SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dalsza suplementacja po przedawkowaniu kreatyny

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 837

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 105
Witam
Jakiś czas temu rozpisałem cykl kreatynowy koledze, który nigdy wcześniej nie miał styczności z suplementami (monohydrat kreatyny + białko wpc). Opisałem mu na gg dokładnie co i jak ma dawkować, czyli kreatyna 5g rano i 5g po treningu, białko 3 razy dziennie po maksymalnie 40g.
Suplementy zakupione, cykl rozpoczęty. Po 2 dniach kolega skarży się na ostre rozwolnienie - z początku myślałem, że może być to spowodowane nietolerancją mleka, którego normalnie nie pija, a z którym miesza białko. Po zamianie mleka na wodę problem jednak pozostał... No i podczas rozmowy przypadkiem wyszło szydło z worka - kolega przebił sam siebie brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem i zamiast stosować 2x5g kreatyny dziennie ładował w siebie 2x40g(!) przez 3 dni pod rząd, z czego większość czasu spędził w toalecie. Po tych 3 dniach gehenny zrobił sobie 3 dni przerwy od wszelakiej suplementacji i treningu jednak jest zdeterminowany próbować dalej. I tu pojawia się pytanie co do dawki kreatyny jaką powinien teraz przyjmować - czy pozostać przy standardowych 5-10g dziennie czy też dawka powinna być mniejsza ze względu na wcześniejsze przeładowanie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1194 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12790
Azganoth
białko 3 razy dziennie po maksymalnie 40g.

Słucham ? 3x dziennie białko ?! To niech się nie dziwi że ma rozwolnienie jak szamie tyle białka dziennie...

Co do kreatyny to nie ją odstawi i weźmie się za normalne odżywianie (dieta)

Tobie też bym radził poczytać troche i nabrać wiedzy a nie z kolegi robić obiekt doświadczalny

Zmieniony przez - Danieloooi w dniu 2012-03-16 00:25:28

Pomogłem ? - SoG będzie mile widziany

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 105
Sam stosuję białko właśnie 3 razy dziennie (20-30g) i żadnych problemów żołądkowych nigdy nie miałem. Przyznaję jednak, że moja wiedza nie jest kompletna więc jeśli ktoś ma inne propozycje to czekam na nie z niecierpliwością.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Chciałbym zobaczyć twoją dietę jeśli pakujesz w siebie dziennie 60-90g prochu..
Zacznijmy od tego - napisz mi do czego służy białko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Omawiałem już z kolegą kwestię zastosowania samej diety i taka opcja odpadła.
Z tego co się orientuję to suplementy białkowe służą uzupełnieniu niedoborów białka w diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1597 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27182
znając życie to sypał 3x40g

Zapomnij o jutrze, Bóg drwi z naszych planów.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1065 Napisanych postów 21963 Wiek 7 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 338239
uzupełniaja a nie zastepuja, niech da wiecej bialka z jedzenia zamiast sypac tyle prochu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Tak, stosuje się je wg. braków w diecie i teraz, jak ma uzupełnić te braki nie wiedząc jakie one są ??
Domyślam się że cel to - masa mięśniowa - a wiesz że paradoksalnie można powiedzieć że przy lipnym odżywianiu tyle białka może doprowadzić do zupełnie odwrotnego celu niż przybieranie masy mięśniowej ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Zdaje sobie sprawę z nadrzędnej roli diety w całym procesie treningu. Nie o tym jednak chciałem mówić - interesuje mnie bardziej kwestia suplementacji kreatyną w wyżej opisanym przypadku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Po co ma brać kreatynę jeśli ona mu nic nie da ? podleje go troche wodą - chłopak sie podnieci że mu poszło, odstawi i czar prysł !

A jak sie uparł to nie bierze po te 5 gram dziennie

Zmieniony przez - Danieloooi w dniu 2012-03-16 00:40:39

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jego decyzja, jest dorosłym człowiekiem. Na żadną dietę namówić mi się go nie udało i raczej nie uda - pozostaje tylko doradzić mu na tyle, żeby przy aktualnych założeniach (kreatyna+biało) osiągnąć maksymalnie korzystny rezultat.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rzezba po sile , suple , trening ?? itp prosze o pomoc

Następny temat

masa mięśniowa (k1)

Fruzelina