SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dana White ucina wszelkie spekulacje na temat walki o pas. Colby Covington zawalczy z Kamaru Usmanem

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1350

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Christian Petersen/Zuffa LLC/Zuffa LLC // Suhaimi Abdullah/Getty Images

Dana White ucina wszelkie spekulacje na temat walki o pas. Colby Covington zawalczy z Kamaru Usmanem

Prezydent UFC Dana White potwierdził, że Colby Covington jest pretendentem numerem jeden do walki o tytuł wagi półśredniej UFC po dominującym zwycięstwie nad Robbie Lawlerem w miniony weekend na UFC on ESPN 5.

Rozmawiając z dziennikarzami po Contender Series we wtorek w Las Vegas, White powiedział, że Colby Covington jest następny w kolejce do walki z mistrzem wagi półśredniej UFC Kamaru Usmanem.

Dana White
"Tak. Dlatego umieściłem Covingtona na gali ESPN przeciwko takiemu facetowi jak Lawler. Możesz mówić cokolwiek chcesz o Covingtonie, możesz go nie lubić czy cokolwiek innego, ale on wykonał założony plan przeciwko Lawlerowi, który jest bestią. Lawler toczył wielkie walki, były mistrz świata, uderzał jak ciężarówka, a Colby całkowicie go zdemolował. Jego kardio robiło wrażenie, a sposób, w jaki pokonał Lawlera, był jeszcze bardziej imponujący.”


Dana White kontynuował pochwały na temat Colby’ego Covingtona:

Dana White
"Myślałem, że Colby zrobił naprawdę dobrą robotę, pokonując Robbiego. Kopie, zadaje ciosy, obala, pomieszał to wszystko. A jego kardio było niewiarygodne. Niewiarygodne".


White nie chciał powiedzieć, czy walka Usman vs Covington odbędzie się na gali UFC 244 w listopadzie w Nowym Jorku. Wszystko, co powiedział szef UFC na ten temat, to "zobaczymy".

White'a zapytano również o Jorge'a Masvidala, który zażądał walki o tytuł lub walki z Conorem McGregorem. Wygląda na to, że UFC ma inne plany wobec Masvidala, być może zestawiając go do pojedynku z Leonem Edwardsem.

Dana White
"Nie można robić ultimatum. Zaoferujemy Masvidalowi walkę. Jeśli zaakceptuje walkę, stoczy ją, jeśli nie zaakceptuje, to nie."


Prezydent UFC został następnie zapytany o kontrowersyjny komentarz Colby’ego Covingtona po walce na temat Matta Hughesa. Dana White nie miał problemu z tym komentarzem oraz wszelkimi innymi wygłaszanymi przez Colby'ego Covingtona, który jest znany z ciętego języka.

Dana White
"Myślę, że to był bardzo w stylu Colby’ego. To było typowe dla Colby'ego Covingtona.”


Oto, co Chaos powiedział na temat Matta Hughes’a po swojej wygranej walce, nawiązując do wypadku Hughes’a, któremu uległ w czerwcu 2017 roku.

Colby Covington
"Porozmawiajmy o lekcji, której się tu dzisiaj nauczyliśmy. To lekcja, której Robbie Lawler powinien był nauczyć się od Matta Hughesa. Trzymaj się z dala od torów, kiedy nadjeżdża pociąg. Nie ma znaczenia, czy jest to pociąg Trumpa, czy pociąg Colby’ego, trzymaj się z daleka".


Za tę wypowiedź pojawiło się wiele krytycznych komentarzy w kierunku Covingtona, który odpowiedział na nie nazywając swoich krytyków oraz Matta Hughesa osobami, które obrażają się o byle co i zgrywają świętoszków.

Colby Covington
"Wcale nie", powiedział Colby Covington, zapytany, czy uważa, że jego komentarze są nie na miejscu. "Czy powiedziałem coś, co było obraźliwe? Facet zrobił kilka gównianych rzeczy, ma procesy sądowe przeciwko swojej rodzinie, przeciwko bratu, a ja właśnie powiedziałem prawdę, jestem szczery. Czasami jestem trochę brutalnie szczery i ludzie nie mogą sobie z tym poradzić".
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
Całe szczęście, jeszcze tylko walka z Woodleyem i będę w pełni usatysfakcjonowany. Problemy w tym, że Kolbi będzie szczekał jak pies za płotem przeez resztę życia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Don Wright mmajunkie.usatoday.com

Zdaniem Kamaru Usmana, lepszym kandydatem do walki o pas jest czarny koń Leon Edwards

Pierwsza obrona tytułu wagi półśredniej przez Kamaru Usmana nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale szef UFC Dana White zapowiedział, że rywalem Nigeryjczyka będzie Colby Covington. Usman widzi jednak lepszego pretendenta do walki o pas.

