbaty samej (czerwona i zielona)

Proszę o jakieś sugestie.


Zmieniony przez - Stefan Batory w dniu 2015-11-12 19:14:08
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 297
Wiem, biorę to pod uwagę, lecz nie mam ambitnych celów w kontekście stać się jakimś chodzącym ideałem, lecz po prostu tak zwanym "szkieletem".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Możesz zacząć od wskazówek w tym temacie: https://www.sfd.pl/[art]_PIERWSZA_REDUKCJA__PRZYGOTOWANIE_DO_DIETY.-t681908.html

To czy wystarczy takie żywienie, czy specjalna dieta nikt Ci w ciemno nie odpowie. Natomiast nie rozumiem, jakie to "oczywiste powody" problemów z żywieniem z powodu uczelni. Pakujesz jedzenie w pudełka i jesz, filozofii tu nie ma. Nie ty jeden studiujesz.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 297
To że nie mam zbytnio czasu ani talentu coś pitrasić aby mieć na uczelni więc biorę tak zwany suchy prowiant.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Tak jak pisałem, nie Ty jeden studiujesz, także bajki, o braku czasu na studiach to można ewentualnie licealistom wciskać.
A do gotowania wielkiego talentu też mieć nie musisz, zapoznaj się z Kuchnią SFD, są przepisy trudne, są też dziecinnie proste.
Zawsze też możesz gotować na kilka dni, godzina wieczorem i masz posiłki na 2-3 doby.


Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2015-11-12 19:19:03

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 297
Dzięki, pewnie zajrzeć jak będę chciał się tym zająć na bardzo poważnie a nie jako dodatkowe zajęcie aby zrzucić oponkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 297
Po zapoznaniu się z podlinkowanym tekstem, spora część tych rzeczy jest już w mym jadłospisie a reszty wgl nie ma., więc jako tako za bardzo pomocne to nie było. Niestety nadal nie dowiedziałem się czy aby zrzucić nadmiar kilo potrzebna jakaś mega dieta czy po prostu mniej, zdrowiej i rozsądniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Tak jak Ci pisałem nie ma w ciemno odpowiedzi na to pytanie, jednej osobie wystarczy zmienić nawyki, druga bez ściśle rozpisanej diety nie zrobi nic, jednak skoro piszesz w dziale gdzie takowe "ścisłe" diety poprawiamy, a ruch jest tu całkiem spory, to musi to o czymś świadczyć.


Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2015-11-14 10:07:18

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 297
Lepiej pytać tam gdzie ludzie posiadają większą erudycję na gnębiący mnie temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76005 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754697
Więc lepszego miejsca nie znajdziesz

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 44 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 297
Pytam lecz nadal nie wiem czy powinienem coś zmieniać lub nie. Przy tym trybie odżywania moja waga utrzymuje się od roku na tym samym poziomie(brak ćwiczeń).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191500
Jeśli stoi Ci waga a chcesz zredukować to musisz zmienić żywienie ( nie takie jak jesz ) a także zacząć ćwiczyć na siłowni .
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TKD a triathlon - dieta do oceny (czy to ma sens?)

Następny temat

Biegunka

WHEY premium