SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta + Trening - Pomoc i ocena

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 783

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 287
Witam,

Nadszedł czas, w którym postanowiłem zrzucić to co zalega. Pokrótce postaram się opisać to co do tej pory ustaliłem oraz to co udało mi się do tej pory zrobić. Według kalkulatora BMR powinienem pochłaniać dziennie 3129 kcal (przy aktywności ustawionej na wysoką), co wydaje mi się wartością zdecydowanie za wysoką biorąc pod uwagę moją tendencję do tycia. Wiem, że ten kalkulator to świętość, ale każdy zna swoje ciało i widzi ile je i jak się wtedy czuje. Bardziej wiarygodne w moim przypadku wydaje się ustawienie aktywności na umiarkowaną i układania diety pod 2109 kcal. Poprawcie mnie, bo naturalnej jest to że się mylę, ale nie znalazłem przesłanek mówiących o tym, że jedząc 3129 kcal i ćwicząc będę w stanie schudnąć. To jest naprawdę dużo szamania przy mojej przemianie materii. Ćwiczę trzy razy w tygodniu obwodówkę (12 ćwiczeń, między każdym 10-15s przerwy, 2 serie.) Trening w sumie trwa około 17 minut. Między dniami treningowymi cardio, w moim przypadku jazda na rowerze około godziny. Poniżej krótka notka oraz dieta, przy której potrzebuję odrobiny pomocy. Już jem według mnie dużo, a i tak brakuje około 400 kcal do końca, a białko przy okazji nieco przekroczone.

Wiek: 27 lat
Waga: 90 kg
Wzrost: 180 cm

Cel: Zrzucić 15-20kg




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 878 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 46176
a do tej pory jak jadles? bo piszesz ze to juz dla Ciebie duzo a jak wrobelek jesz.dalbym minimum te 1,6g bialka/kgmc bialka, 1g tluszczy i reszte wegli. kalkulatory podaja zapotrzebowanie w przyblizeniu, 15kg to sporo do zrzucenia i lepiej rozsadnie to zaplanowac bo nie zajmie Ci to miesiaca czy dwoch a jak zaczniesz z tak niskiego pulapu kcal to w dalszej fazie redukcji waga przestanie leciec w dol a Ty nie bedziesz mial z czego kalorii ucinac jedyna opcja bedzie zwiekszac aktywnosc a biorac pod uwage ze juz masz 4x w tyg godzine cardio to zajedziesz sie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 287
Wcześniej jadłem po prostu normalnie, jak większość ludzi niezwracających uwagę na to co na talerzu (w sensie nie licząc kcal). Nie jadłem na pewno tłusto, bo nie przepadam, ale zdarzały się raz na tydzień jakieś śmieci typu pizza. Do obecnej wagi doprowadził mnie po prostu brak ruchu i praca siedząca. 3 lata temu ważyłem 68kg, bo mniej więcej wtedy pierwszy raz zrzucałem. Z 95 do 68 dojechałem mniej więcej w 5 miesięcy. Codziennie siłownia + codziennie stepper w domu pół godziny. Jadłem 5 razy na dzień mniej więcej coś takiego jak teraz, za wyjątkiem chleba, bo wtedy wcinałem deski.

Sugerujesz 1.6g białka/kgmc, czyli mniej więcej 140g. To znacząca różnica między tym co podaje kalkulator. Wtedy nie musiałbym znacząco odejmować od tego co ułożyłem obecnie. Jeśli wtedy jadłem mniej i nie było momentu zastoju, to czy mogę założyć, że teraz będzie podobnie? Czy może podbić nieco kcal i potem z nich zjeżdżać?

Prosiłbym jeszcze o spojrzenie na rozpiskę posiłków i ewentualną korektę/dołożenie produktów.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena według was

Następny temat

Nastolatek - jak schudnąć? Czy robie to dobrze?

WHEY premium