SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DWUBÓJ OLIMPIJSKI

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 112071

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 607 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3397
Aj, niepotrzebnie zaczalem, bo nie umiem skonczyc

Nie znam sie na tyle, zeby wytlumaczyc ci roznice techniczne

Moze ktos inny?

Wyjdzie w praniu... trzeba ciagnac i nie zastanawiac sie tyle

Zmieniony przez - girjewik w dniu 2007-05-05 22:50:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Każdy ciągnie inaczej - niektórzy np. mają chore kolana i bardziej ciągną grzbietem niż nogami, natomiast u innych może być na odwrót - wybierasz sposób, który najbardziej ci odpowiada.
Ktoś o długich kończynach będzie mieć odrobinę mniejszy moment rozpędu sztangi, na dodatek będzie musiał głębiej schodzić pod sztangę podczas lock out'u.

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 958 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17700
Dziękuję za odpowiedzi, macie po sogu.
Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1763
Podnoszą podobnie tylko mają inne wyniki, dlatego jedni mają medale w rwaniu a drudzy w podrzucie. Krótsze kończyny i ręce to cechy predysponujące do dużych wyników w podrzucie. Z drugiej strony dość duże sylwetki (wysokie, masywne) typu miotacze, strongmani mogą więcej skorzystać z wersji power.

Nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't how hard you hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving forward.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Coś w tym jest - lepiej mi idzie power clean niż sam clean, a power jerk też jest dla mnie nieco wygodniejszy. Natomiast rwanie wolę już pełne - ostatnio wreszcie udaje mi się w porę zejść pod sztangę po wyrwaniu jej nad głowę...

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 527 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2524
Kruchy, Malpszonie :)
tylko krzywdy sobie nie zrob zelastwem, gdyz bedzie to niepowetowana strata dla swiata.

bzykam bo lubie
NON OMNIS MORIAR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1763
Kruszek w twoim przypadku moze to wynikac nie tytle z budowy ciała co z faktu że zacząłeś treningi od wersji power. Jest to normalne, u takich osób jest nawyk ciągnięcia do samej góry, a ciężko wyrobić nawyk szybkiego zejścia. Stąd osłabia się siła ciagu i dojcie do odpowiednich rezultatów tzn do sytuacji kiedy nasza wersja "na siad" będzie lepsza niż "siłowa" może zająć dłuższy okres czasu, tzn pół roku, rok. Stąd wiele prodresji uczenia techniki zakłada brak power cleanu dla początkujących oraz:
High hang pull, front squat => high hang clean => hang clean => clean, a dla snatch:
high hang snatch pull, overhead squat => hang snatch pull, drop snatch => hang snatch => snatch

Oczywiście w miarę opanowania wersji squat dodaje się power-y jako ćw uzupełniające.

W klubach gdzie miałem przyjemność widziec osobiście treningi najmłodszych właśnie tak się to robiło, początki to hang snatch i hang clean z kijem od szczotki i samą sztangą ale od razu wykszatałca się nawyk zejścia w dół.

Są szkoły gdzie się zaczyna od wersji power ale chyba ta pierwsza wersja jest lepsza.

Ja uważam że jeżeli ktoś już jest w miarę zaawansowany w powerach i nie ma takiej konieczności to lepiej żeby się trzymał tych wersji siłowych i uzupełniał overhead squats, bo im dalej się jest w stażu tym trudniej potem wyrównać wersje na siad. A korzyści w sumie sa te same, wersje power oferują dużo większe bezpieczeństwo i większy RFD

Nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't how hard you hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving forward.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Balik - ja wiem że to by była strata, szczególnie dla kobiet

Numinti - też tak myślę, ale od dłuższego czasu już nie robię wersji siłowej jako głównej - pewnie jeszcze trohę potrwa zanim w końcu zacznę podnosić więcej w pełnowymiarwej wersji, ale nie spieszy mi się...

Oglądałem sporo materiałów treningowych i to co zauważyłem potwierdza to co mówisz - ludzie rzeczywiście preferowali wersje siłowe podczas treningu, natychmiast kontynuowane przysiadem - może sam tak będę robił, ale najpierw chcę mieć satysfakcję z umiejętności poprawnego cleanowania czy rwania - potem się pokombinuje

Zmieniony przez - Kruszek w dniu 2007-05-09 09:51:46

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1763
U nas w klubach od małolata robi się właśnie pełne wersje- obojętnie jak koslawo to na początku wychodzi. Dużo podejść- pełne wersje. Powery rzadziej na zmianę z hangami- to ma miejsce w treningu zawodników bardziej zaawansowanych. Zadanie budowania siły ciągu mają głównie clean i snatch pulls a oprócz nich robi się głównie klasyki na siad. Można tez w power racku zaznaczyć wysokość ciągu potrzebną do wykonania pełnego boju i w ten sposób ćwiczyć pulls.

Nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't how hard you hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving forward.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3712
mogłby ktos podrzucic tabele z maxymalnymi ciezarami w cwiczeniach i w poszczegolnych wagach mo chciałbym ocenic swoja siłe i własny trening z gory THX
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mistrzostwa Polski 2006 dla Początkujących!!!!!!!!

Wiecej