SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dawkowanie suplementów i wyliczenie dziennego zapotrzebowania kcal

temat działu:

Odżywki i suplementy

Ilość wyświetleń tematu: 448

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 218
Cześć,
Mam 26 lat i od ok.1 roku ćwiczę na siłowni. Moim celem od samego początku jest redukcja tkanki tłuszczowej. Mam 188cm i obecnie ważę 105kg ( wrzesień 2012 - 112kg) ,docelowo chce zejść do ok.90kg. Od września intensywnie biegam i min. 2 razy w tyg. ćwiczę siłowo dlatego jakąś tam część tłuszczu zamieniłem już na tkankę mięśniową.
Praca stacjonarna.
Mam pytanie dotyczące dziennego zapotrzebowania kcal oraz sposobu suplementacji przy nast. założeniach:
DIETA:
4-5 posiłków dziennie, dieta zróżnicowana, z przeważającą ilością białek, węglowodany w 2 pierwszych posiłkach, ostatni posiłek nie później niż 18:00,
Dziennie wypijam też ok. 2-3l wody.
TRENING:
Pon. Bieganie przed śniadaniem 30-45min (4-8km), trening siłowy po 16:00 (1,5h treningu)
Wt. Koszykówka 2h intensywnego treningu
Śr. Bieganie przed śniadaniem
Czw. Trening siłowy 1,5h, koszykówka 2h
Pt. Bieganie po ostatnim posiłku.
Sob. Wolne
Nd. Koszykówka 1h
SUPLEMENTY:
- dotychczas wspomagam się Flexitem do ochrony stawów i ścięgien (mam spore problemy z kolami, miałem rekonstrukcje ścięgna krzyżowego w kolanie rok temu)
- Xtreme Amino 5400, używam po mocnych treningach lub w dni gdzie zwiększona jest intensywność ćw.
- Animal Cuts, zjadłem puszke w listopadzie, pare kilo poleciało ale jest i za drogi i za mocno pobudza jak dla mnie
Teraz dokupiłem i dysponuje nast. suplami:
- białko koncentrat (tylko 1,5g węgli w porcji)
- lipoBurn FA
- FA MultiVitamin AM+PM
- Flexit drink
- Amino Xtreme 5400
Mam prośbę o pomoc w rozpisaniu dawkowaniu supli przy powyższych założeniach.
Drugie pytanie dotyczy jak wyliczyć dzienne zapotrzebowanie kcal – ile węg, białek, tł. ? Jakie proporcje w ciągu dnia.
Dzięki i pozdrawiam,
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy l-argininę można łączyć z l-lizyną? - proszę o pomoc

Następny temat

M-stak + Animal Nitro + Carno Trix

Wiecej