Szacuny
0
Napisanych postów
52
Na forum
19 lat
Przeczytanych tematów
1107
Mam takie pytanie czy da się trochę mniej wydawać na jedzenie zachowując mniej więcej te same proporcje pożywienia i nie męcząc się tak przy tym?Otóż próbuje teraz trochę zrzucić z wagi ale wyszło mi że będę wydawał na jedzenie tyle samo co podczas robienia masy a nawet i więcej.Podam może jakieś info odnośnie wagi wzrostu wieku i diety.
Wzrost-174cm
Waga-74kg
Wiek-28
Przykładowa dieta:
I. 150g szynki lub chudej wędliny,70g chleba razowego
II. 150g szynki lub chudej wędliny,70g chleba razowego
III.150g szynki lub chudej wędliny,70g chleba razowego
IV. 70g makaronu Durum,150g piersi z kurczaka lub indyka smażonej
na oliwie
V. to samo co wyżej bądź shake potreningowy (30g białka,40g
węgli)
VI. Shake białkowy 30g białka
Na jedzenie takowe wychodzi mi 13-14zł dziennie,na suplementację 180-200zł bez żadnej karnityny czy glutaminy na ochronę mięśni po treningu.Wiem że nie ma tu warzyw,ale warzywa zjadam tylko w posiłku IV i V.
Jeśli chodzi o zawartość poszczególnych składników to wychodzi mniej więcej tyle:
Białko-180g Węgle-190 do 200 Tłuszcze-trudno określić:/
Stąd też moje pytanie czy da się jeszcze trochę zmniejszyć te koszta? Moje zarobki nie są imponujące więc po opłaceniu rachunków i całego tego jedzenia nie zostaje mi wiele na inne rzeczy
Szacuny
0
Napisanych postów
52
Na forum
19 lat
Przeczytanych tematów
1107
Nie wiem jak z kurakiem ale z ryżem to prawda,próbuje teraz trochę węgle oprzeć na niskim Ig bo często łapie mnie głód i trudno nad tym zapanować.Wędliny czy tez jakiś filet z kurczaka wychodzi mi mniej więcej w przeliczeniu na 100g około 1,80-2zł a chleb około 2,5 za 400g w gwoli wyjaśnienia cen.A jak mniej więcej te tłuszcze obliczyć,miarkę jakąś kupić i lać tę oliwę?czy Omega 3 zakupić(ale to pewnie drożej wyjdzie)?
Szacuny
40
Napisanych postów
6924
Wiek
33 lat
Na forum
13 lat
Przeczytanych tematów
117946
cenowo wędlina wychodzi podobnie jak kura, ale jakościowo to nie jest podobnie
najlepiej kup wage kuchenną i oliwe, olej wlewaj do kieliszka lub łyżką, omege mozesz kupic i lykac ok 1-2g (dha i epa) dziennie
Szacuny
0
Napisanych postów
33
Na forum
11 lat
Przeczytanych tematów
78
zawsze mozesz kupic w hurtowni wiecej kg taniej wychodzi np wez paru kolegow co cwicza i kupcie wieksza ilosc , zawsze jest pare zloty wiecej na odzywki czy inne skladniki
Szacuny
0
Napisanych postów
52
Na forum
19 lat
Przeczytanych tematów
1107
no u mnie jest z tych większych sklepów Tesco Biedronka i Archelan i chyba w nich jest najświeższe mięso bo niby większy przerób mają i trzymają długo tego samego mięsa.Oczywiście od czasu do czasu zastąpię mięso rybą (tak z 2-3 razy na tydzień)tylko nie wiem jak tam się ma z tymi Omega 3 na 100g.No ale w rybnym wychodzi mnie taniej niż w takim Tesco a preferuję raczej dorsza niż makrelę.