SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta + Suple = redukcja? Pomocy:)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 621

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 394
Cześć Wam

Potrzebuje pomocy,
a mianowicie od ok tygodnia jestem na diecie(?) i postanowilem zrzucić kilkanaście zbędnych kilogramów (waga 106 kg przy 183cm wzrostu)
Zapotrzebowanie wg excelowskiego arkusza vitalmax mr big :
Kcal - 2295
B - 224,7
T - 139
W - 36

Jako, że nigdy nie miałem czasu ani tak naprawdę kasy żeby bawić się w diety, kupować co rusz łososie, kurczaki (których nienawidzę), i inne zdrowe jedzenie na które niestety idzie więcej kasy, więc teraz - już kiedy mam 'chwilę' postanowiłem się tym zająć.

Przykładowy dzień na tej mojej diecie :

Śniadanie ok 10;00 ( które właściwie dzień w dzień wygląda u mnie identycznie. Czasami zamieniam je na jajka gotowane + serek wiejski)

1) Płatki owsiane 50g
2) Cynamon 2g
3) Jabłko 105g

2gie śniadanie 12:00
1) pieczywo chrupkie 21g
2) Pasta z makreli 80g ( wędzona makrela ok 200g + 4 jajka ugotowane + 10g majonezu na calosc)

Obiad ok 15:30
1) Kotlety sojowe 100g ( na przemian z 200g piersi z kurczaka, 200g wołowiny, 300g filetu z mintaja smazonego na oleju kokosowym)
2)szpinak 250g ( ew inna mieszanka warzyw)
3)Makaron pszenny (póki co...) 50g
4) Jogurt naturalny ( do szpinaku) 50g
5) 1 jajko (do szpinaku) 60g
6) Olej kokosowy 10g

ok 17:30
Odżywka białkowa 30g

Kolacja ok 2030

1) jogurt naturalny 50g
2) twaróg półtłusty 200g

Bilans za cały dzień 1663 kcal , BTW 165/46/142

Ogólnie mam problem, żeby uzupełnić 100% zapotrzebowania na białko i tłuszcz ( aż dziwne..)


i tu sie pojawia moje pytanie - Jak ta dieta wygląda? mogę w ten sposób ją układać, czy lepiej udać się do kogoś kto się na tym zna i zrobi to lepiej?

Do tego dokładam 3x w tygodniu siłownię, na której jednak spędzam póki co czas tylko w strefie cardio.
Nie będę ukrywał, że skupiam się tylko na bieżni i biegam tak 3x w tygodniu po 45 minut spalając wg pulsometru ok 1150 kcal i 145g tłuszczu...
Od jutra planuje dołożyć również po cardio trening siłowy, i mam problem z rozłożeniem suplementów...
Aktualnie dysponuje :

1) monohydrat(?) kreatyny ostrovitu
2) odżywka bialkowa
3) Beta Alanina firmy olimp
4) Spalacz - thermo speed hardcore
5) do tego dorzucam witaminy

A więc proszę mnie poprawić, jeżeli źle planuje rozegrać dawkowanie supli, ale po przeczytaniu miliona tematów wymyśliłem, że będę to robił w taki sposób:

- Spalacz - z samego rana na czczo , 30 minut przed treningiem, 30min przed obiadem (3 tabletki dziennie)
- Białko - po treningu + przed snem (
- Beta alanina 2x2mg przed i 2x2 mg po treningu
- kreatyna 2,5g przed i 2,5g po treningu.

Bardzo bym prosił o pomoc, i ewentualne nakierowanie mnie, jeśli coś robię nie tak.

Dziękuje :)









Zmieniony przez - trollo14 w dniu 2017-02-02 00:07:49

:::... Zawiść, Zazdrość Zamiast Starać Się Mieć Więcej...:::

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Ale trochę nie ten dział wybrałeś bo to pytanie bardziej do odżywiania i suplementów ale patrząc na Twoje gabaryty 2200kcla to jest głodówka a nie dieta

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 394
Dzięki za odpowiedź...
2300 kcal, w zupełności mi wystarcza..
Owszem, na początku zauważyłem, że boli mnie głowa,przez 2/3 dni pod rząd... dorzuciłem więcej węgli, i już jest okej.
Przy 5 posiłkach dziennie, ciężko mi przekroczyć chociażby 2000 kcal, a głodny nie chodzę..

Wczoraj dopiero pierwszy raz, i to 'na siłe' przekroczyłem 'pułap' 2000 kcal...
do wczoraj jadłem po 1400 / 1500.. wiem, że nie powinienem no ale... wystarczało mi to..

Postaram się jakoś przenieść temat.

Pozdrawiam :)


Zmieniony przez - trollo14 w dniu 2017-02-02 13:58:45
1

:::... Zawiść, Zazdrość Zamiast Starać Się Mieć Więcej...:::

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
2700kcal to jest orientacyjne Twoje bmr więc to co jesz to głodówka przy Twoich parametrach. Szczerze mówiąc jak masz 5 posiłków to każdy jest gdzieś 450kcal to bardzo mało jak dla Ciebie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zrzucic zbedne kilogramy

Następny temat

Jak zmniejszyć dysproporcję w bicepsach?

WHEY premium