SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dana White wyjaśnia dlaczego Georges St-Pierre nie dostałby walki o pas z Khabibem Nurmagomedovem

temat działu:

Scena MMA i K-1

Ilość wyświetleń tematu: 2236

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3102 Napisanych postów 19143 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 318976

Getty Images

Dana White wyjaśnia dlaczego Georges St-Pierre nie dostałby walki o pas z Khabibem Nurmagomedovem

Były mistrz wagi półśredniej i średniej UFC Georges St-Pierre jest aktualnie na emeryturze, jednak wciąż nie brakuje pytań dużej części społeczności MMA o to, czy GSP zdecyduje się jeszcze na powrót do Oktagonu – być może w celu wywalczenia trzeciego tytułu w wadze lekkiej w pojedynku z Khabibem Nurmagomedovem.

Prezydent UFC, Dana White twierdzi jednak, że to się nie wydarzy, ponieważ St-Pierre nie dotrzymał umowy po tym, jak w 2017 roku walczył z Michaelem Bispingiem o tytuł mistrza wagi średniej. Wydaje się, że po tym incydencie White nie do końca ufa Kanadyjczykowi.

Dana White
„Cóż, są dwie kwestie – po pierwsze, kto nie kocha Georgesa St-Pierre’a? Kocham Georgesa St-Pierre’a, jako najwspanialszego człowieka, świetnego gościa, kocham go. Georges St-Pierre i ja mieliśmy umowę, miał walczyć z Michaelem Bispingiem w wadze 185 funtów i gdyby wygrał, broniłby tytułu. Zrezygnował z tego. Nie zrobił tego. Więc nie możesz tak po prostu wyjść i samemu sobie wybierać walki o tytuł, które chcesz.

Zawarł ze mną ten układ, że będzie bronił tytułu. Wszedł w to i uznał Bispinga za łatwą walkę. Walczył z Bispingiem, a potem patrzysz na facetów, którzy stoją za Bispingiem i wszyscy są zabójcami. Wszyscy są dosłownie zabójcami.

Ale teraz, on chciałby wrócić i zawalczyć o tytuł w w wadze 155 funtów. Nie zrobimy głupiej kategorii 165 funtów, czy cokolwiek innego, to się nie wydarzy”.


Podczas gdy Dana White twierdzi, że Georges St-Pierre chce walczyć o tytuł wagi lekkiej, warto zauważyć, że Kanadyjczyk nie wspominał publicznie o tej możliwości jeszcze przed przejściem na emeryturę. Faktem jest, że GSP wypowiadał się kiedyś w wywiadach na temat walki z Nurmagomedovem, ale nie było to nic co miałoby ją zapowiadać. Warto również zauważyć, że przy okazji ogłaszania zakończenia kariery, St-Pierre powiedział, że nie zamyka sobie całkowicie drzwi do powrotu do rywalizacji pod warunkiem, że dostanie dużą walkę.

Niezależnie od powyższego, Dana White mówi, że potencjalna walka St-Pierre vs. Nurmagomedov byłaby trudna do zrealizowania przez fakt, że w dywizji lekkiej jest wielu innych zawodników, którzy zasługują na walkę o tytuł.

Dana White
„Myślę, że jeśli stanę w obliczu takiej sytuacji, w której mistrz Khabib będzie bardzo mocno dążył do zestawienia tego pojedynku, będziemy musieli o tym porozmawiać, ale koniec końców nie ma to dla mnie sensu. Są tam inni faceci w kolejce za nim. Pytasz mnie, czy Tony Ferguson dostanie walkę o pas. Damy ci pas po tym, jak Georges St-Pierre zejdzie do 155 i dostanie walkę o pas. Potem masz Conora McGregora, który chce rewanżu [z Nurmagomedovem].

Są faceci, którzy chcą walczyć w tej dywizji. Nie możesz wrócić z emerytury i wybierać walk, które chcesz, kiedy nawet nie dotrzymałeś słowa w umowie ze mną o obronie pasa 185 funtów. Czy wyraziłem się jasno?”


