SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DZIENNIK POSIŁKÓW --> str. 87

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 218398

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
poprawione zostało zliczanie btw w ciągu dnia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21142
africa: poszukaj "excel viewer" na stronie ms.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 409 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8038
łap SOG'a brawo

****Jestem Tuu****

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 925 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28725
Odradzam kozystania z EXCEL VIEWER - juz parokrotnie dostalem sygnaly ze nie mozna ta wersja excela prawidlowo uzytkowac Dzienika

Polecam normalnego EXCELa

Układasz dietę? Sprawdź DARMOWY program Dziennik Posiłków:
http://www.dziennikposilkow.pl -
http://www.dieta4u.com.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
gramature btw oblicza dobrze, zreszta wszytko oblicza dobrze. Cały problem w tym, że kaloryczność w tabelkach jest źle obliczona. Licząc 'ręcznie' to jest podkladając pod b;4kcal, podw: 4 kcal a pod t:9 wychodzi inny wynik niz ten w tabelkach...

Dla przykłądu:

W tabelce mamy :

218 Bułki wrocławskie 7,2 4,4 55,4 293

A zręcznego obliczenia wychodzi 290

Przy niektorych są wiksze odchylenia , przy niektorych mniejsze...

Wiec naważniejsze to skupić sie na ZREALIZOWANY % DZIENNEGO ZAPOTRZEBOWANIA

Dlatego fajneibybyóo jakby można było edytowac sobie te już gotowe ilości kalorii na poprawione przez nas, ale tego NIESTETY zabronił autor i właściciel programu

Pzdr.




Zmieniony przez - fukinhot w dniu 2006-08-29 20:45:29

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fajny dziennik (ściągnąłem sobie ten "na masę"), ale mam kilka uwag:
- brakuje w nim kalkulatora do obliczania ilości białka, węglowodanów i tłuszczów na kg masy (musiałem do tego użyć kalulatora z Twojego innego dziennika - BTW: po co zrobiłeś kilka dzienników? czym się one różnią?); poza tym czy przypadkiem wzrost nie ma dla tych obliczeń jakiegoś znaczenia?
- po rozpakowaniu programu, w każdej tabelce wypisanych jest przykładowo kilkanaście produktów, które trzeba wykasować żeby móc wpisać swoje:/ (niby szczegół, bo można to wyczyścić a potem zrobić Zapisz);
- co w tych tabelkach robią teksty typu: "przed treningiem", "kreatyna" i "20-30 min. odstępu"? co należy tam wpisać?

A tak w ogóle to skąd mam wiedzieć ile gramów waży jedna bułka, kromka chleba, parę plastrów sera czy talerz zupy? Mam sobie kupić wagę do produktów, czy można to wyliczyć w jakiś inny sposób??

Zmieniony przez - Samobójca w dniu 2006-08-29 22:05:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
oczywiście , żę trzeba ważyć!! Przejrzyj posty podwieszone a znajdzisz tam kilka odpowiedzi na twoje pytania...

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 925 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28725
fukinhot - "Licząc 'ręcznie' to jest podkladając pod b;4kcal, podw: 4 kcal a pod t:9 wychodzi inny wynik niz ten w tabelkach... " - te 4kcal na gram bialka to sa dane przyblizone przeciez tak samo jak z weglami i tluszczem - i nie ma sie co czepiac kilku kcal przeciez tyle ile piekarni tyle roznych rodzajow bulek i kazda z nich bedzie miec troche inna wartosc kcal

Układasz dietę? Sprawdź DARMOWY program Dziennik Posiłków:
http://www.dziennikposilkow.pl -
http://www.dieta4u.com.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
Hehehe... spoko przecież się nie czepiam, dyskusja to nie czepianie...

Wiesz co do b;4kcal, podw: 4 kcal a pod t:9to przy ukladaniu dietki musimy sie oprzeć na czymś pewnym...Te wielkości na całym świecie za takie się uważa. Przynajmniej tak mi sie wydaję.

Niby kilka kalorii, ale w ciagu dnia sie troche nazbiera. Mi np wacha sie to w okolicach błedu 60 kcal dziennie.A podejrzewam, że była by jeszcze wieksza, bo wiele produktów w mojej diecie wpisywałem do dzienniczka ręcznie, sam obliczajc kalorie...

Ale jak już napsiałem nie trzeba zwracać uwagi na pole łączniej ilości kalorii dostarczonej dziennie ( bo liczy z tabelek) a bardziej patrzyć na procentową realizacje , albo ilość dostarczonych gramów poszcz. makroskladnikow

Darkthorn, nie chodzi tu o dane w tabelkach dotyczące ilości poszczegolnych makroskładników w poszczególnym produkcie, tylko to, że jak juz są podane takie dane, to wypadało by osobie ktora taką tabelke tworzyła dobrze obliczyć wartość kaloryczną( wiadomo ze tabelki wziąłeś z innych źródeł, wiec nie wiem czym jest spowodowane to niedopatrzenie). Bułki to tylko przykład. W pozostałych produktach jest to samo.

Mimo wszystko nie stanowi cała sprawa jakiegos szczególnego utrudnienia i nie upośledza, bądź co bądź, bardzo fajnego i darmowego programiku ,który pomaga mi i sądze żę wielu osobom na tym forum

Pzdr i życze dalszego natchnienia w upgrade`owaniu

Zmieniony przez - fukinhot w dniu 2006-08-30 21:05:42

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
darkthorn: Mam pytanie: dlaczego kalkulatory w Twoich dziennikach nie uwzględniają wzrostu ?? W kilku tematach o robieniu masy widziałem, że np. ich autorzy wyliczają zapotrzebowanie kaloryczne m.in. właśnie za pomocą wzrostu (tak jak tutaj --> https://www.sfd.pl/temat240536/ )
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak ściągnąć skórę na brzuchu?

Następny temat

Cebula i pomidor

WHEY premium