SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dana White wyjaśnia dlaczego Georges St-Pierre nie dostałby walki o pas z Khabibem Nurmagomedovem

temat działu:

Scena MMA i K-1

Ilość wyświetleń tematu: 1138

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2908 Napisanych postów 17624 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 310156

Getty Images

Dana White wyjaśnia dlaczego Georges St-Pierre nie dostałby walki o pas z Khabibem Nurmagomedovem

Były mistrz wagi półśredniej i średniej UFC Georges St-Pierre jest aktualnie na emeryturze, jednak wciąż nie brakuje pytań dużej części społeczności MMA o to, czy GSP zdecyduje się jeszcze na powrót do Oktagonu – być może w celu wywalczenia trzeciego tytułu w wadze lekkiej w pojedynku z Khabibem Nurmagomedovem.

Prezydent UFC, Dana White twierdzi jednak, że to się nie wydarzy, ponieważ St-Pierre nie dotrzymał umowy po tym, jak w 2017 roku walczył z Michaelem Bispingiem o tytuł mistrza wagi średniej. Wydaje się, że po tym incydencie White nie do końca ufa Kanadyjczykowi.

Dana White
„Cóż, są dwie kwestie – po pierwsze, kto nie kocha Georgesa St-Pierre’a? Kocham Georgesa St-Pierre’a, jako najwspanialszego człowieka, świetnego gościa, kocham go. Georges St-Pierre i ja mieliśmy umowę, miał walczyć z Michaelem Bispingiem w wadze 185 funtów i gdyby wygrał, broniłby tytułu. Zrezygnował z tego. Nie zrobił tego. Więc nie możesz tak po prostu wyjść i samemu sobie wybierać walki o tytuł, które chcesz.

Zawarł ze mną ten układ, że będzie bronił tytułu. Wszedł w to i uznał Bispinga za łatwą walkę. Walczył z Bispingiem, a potem patrzysz na facetów, którzy stoją za Bispingiem i wszyscy są zabójcami. Wszyscy są dosłownie zabójcami.

Ale teraz, on chciałby wrócić i zawalczyć o tytuł w w wadze 155 funtów. Nie zrobimy głupiej kategorii 165 funtów, czy cokolwiek innego, to się nie wydarzy”.


Podczas gdy Dana White twierdzi, że Georges St-Pierre chce walczyć o tytuł wagi lekkiej, warto zauważyć, że Kanadyjczyk nie wspominał publicznie o tej możliwości jeszcze przed przejściem na emeryturę. Faktem jest, że GSP wypowiadał się kiedyś w wywiadach na temat walki z Nurmagomedovem, ale nie było to nic co miałoby ją zapowiadać. Warto również zauważyć, że przy okazji ogłaszania zakończenia kariery, St-Pierre powiedział, że nie zamyka sobie całkowicie drzwi do powrotu do rywalizacji pod warunkiem, że dostanie dużą walkę.

Niezależnie od powyższego, Dana White mówi, że potencjalna walka St-Pierre vs. Nurmagomedov byłaby trudna do zrealizowania przez fakt, że w dywizji lekkiej jest wielu innych zawodników, którzy zasługują na walkę o tytuł.

Dana White
„Myślę, że jeśli stanę w obliczu takiej sytuacji, w której mistrz Khabib będzie bardzo mocno dążył do zestawienia tego pojedynku, będziemy musieli o tym porozmawiać, ale koniec końców nie ma to dla mnie sensu. Są tam inni faceci w kolejce za nim. Pytasz mnie, czy Tony Ferguson dostanie walkę o pas. Damy ci pas po tym, jak Georges St-Pierre zejdzie do 155 i dostanie walkę o pas. Potem masz Conora McGregora, który chce rewanżu [z Nurmagomedovem].

Są faceci, którzy chcą walczyć w tej dywizji. Nie możesz wrócić z emerytury i wybierać walk, które chcesz, kiedy nawet nie dotrzymałeś słowa w umowie ze mną o obronie pasa 185 funtów. Czy wyraziłem się jasno?”


Póki co, nie zanosi się na to, aby Georges St-Pierre miał wrócić do rywalizacji, chociaż Kanadyjczyk wciąż trenuje i jest aktywny. Nie wiadomo jednak, czy jego organizm zniósłby zejście do kategorii lekkiej, a przecież wiadomo, że powodem zrzeczenia się tytułu wagi średniej i rezygnacja z rywalizacji były problemy zdrowotne.Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 7999 Napisanych postów 45744 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 361480
Znaczy się, że walka GSP- Nurmagomedov nadchodzi

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
Instruktor Kulturystyki

http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2908 Napisanych postów 17624 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 310156

metro.co.uk // Getty Images

Ali Abdel-Aziz o walce Khabiba Nurmagomedova z Georgesem St-Pierre i spłukanym Floydzie Mayweatherze

Po tym, jak Khabib Nurmagomedov pokonał Conora McGregora na UFC 229, było kilka dyskusji na temat jego potencjalnego przejścia do boksu i walki z Floydem Mayweatherem, tak jak zrobił to McGregor w 2017 roku. Plany dotyczące tej walki rozpłynęły się w powietrzu, ale ponownie odżył temat pojedynku z Georgesem St-Pierre.