Póki co, nie zanosi się na to, aby Georges St-Pierre miał wrócić do rywalizacji, chociaż Kanadyjczyk wciąż trenuje i jest aktywny. Nie wiadomo jednak, czy jego organizm zniósłby zejście do kategorii lekkiej, a przecież wiadomo, że powodem zrzeczenia się tytułu wagi średniej i rezygnacja z rywalizacji były problemy zdrowotne.Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 9834 Napisanych postów 46825 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 368174
Znaczy się, że walka GSP- Nurmagomedov nadchodzi

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
Instruktor Kulturystyki

http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3102 Napisanych postów 19143 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 318976

metro.co.uk // Getty Images

Ali Abdel-Aziz o walce Khabiba Nurmagomedova z Georgesem St-Pierre i spłukanym Floydzie Mayweatherze

Po tym, jak Khabib Nurmagomedov pokonał Conora McGregora na UFC 229, było kilka dyskusji na temat jego potencjalnego przejścia do boksu i walki z Floydem Mayweatherem, tak jak zrobił to McGregor w 2017 roku. Plany dotyczące tej walki rozpłynęły się w powietrzu, ale ponownie odżył temat pojedynku z Georgesem St-Pierre.

Chociaż plany przejścia Nurmagomedova do boksu i zorganizowania mu walki z Mayweatherem nie doszły do skutku, menedżer Khabiba, Ali Abdel-Aziz twierdzi, że Mayweather nadal błaga o ten pojedynek.

Ali Abdel-Aziz
„Jedna rzecz mogę ci powiedzieć, Floyd Mayweather do dziś, błaga o walkę z Khabibem. Błaga. Floydowi skończyły się pieniądze. Mówię ci, ludzie co tydzień zwracają się do mnie z pytaniami o walkę Floyda z Khabibem. Koniec końców, nie jesteśmy zainteresowani. Na razie”.


Na razie, jak mówi Abdel-Aziz, Nurmagomedov skupia się na swojej nadchodzącej walce w obronie tytułu przeciwko tymczasowemu mistrzowi Dustinowi Poirier na gali UFC 242 w Abu Zabi.

Ali Abdel-Aziz
„Walczymy z Dustinem Poirierem. To prawdziwy pretendent numer jeden. Mamy też faceta w tanich okularach [Tony Ferguson], El Cucuy jest następny. Mamy wielu zabójców w tej dywizji”.


Chociaż Abdel-Aziz mówi, że kolejne wyzwania dla Khabiba Nurmagomedova pojawią się prawdopodobnie wraz z pojedynkami z innymi czołowymi zawodnikami wagi lekkiej, dodał również, że Orzeł nadal jest zainteresowany walką z Georgesem St-Pierre’em.

Co więcej Abdel-Aziz stwierdził, że walka z St-Pierre’em może się odbyć przed walką z Tonym Fergusonem.

Ali Abdel-Aziz
„Mamy mojego człowieka Georgesa St-Pierre’a… On też może być następny. Widzę, jak Georges walczy z Khabibem, zanim zmierzy się z nim Tony. Ale oczywiście Dustin Poirier jest następny.

Na 100%, St-Pierre jest dla niego numerem jeden jako walka pod względem biznesowym”.


Podczas gdy Ali Abdel-Aziz podtrzymuje zainteresowanie walką Georgesa St-Pierre’a i Khabiba Nurmagomedova, prezydent UFC Dana White stwierdził niedawno, że nie zanosi się na zestawienie ich pojedynku.

Dana White wyjaśnia dlaczego Georges St-Pierre nie dostałby walki o pas z Khabibem Nurmagomedovem


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-07-19 20:59:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 346 Wiek 1 rok Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 29077
Ta teraz to jest Tony a jeszcze niedawno miał walczyć rewanż z Cowboyem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3102 Napisanych postów 19143 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 318976

Esther Lin/MMA Fighting

Zdaniem Georgesa St-Pierre, pojedynek z Khabibem Nurmagomedovem, to walka o dziedzictwo

Były mistrz wagi półśredniej i średniej UFC Georges St-Pierre jest nadal na emeryturze, ale co pewien czas pojawiają się kolejne informacje dotyczące możliwego powrotu i potencjalnej walki. Od dawna już mówi się, że walką, którą chciałby stoczyć GSP jest pojedynek z mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem.

St-Pierre przeszedł na emeryturę po walce z Michaelem Bispingiem na UFC 217, któremu odebrał tytuł mistrza wagi średniej. Choć zdobycie drugiego tytułu mistrza w innej kategorii wagowej jest dużym osiągnięciem, St-Pierre nie był w pełni usatysfakcjonowany. Starał się doprowadzić do walki z Nurmagomedovem, ale UFC miało inne plany. W związku z tym St-Pierre postanowił przejść na emeryturę, ale zostawił sobie możliwość powrotu, aby stoczyć dużą walkę z dużym nazwiskiem.

