SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

D Szukała - Laktoza mleko itp

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 37784

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Darku od jakiegoś czasu na forum panuje pogląd że mleko ze względu na zawartość laktozy nie jest dobrym posiłkiem zwłaszcza gdy chcemy się odchudzać.NAwet do pewnego czasu sam popierałem ten pogląd

Jednak ostatnio po chwili namysłu pomyślałem że może mleko nie jest takie złe.

1.Węglowodany z laktozy w mleku maja bardzo niskie IG- chyba koło 32
2.Mleko jako że w 100 gramach ma tylko 4,3 grama węgli to bedzie automatycznie miało niski GL

A więc zakłądając że nie mamy nietolerancji na laktoze i nasz organizm spokojnie wydziela odpowiednią ilość laktazy aby "złamać" laktoze na glukoze i galaktoze.
To mleko wydaje sie (oczywiście w rozsadnych ilosciach) dobrym posiłkiem.
Ma pełnowartościowe białko kazeiny oraz mało węglowodanów a do tego nie powodują one tak dużego podniesienia sie cukru we krwi.

A może to ma coś wspólnego (to odradzanie produktów laktozowych) na rzeźbie związek z tym że wśród kulturystów panuje pogląd że laktoza powoduje "zalaną sylwetke".
Sorry ale ja nie mam zielonego pojęcia skąd to stwierdzenie .
Wiadomo że magazynowanie glikogenu w mieśniach jest zwiazane z obecnościa wody więc analogicznie mozna powiedziec ze kazda dieta wysokoweglowodanowa bedzie zatrzymywała wode w organiźmie a nie tylko laktoza.

Aha a jak to jest z produktami mleko podobnymi ???? Wiele się mówi że dzięki fermentacji (kefiry jogurty maślanki) sa one przyswajalne nawet dla osób mających nietolerancje laktozy dzięki wczesniejszemu rozbiciu laktozy.
Czy te produkty nie zawieraja laktozy wogole ???? Jest ona całkowicie rozłozona na galaktoze i glukoze ??????


Darku zapraszam do dyskusji...oczywiście innych rzeczowych opini też chętnie wysłucham.

...Thermogenics investigator...

...Jesus Christ forgave the bastards. But I can't. I hate them....
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
Widze Kain, ze mnie ubiegles.
Chetnie wyslucham opinii ekspertow ale prosilbym o rozszerzenie dyskusji o produktu typu jogurt, maslanka, kefir i twarog.
Moze okaze sie, ze bedziemy polecac chudy twarog na ostatni posilek przed snem.

TEKST TYGODNIA:
"jak sie dobrze odrzywiasz to wszystkie te skladniki pokarmowe wykorzystywane sa do produkcji spermy a jak nie walisz to ona cialge jest i nie potrzebuja jej i wtedy do budowy miesni i na mase ci wchodzi"

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Kain, podobnie jak Ty nie mam pojecia o co im chodzi z tym mlekiem i laktozą. Osobiscie nie podzielam tej teorii. Wielokrotnie próbowałem od tych co to głoszą (przede wszytkim zawodników) usłyszeć jakąs rzeczową argumentacje, ale odpowiedzi były jedynie takie ze: "laktoza-zalewa". Niestety, tego typu "fachowe" odpowiedzi nic mi nie mówia. Zastanawiałem sie nad tym wielokrotnie i nic mądrego nie przyszło mi na mysl. Nie wiem, byc moze istnieje jakieś wytłumaczenie na ten temat, ale ja osobiście nic o tym nie wiem.
Generalnie, uważam że mleko jest jednym z najbardziej wartościowych produktów i nie wyobrażam sobie by mozna było kwestionowac jego znaczenie w codziennej diecie, choć i takie opinie sie niekiedy zdarzaja. Natomiast jeżeli chodzi o mleczne produkty fermentowane, to zawarta w nich laktoza ulega fermentacji do kwasu mlekowego , stąd jej zawartość jest o 10-20 % niższa w porównaniu do mleka słodkiego . Ponadto wraz ze spożywanymi napojami zostaje wprowadzona laktaza bakteryjna , która dodatkowo wspomaga trawienie laktozy w przewodzie pokarmowym . Z tego tytułu produkty te sa lepiej trawione przez osoby nie toleryjące mleka "słodkiego". Ponadto produkty te charakteryzują się bardzo wysoką strawnością także z innego względu, gdyż zawierają one enzymy bakteryjne powodujące wstępne nadtrawienie białek oraz uwolnienie niezbędnych dla naszego organizmu wolnych aminokwasów. Obecność kwasu mlekowego przyczynia się do strącenia głównego białka mleka - kazeiny w postaci drobnych cząstek , co w znaczący sposób ułatwia proces trawienia . W wyniku działania enzymów bakteryjnych wzrasta też proces trawienia tłuszczu , a także dochodzi do zwiększonego wydzielania żółci , i soków trawiennych . Z tych też względów produkty te zaleca się szczególnie osobom starszym oraz ludziom z dolegliwościami przewodu pokarmowego . Napoje fermentowane zawierają substancje o właściwościach antybakteryjnych , które hamują wzrost i aktywność bakterii gnilnych . Ponadto zawarte w mleku mikroorganizmy przyczyniają się do dodatkowej biosyntezy ważnych dla naszego organizmu witamin grupy B . Zatem polecam ich stosowanie. W którymś z ostatnich nr News Weeka, był zrobiony rankig 13 jogurtów. Zwycieżył - jogurt Activia firmy Danone. Zawiera ponad 120 mln bakterii kwasu mlekowego w 1g. (min. norma to 1mln/1g). To tak dla ciekawostki :) Kurcze, ale zrobiłem firmie reklame

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Wielkie dziekie za odpowiedź.