Chociaż plany przejścia Nurmagomedova do boksu i zorganizowania mu walki z Mayweatherem nie doszły do skutku, menedżer Khabiba, Ali Abdel-Aziz twierdzi, że Mayweather nadal błaga o ten pojedynek.

Ali Abdel-Aziz
„Jedna rzecz mogę ci powiedzieć, Floyd Mayweather do dziś, błaga o walkę z Khabibem. Błaga. Floydowi skończyły się pieniądze. Mówię ci, ludzie co tydzień zwracają się do mnie z pytaniami o walkę Floyda z Khabibem. Koniec końców, nie jesteśmy zainteresowani. Na razie”.


Na razie, jak mówi Abdel-Aziz, Nurmagomedov skupia się na swojej nadchodzącej walce w obronie tytułu przeciwko tymczasowemu mistrzowi Dustinowi Poirier na gali UFC 242 w Abu Zabi.

Ali Abdel-Aziz
„Walczymy z Dustinem Poirierem. To prawdziwy pretendent numer jeden. Mamy też faceta w tanich okularach [Tony Ferguson], El Cucuy jest następny. Mamy wielu zabójców w tej dywizji”.


Chociaż Abdel-Aziz mówi, że kolejne wyzwania dla Khabiba Nurmagomedova pojawią się prawdopodobnie wraz z pojedynkami z innymi czołowymi zawodnikami wagi lekkiej, dodał również, że Orzeł nadal jest zainteresowany walką z Georgesem St-Pierre’em.

Co więcej Abdel-Aziz stwierdził, że walka z St-Pierre’em może się odbyć przed walką z Tonym Fergusonem.

Ali Abdel-Aziz
„Mamy mojego człowieka Georgesa St-Pierre’a… On też może być następny. Widzę, jak Georges walczy z Khabibem, zanim zmierzy się z nim Tony. Ale oczywiście Dustin Poirier jest następny.

Na 100%, St-Pierre jest dla niego numerem jeden jako walka pod względem biznesowym”.


Podczas gdy Ali Abdel-Aziz podtrzymuje zainteresowanie walką Georgesa St-Pierre’a i Khabiba Nurmagomedova, prezydent UFC Dana White stwierdził niedawno, że nie zanosi się na zestawienie ich pojedynku.

Dana White wyjaśnia dlaczego Georges St-Pierre nie dostałby walki o pas z Khabibem Nurmagomedovem


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-07-19 20:59:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 266 Wiek 1 rok Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 28027
Ta teraz to jest Tony a jeszcze niedawno miał walczyć rewanż z Cowboyem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2908 Napisanych postów 17624 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 310156

Esther Lin/MMA Fighting

Zdaniem Georgesa St-Pierre, pojedynek z Khabibem Nurmagomedovem, to walka o dziedzictwo

Były mistrz wagi półśredniej i średniej UFC Georges St-Pierre jest nadal na emeryturze, ale co pewien czas pojawiają się kolejne informacje dotyczące możliwego powrotu i potencjalnej walki. Od dawna już mówi się, że walką, którą chciałby stoczyć GSP jest pojedynek z mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem.

St-Pierre przeszedł na emeryturę po walce z Michaelem Bispingiem na UFC 217, któremu odebrał tytuł mistrza wagi średniej. Choć zdobycie drugiego tytułu mistrza w innej kategorii wagowej jest dużym osiągnięciem, St-Pierre nie był w pełni usatysfakcjonowany. Starał się doprowadzić do walki z Nurmagomedovem, ale UFC miało inne plany. W związku z tym St-Pierre postanowił przejść na emeryturę, ale zostawił sobie możliwość powrotu, aby stoczyć dużą walkę z dużym nazwiskiem.

Kanadyjczyk rozmawiał z TSN i opowiedział o tym, jaka byłaby jego idealna walka na powrót do Oktagonu, gdyby zdecydował się wrócić. Rush wyjaśnił, że walka z Nurmagomedovem wciąż jest w jego głowie:

Georges St-Pierre
„Wielu ludzi szuka uwagi, przechodzą na emeryturę i wracają z emerytury. Nie jestem takim typem faceta. Próbowaliśmy podjąć tę walkę z Khabibem, a UFC powiedziało nam, że mają inne plany. Khabib chciał walki, ja chciałem walki, ale niestety tak się nie stało. To jest powód, dla którego przeszedłem na emeryturę.