Kanadyjczyk rozmawiał z TSN i opowiedział o tym, jaka byłaby jego idealna walka na powrót do Oktagonu, gdyby zdecydował się wrócić. Rush wyjaśnił, że walka z Nurmagomedovem wciąż jest w jego głowie:

Georges St-Pierre
„Wielu ludzi szuka uwagi, przechodzą na emeryturę i wracają z emerytury. Nie jestem takim typem faceta. Próbowaliśmy podjąć tę walkę z Khabibem, a UFC powiedziało nam, że mają inne plany. Khabib chciał walki, ja chciałem walki, ale niestety tak się nie stało. To jest powód, dla którego przeszedłem na emeryturę.

Ja miałbym w tej walce o wiele więcej do stracenia niż do wygrania, a najważniejsze jest dla mnie zdrowie. Nie jestem już na etapie w którym goniłem za celem, którym w poprzednich latach była walka z najlepszym zawodnikiem na świecie. Tak było przez wiele lat i teraz nie jest to już mój priorytet numer jeden.”


Kiedy zapytano go o powrót na walkę za hipotetyczne 50 milionów dolarów, St-Pierre roześmiał się i zażartował:

Georges St-Pierre
„Jeśli będę mógł wybrać kogo zechcę, wybiorę najłatwiejszą możliwą walkę i ucieknę z 50 milionami dolarów.

Jeśli chcę walki o dziedzictwo, Khabib jest człowiekiem, którego należy teraz pokonać. Jest teraz dla mnie najlepszym zawodnikiem na świecie. Jest niepokonany i nie okazał żadnej słabości. Nikt nigdy nie zbliżył się do ułożenia tych puzzli, dlatego byłoby to dla mnie bardzo interesujące”.


Kiedy zapytano GSP o to, jak widzi swoje szanse w walce z dagestańskim Orłem, St-Pierre stwierdził, że wolałby nie przebywać zbyt długo w krótkim dystansie z Nurmagomedovem, ale stwierdził, że miałby spore szanse, jeśli to on ustalałby dystans.

Georges St-Pierre
„Myślę, że są różne obszary walki, w których jestem lepszy od niego. Mimo, że w niektórych sprawach jest ode mnie lepszy, jestem szybszy w doskokach i odskokach, kontroluję dystans i szybciej wchodzę po obalenia z otwartej pozycji. On jest lepszy w pod siatką, ja jestem lepszy na otwartej przestrzeni.

Jeśli utrzymam tę walkę w dystansie, wygram”.


Georges St-Pierre ma świadomość tego, że walka z Khabibem Nurmagomedovem byłby bardziej korzystna dla niego niż dla UFC, zwłaszcza jeśli udałoby mu się wyeliminować jednego z najlepszych zawodników w organizacji, a następnie ponownie wrócić na emeryturę.

Georges St-Pierre
„Może nie chcą, żebym go pokonał, bo jeśli po tym odejdę, zrujnuję ich całą inwestycję.”


Ostatnia walka St-Pierre’a miała miejsce w listopadzie 2017 roku. Tymczasem Nurmagomedov jest zestawiony do walki o unifikację tytułu z tymczasowym mistrzem wagi lekkiej Dustinem Poirierem na gali UFC 242 zaplanowanej na 7 września w Abu Zabi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3102 Napisanych postów 19143 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 318976

mmajunkie.com

„Chcieli uniknąć ryzyka, że wygram tę walkę” – Georges St-Pierre o niedoszłym pojedynku z Khabibem Nurmagomedovem

Zdaniem Georgesa St-Pierre, w walce z Khabibem Nurmagomedovem, nigdy nie chodziło mu o dodanie kolejnego tytułu mistrza do jego kolekcji. Rozumie jednak, dlaczego UFC zdecydowało się nie zestawiać tego pojedynku.

Były mistrz wagi półśredniej i średniej UFC Georges St-Pierre (26-2 MMA, 20-2 UFC) wyrażał zainteresowanie walką z mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem (28-0 MMA, 12-0 UFC), ale nie pokrywało się to z planami organizacji. St-Pierre powrócił po prawie czteroletniej przerwie w 2017 roku i pokonał Michaela Bispinga, zdobywając tytuł mistrza wagi średniej. Krótko po tym zrzekł się tytułu i ponownie wycofał się z rywalizacji.