JA tez nie lubie teori w stylu "tak jest bo tak jest i koniec"
Więc też nie wiem skąd ta teoria (heeh jeszcze rok temu też ja popierałem ) o zalewaniu sylwetki przez produkty mleczne.

Sog

...Thermogenics investigator...

...Jesus Christ forgave the bastards. But I can't. I hate them....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wg mnie teoria jest głoszona przez ludzi, którzy mając dostęp do dużych ilości mleka, praktycznie za darmo (mieszkający na wsi np.) a nie stać ich na suplementy i inne źródła białka, proobooją uzupełniać diętę o białko mające swoje źródło tylko w tym mleku. I w takim wypadku jest to już do "zalewania".

członek-mafia.suple.hardcor.pl
Moderator działu suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
Z Waszych wypowiedzi wynika, ze mleko i owszem ale w rozsadnych ilosciach. Ale jakie sa te rozsadne ilosci?
Na forum raczej nie jest negowane spozycie mleka czy twarogu jako takiego, raczej nie poleca sie spozywanie ich w ostatnim posilku gdyz moze powodowac odkladanie sie tluszczu (mysle, ze o to wlasnie chodzi a ta zalana sylwetka).
Tak wiec czy wypicie 0,5l mleka lub zjedzenie 100g twarogu na noc bedzie powodowac odkladnia sie tluszczu? Jezeli tak to kiedy takie produkty najlepiej spozywac?

TEKST TYGODNIA:
"jak sie dobrze odrzywiasz to wszystkie te skladniki pokarmowe wykorzystywane sa do produkcji spermy a jak nie walisz to ona cialge jest i nie potrzebuja jej i wtedy do budowy miesni i na mase ci wchodzi"

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Marcinecki
Nalezy mleko traktowac tak i inne posiłki.
Pijąc je nalezy liczyc spożywane kalorie i weglowodany.
Ot i cała tajemnica.

NA noc bardziej wskazany bedzie twaróg ze względu na to że chcemy przed snem zjesc okolo 30 gram biała a chudy ser bialy ma wiecej białka w 100 gramch niz mleko w 100ml.
Więc wychodzi ekonomiczniej .


Lucek to nie do końca tak heeh ja sie spotkałem z teoriami na temat zalanej sylwetki po laktozie w wywiadach z zawodnikami . A oni raczej maja dostep do innych supli i nie musza pic mleka jako jednego źródła białka.
Co dziwniejesze niektorzy całkiem odstawiaja nabiał podczas rzeźbienia co już jest wogole dla mnie niejasne.


Ps.Obecnie pije 0,5 litra mleka na dzień i jjem około 400 gram twarogu i ...udowodnie niedowiarkom ze nabiał nie przeszkadza w uzyskaniu ładnego "pocięcia" mięsni

...Thermogenics investigator...

...Jesus Christ forgave the bastards. But I can't. I hate them....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3704 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23096
Darku a moze jestes konkretnie zorientowany, ktore produkty oparte na mleku (jogurty itp) oplaca sie kupowac (biorac pod uwage sklad itp itd)... bo ja juz z zalozenia omijam wszystkie kolorowe jogurciki itp ale moze jednak popelniam blad ?

Co negatywnego nastawienia do mleka -> byc moze chodzi o to, ze jest ono jednym z najbardziej problemowym dla ukladu trawiennego posilkiem (nietolerancja laktozy, alergie itp itd) -> na skutek rewelacji zoladkowych moze zaburzac trawienie itp a przez co ogolnie spowalniac przemiane materii itp... i akurat tak sie zbiegło że teorie te byly gloszone przez ludzi ktorym mleko wlasnie nie sluzy...

.:: Czlonek mafia.suple.hardcor.pl ::.
Doradca w dziele suplementacja.
1

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kain a ilu %-towe mleko popijasz ? ja wypijam dziennie max do 1l 0% albo 0.5%

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
ale pozostaje faktem ze zawodnicy na pare miesiecy przed zawodami z mleka i produktow mlecznych rezygnują........

-------------------------
TEXT TYGODNIA:
mam 16 lat i tylko 164cm wzrostu
co proponujecie z diete na wysokości
--------------------------
twiters mi kazal wiec dopisuje:
wszyscy Trojboisci tez będą rozbierani
Profesjonalnie - bo przez Trojbojową doradczynie.

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Veronko tak i własnie mnie to dziwi ?????
Niech ktoś poda sensowny fakt a nie MITY

Ja sie nie upieram przy swojej wiedzy ale nie spotkałem sie z żadnym uzasadnieniem tego typu przed zawodowych zabiegów!

Jak ktoś poda sensowny powód odstawiania nabiału przed zawodami to ok chętnie podyskutuje.


Ps. Pije mleko 0%

...Thermogenics investigator...

...Jesus Christ forgave the bastards. But I can't. I hate them....
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pyt. do Olimpa

Następny temat

saw palmetto

Wiecej