Ja miałbym w tej walce o wiele więcej do stracenia niż do wygrania, a najważniejsze jest dla mnie zdrowie. Nie jestem już na etapie w którym goniłem za celem, którym w poprzednich latach była walka z najlepszym zawodnikiem na świecie. Tak było przez wiele lat i teraz nie jest to już mój priorytet numer jeden.”


Kiedy zapytano go o powrót na walkę za hipotetyczne 50 milionów dolarów, St-Pierre roześmiał się i zażartował:

Georges St-Pierre
„Jeśli będę mógł wybrać kogo zechcę, wybiorę najłatwiejszą możliwą walkę i ucieknę z 50 milionami dolarów.

Jeśli chcę walki o dziedzictwo, Khabib jest człowiekiem, którego należy teraz pokonać. Jest teraz dla mnie najlepszym zawodnikiem na świecie. Jest niepokonany i nie okazał żadnej słabości. Nikt nigdy nie zbliżył się do ułożenia tych puzzli, dlatego byłoby to dla mnie bardzo interesujące”.


Kiedy zapytano GSP o to, jak widzi swoje szanse w walce z dagestańskim Orłem, St-Pierre stwierdził, że wolałby nie przebywać zbyt długo w krótkim dystansie z Nurmagomedovem, ale stwierdził, że miałby spore szanse, jeśli to on ustalałby dystans.

Georges St-Pierre
„Myślę, że są różne obszary walki, w których jestem lepszy od niego. Mimo, że w niektórych sprawach jest ode mnie lepszy, jestem szybszy w doskokach i odskokach, kontroluję dystans i szybciej wchodzę po obalenia z otwartej pozycji. On jest lepszy w pod siatką, ja jestem lepszy na otwartej przestrzeni.

Jeśli utrzymam tę walkę w dystansie, wygram”.


Georges St-Pierre ma świadomość tego, że walka z Khabibem Nurmagomedovem byłby bardziej korzystna dla niego niż dla UFC, zwłaszcza jeśli udałoby mu się wyeliminować jednego z najlepszych zawodników w organizacji, a następnie ponownie wrócić na emeryturę.

Georges St-Pierre
„Może nie chcą, żebym go pokonał, bo jeśli po tym odejdę, zrujnuję ich całą inwestycję.”


Ostatnia walka St-Pierre’a miała miejsce w listopadzie 2017 roku. Tymczasem Nurmagomedov jest zestawiony do walki o unifikację tytułu z tymczasowym mistrzem wagi lekkiej Dustinem Poirierem na gali UFC 242 zaplanowanej na 7 września w Abu Zabi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2908 Napisanych postów 17624 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 310156

mmajunkie.com

„Chcieli uniknąć ryzyka, że wygram tę walkę” – Georges St-Pierre o niedoszłym pojedynku z Khabibem Nurmagomedovem

Zdaniem Georgesa St-Pierre, w walce z Khabibem Nurmagomedovem, nigdy nie chodziło mu o dodanie kolejnego tytułu mistrza do jego kolekcji. Rozumie jednak, dlaczego UFC zdecydowało się nie zestawiać tego pojedynku.

Były mistrz wagi półśredniej i średniej UFC Georges St-Pierre (26-2 MMA, 20-2 UFC) wyrażał zainteresowanie walką z mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem (28-0 MMA, 12-0 UFC), ale nie pokrywało się to z planami organizacji. St-Pierre powrócił po prawie czteroletniej przerwie w 2017 roku i pokonał Michaela Bispinga, zdobywając tytuł mistrza wagi średniej. Krótko po tym zrzekł się tytułu i ponownie wycofał się z rywalizacji.

W wyniku tego posunięcia, St-Pierre uważa, że UFC prawdopodobnie nie chciało zestawiać walki z Nurmagomedovem, ponieważ GSP nie miałby zamiaru bronić tytułu, gdyby go wywalczył. Jednak jak mówi St-Pierre, w walce z Nurmagomedovem nigdy nie zależało mu na dobyciu pasa. Chodziło o rywalizację z najlepszymi.

Oto, co Georges St-Pierre miał do powiedzenie w tej kwestii w rozmowie z ESPN:

Georges St-Pierre
"Wiem, że Khabib chciał tej walki, ja jej chcę, ale chodzi o to, że jeśli spojrzy się z perspektywy UFC, to myślę, że to normalne, że stawiam się na ich miejscu. Nie chcieli ryzykować, że zdobędę tytuł, a potem go oddam. Nie chciałem tej walki dla tytułu, wolałbym tego nie robić dla tytułu. To dlatego, że uważałem Khabiba za najlepszego zawodnika na świecie, a on chciał walczyć także ze mną, więc pomyślałem, że to dobra walka dla fanów."


