SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dalsza wspinaczka a schorzenia kręgosłupa

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3116

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 69 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 169
Mam pytanie, czy jest wśród osób wspinających się ktoś z przepukliną kręgosłupa? To duże uproszczenie a dokładniej chodzi mi o przepuklinę jądra miażdżystego w odcinku lędźwiowo - krzyżowym w wypukliną. Powoduje to m.in. ucisk na kanały nerwowe, duży ból i drętwienie nóg (w skaranej sytuacji paraliż). Lekarze odradzają mi dalszy wspin. Ciekaw jestem czy ktoś ma coś takiego jak ja i jak ja nie ma zamiaru zrezygnować. Mam też pytanie czy schorzenie się u was rozwijało czy też stoi w miejscu? I co robiliście aby je zahamować? Czy ograniczyliście w jakiś sposób wspinaczkę?

Dante

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 106 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1926
Wątpię żeby dało się coś na to poradzić wspinając się. Ja na Twoim miejscu bym sobie darował, zwłaszcza ze względu na ten "paraliż w skrajnych przypadkach" ;/ Moim zdaniem nie ma co ryzykować. Napisz na forum wspinanie.pl tam dostaniesz lepszą, szybszą i bardziej profesjonalną odp niż tutaj ale podejrzewam że większość się ze mną zgodzi.

No pain, no gain ;>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52
o siet stary trzymaj sie! Słuchaj a może podejscie lekko z innej strony - jakieś masaże , suplementacja witaminy, glutamina nie wiem może jakie lasery rozgrzewające (szczególnie piłkarze to mają) poszukam troche na necie i dam ci znać...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 69 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 169
Dzięki chłopie za wsparcie. Chodziłem na masaże i laser oraz bioprąd. Pomogło mi w ten sposób że znów mogłem się ruszać, bo był okres, że zupełnie mnie połamało i w nocy nie mogłem obrócić się na drugi bok. Teraz jest nieźle, tylko czasem boli. Na ścianie nie byłem od listopada a w skałach od października. Idę teraz w sobotę na ścianę, zobaczę jak będzie. Miałem w lecie robić kurs tatrzański ale lekarze odradzają. Rozmawiałem z niezłym ortopedą, który sam uprawia sport i ma kumpli, którzy się wspinają. Powiedział, że nie wierzy abym zrezygnował ze wspinu ale apeluje do mojego rozsądku i odradza drogi powyżej VI (według skali krakowskiej) a nawet pozostanie na V (mam na myśli wspin z dołem) o tatrzańskim to wogóle nie chciał słyszeć (prawie miesiąc wspinaczki, loty po 15 - 20 metrów, stałe noszenie plecaka itd.). Już się pogodziłem z brakiem dalszego rozwoju ale chyba nie tylko o to chodzi, co, nie? Kocham się wspinać i myślę, że nawet V w towarzystwie znajomych w słoneczny dzień na Jurze będą sprawiać mi mnóstwo radochy. Jak na ironię moje schorzenie jest prawdopodobnie powypadkowe, nie wiem tylko gdzie i kiedy się go nabawiłem, bo wspinałem się też w starym kamieniołomie gdzie jest niezła ekstrema oraz miałem ze dwa wydawało mi się niegroźne wypadki na Jurze (zaznaczam, że przypadkowe i nie z mojej winy ani winy sprzętu a raczej kruchości skały).

Dante

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wesołych Świąt :-D !

Następny temat

Jaki trening na wyskok wybrać ??

WHEY premium