SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta /Pytania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1490

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 462
Witam mam zamiar ułożyć dietę,jednak nie wiem jak się za to zabrać ;p.Na samym początku czytam artykuły napisane na tej stronie odnośnie odżywiania i mam kilka pytań.Zaznaczę od razu że potem podam wymiary i dietę do sprawdzenia ,a w tym momencie mam pytania bardziej teoretyczne niż praktyczne ;p.Dodam również że od dwóch miesięcy staram się zdrowo odżywiać bez wyliczonych tabelek.Jem ryby,biały ser,jajka,warzywa,owoce itp;.Przez ok. dwa miesiące przytyłem 1.5 kg,jednak wolę dla pewności sporządzić sobie dietę przy waszej pomocy.

Dodałem linki do artykułów które do tej pory przeczytałem ,bo widzę że większość osób olewa początkujących ,którzy piszą w tym dziale i odsyłają ich do artykułów które zostały już przeczytanie.

Podam swoje pytania i liczę na pomoc.

1.Wiem że należy jeść 5/6 razy dziennie ,ale czy godzina posiłku musi być taka jak wszyscy opisują czyli 1 posiłek 6-7 godz,drugi 11 itp?
2."NNKT występuja głównie w nasionach wiesiołka i ogórecznika".Cytat z pierwszego artykułu .Mógłby mi ktoś wytłumaczyć gdzie występuje NNKT oprócz oliwy z oliwek?.Nie mam pojęcia to to jest^^.
3.Jakie znaczenie ma sen ,wiem że regeneracyjne ale jeżeli np.: Ktoś chodzi na siłownie a przez resztę dnia nic nie robi np zimą ,kiedy jest trudno uprawiać jakiś sport na świeżym powietrzu to i tak się zregeneruje .Często zdarza mi się spać krócej niż 8 h
4."Omega-6 kwasy tłuszczowe znajdziesz w roślinnych olejach".Kolejny cytat tylko w olejach??
5."omega-3 kwasy tłuszczowe m.in. w oliwie z oliwek,zimnowodnych rybach, siemieniu lnianym".Zimnowodne ryby to znaczy jakie?.Myślałem że kwas ten występuje w każdej rybie ,ale widzę że się myliłem .Jaki warunek musi spełniać ta woda ;p,bo nad bałtykiem potrafi być i ciepło i zimno.
6.Jak ma się róznić moja dieta ,jeżeli ćwiczę przeważnie od 15 do 17 .(Problem polega na tym że koliduje obiad ,którego nie mogę zjeść wcześniej a posiłek pełny w węgle przed ćwiczeniami)





https://www.sfd.pl/Wstęp_do_odżywiania-t50408.html
https://www.sfd.pl/Robimy_masę-t39176.html
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 462
Widzę że nikt jak narazie nie chce za bardzo pomóc.Obliczyłem zapotrzebowanie kaloryczne przy mojej wadze 61 kg na 176 cm i w miarę dużej aktywności fizycznej:

61*24=1464
1464*1,3=1903,2

zapotrzebowanie:1903kcal

2 g białka na kg zatem

2*61=122g B czyli 488 kcal

Proszę o sprawdzenie do tej pory oraz podpowiedz ile potrzebuje węgli na kg ,czytałem jakiś tydzień temu że należy dostarczać od 4 do 7 gram na kg ale wtedy wszystko jakoś dziwnie wychodzi

Wzorowałem się na tym tekscie ,nie ma tam żadnych informacji o węglach

https://www.sfd.pl/Dieta__ułóż_sam_a_-t315296.html

to nie jest dieta na odchodzanie bo nie moge się połapać



Zmieniony przez - Piotr4224 w dniu 2013-02-06 23:34:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 98 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2558
Piotr4224
1.Wiem że należy jeść 5/6 razy dziennie ,ale czy godzina posiłku musi być taka jak wszyscy opisują czyli 1 posiłek 6-7 godz,drugi 11 itp?
2."NNKT występuja głównie w nasionach wiesiołka i ogórecznika".Cytat z pierwszego artykułu .Mógłby mi ktoś wytłumaczyć gdzie występuje NNKT oprócz oliwy z oliwek?.Nie mam pojęcia to to jest^^.
3.Jakie znaczenie ma sen ,wiem że regeneracyjne ale jeżeli np.: Ktoś chodzi na siłownie a przez resztę dnia nic nie robi np zimą ,kiedy jest trudno uprawiać jakiś sport na świeżym powietrzu to i tak się zregeneruje .Często zdarza mi się spać krócej niż 8 h
4."Omega-6 kwasy tłuszczowe znajdziesz w roślinnych olejach".Kolejny cytat tylko w olejach??
5."omega-3 kwasy tłuszczowe m.in. w oliwie z oliwek,zimnowodnych rybach, siemieniu lnianym".Zimnowodne ryby to znaczy jakie?.Myślałem że kwas ten występuje w każdej rybie ,ale widzę że się myliłem .Jaki warunek musi spełniać ta woda ;p,bo nad bałtykiem potrafi być i ciepło i zimno.
6.Jak ma się róznić moja dieta ,jeżeli ćwiczę przeważnie od 15 do 17 .(Problem polega na tym że koliduje obiad ,którego nie mogę zjeść wcześniej a posiłek pełny w węgle przed ćwiczeniami)