Zamiast super walki z St-Pierre, UFC zestawiło Nurmagomedov do pojedynku z Conorem McGregoemr w Las Vegas w październiku 2018 roku, a następnie Dustinem Poirier w Abu Zabi we wrześniu 2019 roku. W obydwu walkach, niepokonany Rosjanin zachował swój tytuł mistrza wagi lekkiej kończąc pojedynki przez poddania.

Georges St-Pierre
"Mieli inne plany dla Khabiba i rozumiem to. Mieli wiele do stracenia i jeśli zainwestują w tę walkę i ich inwestycja nie wyjdzie, to nie będzie to dobry ruch.

W pewnym sensie mógłbym to potraktować jako komplement, bo może postrzegali mnie jako zagrożenie dla nich. To znaczy, że może myśleli, że mogę wygrać tę walkę. Jeśli pozwoliliby mi z nim walczyć, to dlatego, że myśleliby, że przegrałbym. Więc to dlatego."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2908 Napisanych postów 17624 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 310156

metro.co.uk // Getty Images

Według Ali’ego Abdelaziza, Georges St-Pierre musi zrobić trzy rzeczy, aby doprowadzić do walki z Khabibem Nurmagomedovem

Ali Abdelaziz wierzy, że walka pomiędzy jego klientem, mistrzem wagi lekkiej UFC Khabibem Nurmagomedovem, a byłym podwójnym mistrzem Georgesem St-Pierre jest nadal możliwa.

Rozmawiając z ESPN, Ali Abdelaziz kolejny raz odniósł się do potencjalnej super walki Nurmagomedova z St-Pierre’em, zapewniając, że jest ona możliwa do przeprowadzenia, jeśli były mistrz chce, aby do niej doszło.

Ali Abdelaziz
"On jest najlepszym zawodnikiem w historii. I jest moim bardzo dobrym przyjacielem, kocham Georgesa. Khabib to mój brat, jestem z nim bardzo blisko. Gdyby Georges St-Pierre chciał walczyć, to bardzo proste: możemy to zrobić."


Abdelaziz ujawnił swoją rolę w powrocie St-Pierre'a w 2017 roku, który zakończył się zdobyciem przez Kanadyjczyk mistrzowskiego pasa wagi średniej, który odebrał Michaelowi Bispingowi, stając się w ten sposób mistrzem dwóch dywizji.

Ali Abdelaziz
"Sądzisz, że nie dam rady doprowadzić do tej walki? W 2017 roku, Georges St-Pierre chciał walczyć z Michaelem Bispingiem o tytuł mistrza wagi średniej. Dana White mu nie uwierzyła, a ja zaangażowałem się jako przyjaciel. Musiałem przekonać (matchmakera UFC) Seana Shelby'ego, aby przekonał Danę do spotkania z Georgesem.

Georges poleciał do Las Vegas. Nie kierowałem nim, pomagałem mu jako przyjaciel. Jadł kolację ze mną, Seanem Shelby i Daną. Dana mówił: "Ten facet nie chce walczyć", ale potem po 30 minutach rozmowy, Georges poszedł do łazienki. Dana powiedziała: "Odbiło mu, jest szalony".

Georges postradał zmysły, jest trochę szalony. Georges wstał, zaczął krzyczeć, chodził wokół stołu i po prostu był bardzo rozemocjonowany. Zawsze miał pretensje do całego świata, taka prawda. Dana widzi rzeczywistość taką, jaka jest."


Pomagając już wcześniej Georgesowi St-Pierre w realizacji jego ambicji, Abdelaziz jest przekonany, że może to zrobić ponownie – zwłaszcza jako menedżer Nurmagomedova, pożądanego rywala przez St-Pierre'a. Według szacunków Abdelaziza, St-Pierre musi zrobić trzy proste rzeczy, aby to osiągnąć.

Ali Abdelaziz
"Jeśli Georges chce, aby ta walka naprawdę doszła do skutku, musi zrobić trzy rzeczy: wziąć telefon i zadzwonić do mnie, może zadzwonić też bezpośrednio do Dany. Dana White szanuje Georgesa St-Pierre'a, bardzo go lubi. Dana White nie lubi zbyt wielu ludzi. Musi też zarobić wagę 155 funtów i musi się komunikować."


O pojedynku między Khabibem Nurmagomedovem a Georgesem St-Pierre mówi się już od dłuższego czasu, ale póki co to przeciąganie liny nie doprowadziło do żadnych konkretów.Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bellator 227: Michael Page vs. Richard Kiely

nutlove