W wyniku tego posunięcia, St-Pierre uważa, że UFC prawdopodobnie nie chciało zestawiać walki z Nurmagomedovem, ponieważ GSP nie miałby zamiaru bronić tytułu, gdyby go wywalczył. Jednak jak mówi St-Pierre, w walce z Nurmagomedovem nigdy nie zależało mu na dobyciu pasa. Chodziło o rywalizację z najlepszymi.

Oto, co Georges St-Pierre miał do powiedzenie w tej kwestii w rozmowie z ESPN:

Georges St-Pierre
"Wiem, że Khabib chciał tej walki, ja jej chcę, ale chodzi o to, że jeśli spojrzy się z perspektywy UFC, to myślę, że to normalne, że stawiam się na ich miejscu. Nie chcieli ryzykować, że zdobędę tytuł, a potem go oddam. Nie chciałem tej walki dla tytułu, wolałbym tego nie robić dla tytułu. To dlatego, że uważałem Khabiba za najlepszego zawodnika na świecie, a on chciał walczyć także ze mną, więc pomyślałem, że to dobra walka dla fanów."


Zamiast super walki z St-Pierre, UFC zestawiło Nurmagomedov do pojedynku z Conorem McGregoemr w Las Vegas w październiku 2018 roku, a następnie Dustinem Poirier w Abu Zabi we wrześniu 2019 roku. W obydwu walkach, niepokonany Rosjanin zachował swój tytuł mistrza wagi lekkiej kończąc pojedynki przez poddania.

Georges St-Pierre
"Mieli inne plany dla Khabiba i rozumiem to. Mieli wiele do stracenia i jeśli zainwestują w tę walkę i ich inwestycja nie wyjdzie, to nie będzie to dobry ruch.

W pewnym sensie mógłbym to potraktować jako komplement, bo może postrzegali mnie jako zagrożenie dla nich. To znaczy, że może myśleli, że mogę wygrać tę walkę. Jeśli pozwoliliby mi z nim walczyć, to dlatego, że myśleliby, że przegrałbym. Więc to dlatego."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3102 Napisanych postów 19143 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 318976

metro.co.uk // Getty Images

Według Ali’ego Abdelaziza, Georges St-Pierre musi zrobić trzy rzeczy, aby doprowadzić do walki z Khabibem Nurmagomedovem

Ali Abdelaziz wierzy, że walka pomiędzy jego klientem, mistrzem wagi lekkiej UFC Khabibem Nurmagomedovem, a byłym podwójnym mistrzem Georgesem St-Pierre jest nadal możliwa.

Rozmawiając z ESPN, Ali Abdelaziz kolejny raz odniósł się do potencjalnej super walki Nurmagomedova z St-Pierre’em, zapewniając, że jest ona możliwa do przeprowadzenia, jeśli były mistrz chce, aby do niej doszło.

Ali Abdelaziz
"On jest najlepszym zawodnikiem w historii. I jest moim bardzo dobrym przyjacielem, kocham Georgesa. Khabib to mój brat, jestem z nim bardzo blisko. Gdyby Georges St-Pierre chciał walczyć, to bardzo proste: możemy to zrobić."


Abdelaziz ujawnił swoją rolę w powrocie St-Pierre'a w 2017 roku, który zakończył się zdobyciem przez Kanadyjczyk mistrzowskiego pasa wagi średniej, który odebrał Michaelowi Bispingowi, stając się w ten sposób mistrzem dwóch dywizji.

Ali Abdelaziz
"Sądzisz, że nie dam rady doprowadzić do tej walki? W 2017 roku, Georges St-Pierre chciał walczyć z Michaelem Bispingiem o tytuł mistrza wagi średniej. Dana White mu nie uwierzyła, a ja zaangażowałem się jako przyjaciel. Musiałem przekonać (matchmakera UFC) Seana Shelby'ego, aby przekonał Danę do spotkania z Georgesem.

Georges poleciał do Las Vegas. Nie kierowałem nim, pomagałem mu jako przyjaciel. Jadł kolację ze mną, Seanem Shelby i Daną. Dana mówił: "Ten facet nie chce walczyć", ale potem po 30 minutach rozmowy, Georges poszedł do łazienki. Dana powiedziała: "Odbiło mu, jest szalony".

Georges postradał zmysły, jest trochę szalony. Georges wstał, zaczął krzyczeć, chodził wokół stołu i po prostu był bardzo rozemocjonowany. Zawsze miał pretensje do całego świata, taka prawda. Dana widzi rzeczywistość taką, jaka jest."