1. Nie musisz jeść 5/6 razy dziennie. Powinieneś jeść tyle razy ile jest dla Ciebie komfortowo. To co się liczy to rozkład zjedzonych makroskładników diety na przestrzeni jakiegoś tam czasu. Jeżeli lubisz jeść często, to jedz 6 posiłków dziennie. Jeżeli ma to utrudnić Twoje życia i demotywować, to kompletnie nic się nie stanie jak zjesz 2 albo 3 posiłki.

2. Nie mam odpowiedniej wiedzy, aby pomóc.

3. Podczas snu zwiększa się wydzielanie hormonu wzrostu, więc jest ważny. Do tego jeżeli trenujesz ciężko, to ciężko jest się dobrze zregenerować przy mniejszej ilości snu. Nic się nie stanie jeżeli czasami się nie wyśpisz, ale jeżeli regularnie będziesz niedosypiał, to ucierpią Twoje wyniki na siłowni i chęci do treningów.

4. O omege-6 się nie martw. Jest jej tak dużo w źródłach tłuszczy, które będziesz jadł, ze na pewno dostarczysz ich odpowiednią ilość.

5. Omege-3 znajdziesz w tłustych rybach morskich. Łosoś, makrela, śledź, dorsz. Najprościej kupić w kapsułkach (najtaniej wychodzi chyba olimp) i łykać po 6 gram przez jakiś czas, żeby uzupełnić niedobory.

6. Jak w pytaniu 1 - czas posiłków jest bez większego znaczenia, poza tym, że musisz sam zoabczyć jak Ci się lepiej trenuje. Ja na przykład nie znosze trenować kiedy wcześniej jadłem i trenuje na czczo. Większość ludzi znowu musi zjeść porządny posiłek godzine przed treningiem, żeby mieć siłe. Zobacz co działa dla Ciebie i wkomponuj to jakoś w swój plan dnia.
Jeżeli chcesz, żeby obiad był Twoim posiłkiem przed treningowym, to najzwyczajniej w świecie zjedz go 40-60 minut przed siłownią i będzie ok.

Piotr4224
Widzę że nikt jak narazie nie chce za bardzo pomóc.Obliczyłem zapotrzebowanie kaloryczne przy mojej wadze 61 kg na 176 cm i w miarę dużej aktywności fizycznej:

61*24=1464
1464*1,3=1903,2

zapotrzebowanie:1903kcal

2 g białka na kg zatem

2*61=122g B czyli 488 kcal

Proszę o sprawdzenie do tej pory oraz podpowiedz ile potrzebuje węgli na kg ,czytałem jakiś tydzień temu że należy dostarczać od 4 do 7 gram na kg ale wtedy wszystko jakoś dziwnie wychodzi

Wzorowałem się na tym tekscie ,nie ma tam żadnych informacji o węglach

https://www.sfd.pl/Dieta__ułóż_sam_a_-t315296.html

to nie jest dieta na odchodzanie bo nie moge się połapać


Twoje zapotrzebowanie na białko to ok. 135 gram, na tłuszcze ok. 60 gram, reszte możesz zapełnić czym chcesz, preferowalnie węglami.

Dla współczynnika wysiłku 1.3 Twoje zapotrzebowanie to 2170 liczone z wzorów, ale pamiętaj, że jesteś młody i prawdopodobnie powinieneś jeść więcej. Nie napisałeś czy chcesz schudnąć czy nabrać masy. Domyślam się, że raczej w drugą stronę, bo ważysz niedużo, więc zacząłbym od 2700 kcal i za 2 tygodnie zobaczył jak idzie.
Celujesz w 1 do 2 kg przyrostu masy ciała na przestrzeni miesiąca.

