SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta, REDUKCJA, Cwiczenia.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1565

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 133 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1359
Witam, mam problem z masą ciała po przebyciu operacji kolana(rekonstrukcja ACL). Napisze coś o sobie i wkleję moją dietę, proszę o pomoc :)
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 22 lat
Wzrost: 178cm
Masa ciała: 83kg
Nigdy nie badałem zawartości tkanki tłuszczowej ale myślę, że lekko 25%(jem dużo fastów i słodyczy)
Aktywność w ciągu dnia: ZERO
Uprawianie sportu: niestety nie wchodzi w grę nic dynamicznego jedynie siłownia ze względu na zabieg
Stan zdrowia: Dobry
CEL: Sylwetka atlety, nie zbyt duże mięśnie, chce w czerwcu wrócić do piłki nożnej więc duże mięśnie są zbyteczne. Chćę wyglądać tak jak kiedyś, szczupły chłopak z kaloryferem, lekko podkreślona klatka i bicepsy.
Zacząłem chodzić na siłownię w drugiej połowie października, teraz zacząłem ćwiczyć według planu treningowego
3x w tygodniu: pon klatka+biceps, śr plecy+triceps, pt nogi+barki. Jednak w każdy dzień dodatkowo ćwiczę rehabilitowane kolano.
Czy mogę dołożyć jakąś suplementacje do tej redukcji? Jak tak to jaką?
Czy mogę wprowadzić do diety cheat meal? Raz w tygodniu zjeść np kebaba bądź pizze z dziewczyną? Czy trzeba to wliczać do bilansu kalorycznego i rezygnować z innych posiłków czy po prostu zjeść coś dopiero wtedy jak po np kebabie zrobię się głodny i nie patrzeć za bardzo na kalorie?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 945 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17324
Dlaczego tak mało kcal ? 1900 kcal skąd ta wartość ?

Dieta - na jakiej podstawie to wszystko ułożyłeś ?
pomijając wrtości b/t/w to np. ostatni jak i przedostatni posiłek prosi o konieczną zmianę.

Szybko przeliczając kcal to powinieneś wystartować z wyższych wartości ok. 2400/2500 kcal ?

Co do Twoich pytań to wszystko możesz ale jak ogarniesz sobie dobrze michę, bo z tego co pytasz i napisałeś to widać że w temacie leżysz kompletnie.





Zmieniony przez - dziii w dniu 2015-11-12 12:57:27
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191493
Po takim zabiegu trzeba też wykonywać odpowiednie ćwiczenia na siłowni .
Co do jadłospisu na Twoim miejscu zrobił bym tak w DNT dałbym takie proporcje B-2 gram na kg/mc , W-tyle co z warzyw a T-1,5-2 gram .
W dni treningowe B-2 gram , W-1 gram a tłuszcze 1,5 gram , tak trzymaj te wartości i obserwuj czy są efekty.
Co do supli kup wit.C ( 1-2 gram na noc) , wpc ( dodatek do omletów , jakiś ciastek itp ) tyle powinno starczyć a jeszcze probiotyki możesz kupić np. z Swanson .
Pozdrawiam


Zmieniony przez - wojo zmc w dniu 2015-11-12 15:19:43
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 133 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1359
Z kalkulatora internetowego wyliczyłem zapotrzebowanie dzienne kcal, odjąłem od tego 300kcal i wyszło mi 1900kcal na dzień. Natomiast makro składniki wyliczyłem oglądając film Mariusza Mroza na youtube. Jeśli dwa ostatnie posiłki są złe to co w takim razie powinienem jeść? Jeśli wychodzi mi zapotrzebowanie kaloryczne 2300 to jak mam tracić poziom tłuszczu i nadmierne kilogramy? Jak dawkować WPC? Dzięki za wcześniejsze odpowiedzi, Wykonuje wiele ćwiczeń na siłowni które pomagają mi wrócić do wpełnisprawności i sportu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 133 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1359
Zapomniałem napisać, że do każdego posiłku dokładam porcję ważyw około 200g x]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 561 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14924
Spokojnie mozesz z taka dieta wystartowac, kcal wcale nie za malo skoro napisales ze zerowa aktywnosc w ciagu dnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 133 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1359
Jeśli dorzucę 3x w tygodniu trening to o ile kalorii podbić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191493
Dejw93 doczytaj mój post , a z kaloriami nie patrz też tak na to gdyż im mniej tkanki tłuszczowej to mógłbyś podbijać kalorie i nakręcać metabolizm.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 133 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1359
Troche za trudne jest dla mnie ułożenie diety bez węgli, tak żeby one były praktycznie z samych warzyw czy owoców. Może mógłbyś mi podpowiedzieć jakieś dania, i co jeść po treningu lub przed? Witamine C akurat jem bardzo dużo i często, WPC dodawać tylko do jajek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 561 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14924
Nie kombinuj z cieciem ww , takie zabiegi zostaw na koniec jesli zbilansowana dieta nie przyniesie oczekiwanych rezultatow, wyliczenia odnosnie kcal to tylko i wylacznie wartosci orientacyjne, policz wartosc zero, odejmij te 10% i obserwuj lustro i wage, dopiero poznniej wprowadzaj koretky, co to wit c bardzo dobrze ze jesz czesto bo ma krotki okres poltrwania
Wpc obojetne do czego, jesli naprawde potrzebujesz


Zmieniony przez - Artur1987 w dniu 2015-11-13 10:55:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 133 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1359
OK, dzięki. Mam nadzieje że do czerwca będzie widać efekty. Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta (masa)

Następny temat

TKD a triathlon - dieta do oceny (czy to ma sens?)

WHEY premium