Pomagając już wcześniej Georgesowi St-Pierre w realizacji jego ambicji, Abdelaziz jest przekonany, że może to zrobić ponownie – zwłaszcza jako menedżer Nurmagomedova, pożądanego rywala przez St-Pierre'a. Według szacunków Abdelaziza, St-Pierre musi zrobić trzy proste rzeczy, aby to osiągnąć.

Ali Abdelaziz
"Jeśli Georges chce, aby ta walka naprawdę doszła do skutku, musi zrobić trzy rzeczy: wziąć telefon i zadzwonić do mnie, może zadzwonić też bezpośrednio do Dany. Dana White szanuje Georgesa St-Pierre'a, bardzo go lubi. Dana White nie lubi zbyt wielu ludzi. Musi też zarobić wagę 155 funtów i musi się komunikować."


O pojedynku między Khabibem Nurmagomedovem a Georgesem St-Pierre mówi się już od dłuższego czasu, ale póki co to przeciąganie liny nie doprowadziło do żadnych konkretów....
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3102 Napisanych postów 19143 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 318976

StuntMannJosh Instagram

Dana White uważa, że pojedynek Khabib Nurmagomedov vs. Georges St-Pierre jest możliwy jako ostatnia walka w karierze Rosjanina

Według szefa UFC Dana White’a, istnieje szansa na zestawienie super pojedynku pomiędzy obecnym mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem a byłym podwójnym mistrzem wagi półśredniej i średniej Georgesem St-Pierre.

Zarówno Nurmagomedov jak i St-Pierre już od dłuższego czasu wykazują zainteresowanie możliwym pojedynkiem. Jednak UFC wycofało się z tego pomysłu i teraz oczekuje się na odłożony pojedynek unifikacyjny między Khabibem Nurmagomedovem a tymczasowym mistrzem Justinem Gaethje.

Jeśli Khabibowi uda się pokonać Justina, poinformowano, że 30. walka Nurmagomedova będzie jego ostatnią w karierze. Dana White nie jest pewien, z kim zestawiłby Khabiba Nurmagomedova w jego ostatniej walce.

Dana White
"Nie wiem, ma teraz tę walkę z Gaethje, która jest już ustalona. On walczy z Gaethje w swoim kolejnym pojedynku. Nie wiem, kto byłby jego rywalem w ostatnim 30. Pojedynku. Nie mam pojęcia, to znaczy, słuchaj, walka z Conorem McGregorem. Wiem, że Conor zawsze chciał tej walki od ostatniego ich starcia, to znaczy, to jest walka, która jest do zrobienia. Nie wiem, zobaczymy, jak to wszystko się rozegra. Ale Gaethje jest absolutnie, następnym zestawieniem dla niego."


Jedną z opcji może być walka z Georgesem St-Pierre, o której Dana White mówi, że również jest możliwa do zorganizowania, jeśli tego właśnie chce Khabib Nurmagomedov.

Dana White
"Jasne. Tak, to ostatnia walka w jego karierze, on oraz chłopaki byli świetni. Był świetnym zawodnikiem w firmie, był świetny dla sportu. Ja bardzo lubię Khabiba Nurmagomedova i zrobiłbym wszystko, co Khabib chciałby zrobić."


Jeśli Khabib Nurmagomedov i Georges St-Pierre zmierzą się ze sobą w Oktagonie, to może to być jedna z największych walk w historii UFC. Bez względu na to, kto wygra, byłoby to ogromne wydarzenie i zwycięstwo dla ich spuścizny, a sam zwycięzca zostałby jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym zawodnikiem w historii....
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3102 Napisanych postów 19143 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 318976

heraldplanet.com

Georges St-Pierre reaguje na możliwe zestawienie go w pojedynku z Khabibem Nurmagomedovem

Georges St-Pierre zareagował na wieść o tym, że prezydent UFC Dana White oznajmił, że możliwe jest zestawienie w niedalekiej przyszłości pojedynku między Khabibem Nurmagomedovem a GSP.

Georges St-Pierre, były mistrz wagi półśredniej i średniej UFC jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych zawodników MMA w historii. Z 26 zwycięstwami nad takimi przeciwnikami jak Michael Bisping, Johny Hendricks, Nick Diaz, Carlos Condit, Jake Shields, Josh Koscheck, BJ Penn, Matt Serra i Matt Hughes oraz tylko dwiema porażkami, kanadyjska legenda MMA ostatecznie zdecydowała w lutym 2019 roku, że to właściwy moment na emeryturę.