Nigeryjski Koszmar w marcu tego roku zdobył tytuł mistrza, pokonując Tyrona Woodleya przez jednogłośną decyzję po całkowitej dominacji.

Po tym, jak Colby Covington pokonał Robbiego Lawlera na UFC on ESPN 5 w Newark, prezydent UFC Dana White powiedział, że Chaos będzie następny w walce o tytuł. Tymczasem Usman nie podziela tego zdania oznajmiając, że Leon Edwards jest czarnym koniem dywizji i to on mógłby dostać walkę o pas.

Kamaru Usman
"Tak pomyślałem, ale jedną rzeczą, której nauczyłem się przez lata, to to, że dopóki walka nie zostanie ostatecznie podpisana przez obie strony, wówczas nic nie jest oficjalne. Bo ciągle powtarzają: "Hej, ten facet jest następny i nic z tego nie wychodzi. Ten facet jest następny i tak się nie stało.” Więc wiesz, chciałbym myśleć, że to jest sprawa między tymi trzema, ale powiedziałbym, że jest jeszcze czarny koń Leon Edwards, który po prostu wchodzi do gry. Powiedziałbym, że teraz mamy tutaj czteroosobowy cyrk.”


Leon Edwards ma za sobą serię ośmiu zwycięstw i w ostatniej walce pokonał w dominujący sposób byłego mistrza wagi lekkiej Rafaela dos Anjos na UFC na ESPN 4. Po walce rzucił wyzwanie Jorge Masvidalowi oraz Kamaru Usmanowi w rewanżu.

Edwards i Usman walczyli ze sobą w 2015 roku na UFC na FOX 15 i wówczas zwycięzcą przez decyzję został Kamaru Usman. Była to ostatnia porażka Anglika..

To, czy Leon Edwards dostanie walkę o tytuł już teraz wydaje się mało prawdopodobne, ponieważ na razie wszystkie znaki wskazują na to, że to Colby Covington dostanie długo wyczekiwaną szansę na zdobycie tytułu. Jednak dopóki kontrakty na walki nie zostaną oficjalnie ogłoszone, niczego nie można wykluczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Kamaru Usman Instagram

„Chcą, żebym zabił go w walce” – Kamaru Usman o wiadomościach od fanów

W związku z tym, że Colby Covington ma potwierdzoną walkę o tytuł z mistrzem wagi półśredniej Kamaru Usmanem, fani MMA mogą teraz spodziewać się kilku miesięcy ostrego trash talk’u ze strony tych dwóch zawodników.

Choć nie ustalono jeszcze żadnej daty ani miejsca, wydaje się, że pojedynek ten odbędzie się albo na UFC 244 w Madison Square Garden w Nowym Jorku 2 listopada, albo na UFC 245 w Las Vegas 14 grudnia.

Emocje dotyczące tego pojedynku są bardzo duże i będą jeszcze większe im bliżej będzie do walki. Zarówno Covington jak i Usman nie darzą się sympatią, więc trzeba się spodziewać, że przed walką emocje sięgną zenitu. Fani obydwu zawodników również podgrzewają atmosferę i dowodem na to jest jedna z ostatnich wypowiedzi Kamaru Usmana w wywiadzie dla TMZ Sports.

Kamaru Usman
„Od dwóch dni usuwam wiadomości z Instagrama. Właśnie usunąłem, usunąłem, usunąłem wiadomości – tysiące wiadomości na Instagramie – ludzi mówiących: „Brachu, musisz zabić tego kolesia”. Nie „pobić go”, tylko „zabić tego faceta”, „zabić go dla nas”, „Chcę, żeby skończył gorzej niż Askren „. Ludzie mają złe zamiary w stosunku do tego faceta, w tym ja sam.

Po prostu spadła na mnie łaska, że mogę tam iść i to zrobić.”





Spór pomiędzy Usmanem i Covingtonem pojawił od czasu ostrej kłótni za kulisami UFC 223 w kwietniu 2018 roku.




Chaos ponownie wdał się w awanturę i przepychankę z Nigeryjskim Koszmarem oraz jego menadżerem Alim Abdel-Azizem w bufecie kasyna, zaledwie kilka godzin po tym jak Usman zdobył tytuł mistrza w walce z Tyronem Woodley’em na UFC 235.




Miejmy tylko nadzieję, że nie dojdzie do eskalacji konfliktu między Covingtonem i Usmanem, która doprowadziłaby do czegoś poważniejszego, co miałoby wpływ na ich pojedynek.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tyron Woodley rozpoczął treningi z Georgesem St-Pierre w Tristar Gym

Następny temat

Thiago Santos oczekuje, że po powrocie do Oktagonu dostanie rewanż z Jonem Jonesem

WHEY premium