Zmieniony przez - sasquatch1 w dniu 2013-02-07 01:00:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 475 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2973
NNKT- niezbedne nienasycone kwasy tluszczowe. Sa to kwasy egzogenne. Przykladowo omega 3... Wystapuja w rybach morskich. Nie tylko oliwa z oliwek jest ich zrodlem, rowniez olej lniany, rzepakowy..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 462
Ułożyłem jak narazie plan ,jednak nie jest on doskonały.W posiłku chyba 4 znajduje się poza tym obiad jednak nie mam wpływu na niego ,ponieważ sam nie gotuje xD.Ogólnie wychodzi chyba za dużo wszystkiego.Ponadto nie wiem ile np. 3/4 bułki,szynka,pół saszetki ryżu lub 3 orzechy mają gram,więc proszę o opisanie tego xD.Wszędzie wstawiałem tak jak jest albo ile uważam ,czyli jednym słowem nie za dobry pomysł.Wstawiałem również jabłko w miejsce owoców i warzyw,ponieważ jest zima a wiosną zamienie to na banany,truskawki itp.:
Proszę o porady co mam zmienić itp.;




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 462
pomoże ktoś ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 30 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 577
Co to za dieta bez mięsa?:D Piersi możesz trochę dorzucić na 2-gie zamiast tej polędwicy.

Zmieniony przez - dominzlc w dniu 2013-02-07 18:46:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 462
dominzlc
Co to za dieta bez mięsa?:D Piersi możesz trochę dorzucić na 2-gie zamiast tej polędwicy.


Problem polega na tym że jestem wtedy w szkole a nie chce nosić jedzenia w pojemnikach ;p.Po pierwsze jest to strasznie nie wygodne a po drugie znam osoby które noszą ryż,mięsa itp.: .Nie chce pisać że to jest potem stęchłe i troszeczkę śmierdzi od tego .Poza tym zawsze coś może się wywalić w plecaku ;p.Dlaczego moja dieta jest bez mięsa ??.Napisałem że mięso jest w posiłku 3 czyli w czasie tradycyjnego obiadu.Niestety nie mam wpływu na obiad ,ponieważ tak jak napisałem nie umiem gotować itp.:Ponadto w szkole mogę jeść szynkę przecież to jest mięso o ile się nie myle.Natomiast wieczorem jem rybę którą uważam również za mięso ,niewiem dlaczego ryba ogólnie to nie mięso i można jeść w czasie postu ;p.

Mógłby ktoś sprawdzić,pozamieniać bo wiem że dieta ta nie jest najlepiej ułożona i napewno czegoś brakuje.Ponadto bez obiadu wychodzi prawie na styk a musi z obiadem tyle wyjść więc co mogę wyrzucić.Zapomniałbym skąd mam znać dokładną wagę produktu ,niemam wagi kuchennej a jakbym miał to i tak nie chciałoby mi się liczyć tego wszystkiego.Oczywiście wiadomo że jak na pojemniku z serem jest napisane 400 g to znaczy że muszę zjeść 1/4 tego sera aby dostarczyć 100g ,ale jak mam zważyć te orzechy itp??.Czy są do tego jakieś tabele ??



Dodam również że mam mieć 135 g białka i 60g tłuszczy jak napisała osoba wyżej ,jak ja mam to zrobić skoro wychodzą mi niemalże równo białka i tłuszcze

mam tam 90 g orzechów ;p ile to ma tłuszczu prawie 60 g.ile dać orzechów bo są zalecane a może dać jakieś inne orzechy??

Zmieniony przez - Piotr4224 w dniu 2013-02-07 19:22:57

Zmieniony przez - Piotr4224 w dniu 2013-02-07 19:32:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 462
Tutaj moja druga propozycja wyszła trochę lepiej


kcal 2878
B 129
T 63
W 444

Zmieściłem się prawie w proporcjach wyznaczonych przez sasquatch1'a ,mam tylko mały problem z kcal bo wyszło 2878 a ma wyjść 2700.Proszę o pomoc co mam odjąć,zamienić lub dodać aby wszytko wyszło idealnie.Chciałbym również ułożyć dobrze posiłek przed i po treningu czyli 4 i 5,wyczytalem gdzieś że należy przyswoić w tym czasie odpowiednią wartość ww dla swojej wagi czyli dla mnie min 61 g ,a więc dać tam 1 czy 2 banany itp.Na koniec czyli 7 posiłek chciałbym coś dodać z białkiem i ww(ale coś małego),ponieważ do tej pory jadłem kolacje około 21.00-22.00 i czuje przed snem głód xD.Oczywiście nie podjadam nigdy tego nie robiłem.

Proszę o pomoc bo jak narazie tylko 2 osoby się wypowiedziały a więcej odpowiedzi padlo w temacie jaką wodę wypić takjakby miało to jakieś znaczenie.Woda to woda.

Dodam również że nie chce przyjmować jakiejść sztucznej żywności typu carbo czy inne przynajmniej na tym etapie.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 475 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2973
mam zle wiesci, posilki od 2 do 6 do zmiany lub modyfikacji
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Życie 16 latka, pomocy ! Ważne

Następny temat

Czy Ja Się Dobrze Odżywiam

WHEY premium