Chociaż St-Pierre nadal trenuje, to pozostaje stanowczy w swojej decyzji o przejściu na emeryturę. W ostatnim wywiadzie ujawnił, że jedyną pokusą powrotu do klatki jest interesująca go walka z aktualnym mistrzem wagi lekkiej, Khabibem Nurmagomedovem.

„Orzeł” jest obecnie niepokonany i również chciałby dostać możliwość zmierzenia się z byłym podwójnym mistrzem, jednak do tej pory prezydent UFC Dana White wstrzymywał się z zestawieniem tego pojedynku.

Wygląda jednak na to, że szef UFC w końcu zmienił swoje zdanie. Niedawno ujawnił, że jest otwarty na sugestie Nurmagomedova, który miałby wybrać swojego ostatniego przeciwnika do swojej ostatniej walki w karierze, nawet jeśli miałby nim być St-Pierre. To dlatego, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że Dagestańczyk przejdzie na emeryturę po pobiciu rekordu 30-0. Przy obecnym rekordzie 28-0, więc przed nim już tylko dwie walki, jeśli będzie się trzymał tego

Georges St-Pierre zareagował teraz na możliwość oczekiwanego pojedynku.

Georges St-Pierre
„Cholera! Właśnie wtedy, gdy myślałem, że będę miał spokój ducha. Czekam na Khabiba i Gaethje w październiku. Życzę im powodzenia.”

https://twitter.com/arielhelwani/status/1288231694814912512

Wygląda na to, że St-Pierre nie wykluczył całkowicie możliwości stoczenia tej walki, ale najpierw czeka na rozstrzygnięcie pojedynku Khabiba Nurmagomedova z Justinem Gaethje.

Mistrz wagi lekkiej Nurmagomedov ma w październiku obronić swój tytuł przed tymczasowym mistrzem Gaethje. Dana White potwierdził oficjalną datę tego starcia w rozmowie z CNN w tym tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3102 Napisanych postów 19143 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 318976

Valery Sharifulin\TASS via Getty Images

Khabib Nurmagomedov wskazał termin dla potencjalnej walki z Georgesem St-Pierre

Khabib Nurmagomedov jasno wyraził swoje intencje dotyczące planów uwzględniających jego dwie ostatnie walki w karierze. Mistrz wagi lekkiej UFC zamierza stoczyć walkę z Justinem Gaethje w październiku, a potem stanąć do pojedynku z Georgesem St-Pierre.

Khabib Nurmagomedov ujawnił swój plan w komentarzu na Instagramie odnoszącym się do poruszanego w ostatnich dniach tematu jego dwój następnych walk, które miałyby być ostatnimi pojedynkami w jego karierze.

Khabib Nurmagomedov
„Październik: Justin i kwiecień: GSP”

https://twitter.com/bokamotoESPN/status/1288462689614757888

Khabib Nurmagomedov nie walczył od września 2019 roku, kiedy to bronił swojego tytułu w walce z Dustinem Poirierem, którego poddał w trzeciej rundzie na gali UFC 242. Jego kolejną walką miał być długo oczekiwany pojedynek z Tonym Fergusonem w kwietniu, ale pandemia koronawirusa spowodowała, że ich walka po raz piąty została odwołana.

Podczas jego przymusowego pobytu w Rosji, UFC zestawiło dla walkę o tymczasowy tytuł między Tonym Fergusonem a Justinem Gaethje, którą Gaethje wygrał w piątej rundzie przez TKO na gali UFC 249. Od tego czasu stało się jasne, że Nurmagomedov zmierzy się Gaethje w następnej walce, ale do niedawna nie było wiadomo, kiedy dojdzie do tego starcia – szczególnie po śmierci ojca i mentora mistrza wagi lekkiej, Abdulmanapa.

Jednak na początku tego tygodnia prezydent UFC Dana White ogłosiła w CNN, że Nurmagomedov i Gaethje zmierzą się 24 października. W wywiadzie dla ESPN ujawnił również, że będzie skłonny zestawić pojedynek między Khabibem Nurmagomedovem a byłym mistrzem wagi półśredniej i średniej Georgese St-Pierre, ponieważ może to być ostatnia walka Rosjanina.

Chociaż GSP niedawno zasugerował, że zamierza pozostać na emeryturze, na pewno nadal wydaje się być zainteresowany możliwością walki z Nurmagomedovem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2023 Napisanych postów 16472 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 87225
Sercem i rozumem za tym że GSP by go obalił

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bellator 227: Michael Page vs. Richard Kiely

Fitmeal