SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] zdrowo i sportowo - Nene87

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 752036

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 36017 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679654
Dokładnie - ja robię podobnie - jedno ćwiczenie na partię, bez wymagających ciężarów i dość. Mniejsze partie można nawet olać - łapy, łydki itp.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3415 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264576
nightingal
Można sobie zrobić bardzo okrojony trening - po jednym ćwiczeniu na duże partie, mało serii i dość, można mocno obciąć ciężary. Można wreszcie zrobić inny trening ale lekko na ciężarach tak koło 60% stosowanych normalnie. Itp. itd. co kto lubi.


No tak, niby o tym wiem, ale tutaj też chodzi o pewne "zaległości" i moją frustrację tym, że np. nie mam czasu na nic... tylko gotuję, sprzątam, pracuję, trenuje i tak w kółko i w kółko i w kółko, aż do porzygu żadnych przyjemności, czasu nie mam na nic, dosłownie nawet nie mam kiedy paznokci pomalować, o tym, żeby pójść do fryzjera to już w ogóle mogę zapomnieć. Gotowanie przestaje mi sprawiać przyjemność, a staje się przykrym obowiązkiem, na treningi zaczynam nie mieć chęci i marzę o tym, żeby najzwyczajniej w świecie przyjść z pracy i obejrzeć coś w TV a jak zrobię deload to i tak będzie to samo we wrześniu miałam właśnie taki kryzys i 10 dni wolnego postawiło mnie na nogi, zarówno psychicznie jak i fizycznie.
3

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12159 Napisanych postów 21997 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627334
Tak jak Kaka i Night napisali brzmi bardzo sensownie. Ja sobie robię mniej profesjonalne "offy" - nazywam je maszynownią - normalnie maszyn nie używam, a czasami wrzuce taki trening na maszynach własnie. Ma to tez cele edukacyjne - bo się ucze o co na danej maszynie chodzi. A jak już zna się z wolnych ciężarów jak co napiąć - to i na maszynie można zrobić fajny trening. Mi to na głowę dobrze robi:) Podobnie jak trening z cc...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12159 Napisanych postów 21997 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627334
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 36017 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679654
Nene87
nightingal
Można sobie zrobić bardzo okrojony trening - po jednym ćwiczeniu na duże partie, mało serii i dość, można mocno obciąć ciężary. Można wreszcie zrobić inny trening ale lekko na ciężarach tak koło 60% stosowanych normalnie. Itp. itd. co kto lubi.


No tak, niby o tym wiem, ale tutaj też chodzi o pewne "zaległości" i moją frustrację tym, że np. nie mam czasu na nic... tylko gotuję, sprzątam, pracuję, trenuje i tak w kółko i w kółko i w kółko, aż do porzygu żadnych przyjemności, czasu nie mam na nic, dosłownie nawet nie mam kiedy paznokci pomalować, o tym, żeby pójść do fryzjera to już w ogóle mogę zapomnieć. Gotowanie przestaje mi sprawiać przyjemność, a staje się przykrym obowiązkiem, na treningi zaczynam nie mieć chęci i marzę o tym, żeby najzwyczajniej w świecie przyjść z pracy i obejrzeć coś w TV a jak zrobię deload to i tak będzie to samo we wrześniu miałam właśnie taki kryzys i 10 dni wolnego postawiło mnie na nogi, zarówno psychicznie jak i fizycznie.


To może faktycznie potrzeba całkowitej przerwy. To jest właśnie kwestia indywidualnych potrzeb. Niemniej jednak mi się wydaje że takie zaoranie powodują tak a nie inaczej skonstruowane treningi. Przez to strop pod osobą tak ćwiczącą może się zawalić niemal bez żadnego ostrzeżenia jeśli takie treningi są ciągnięte przez dłuższy okres bez przerwy. Wszelkie łączenie ćwiczeń bardzo mocno eksploatuje organizm i układ nerwowy. Jeśli kilka planów pod rząd bazuje na tego typu rozwiązaniach - to nie jest to rozwiązanie dla osoby, która ma też inny świat poza treningiem. Takie jest moje zdanie.
2

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3415 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264576
nightingal
Nene87
nightingal
Można sobie zrobić bardzo okrojony trening - po jednym ćwiczeniu na duże partie, mało serii i dość, można mocno obciąć ciężary. Można wreszcie zrobić inny trening ale lekko na ciężarach tak koło 60% stosowanych normalnie. Itp. itd. co kto lubi.


No tak, niby o tym wiem, ale tutaj też chodzi o pewne "zaległości" i moją frustrację tym, że np. nie mam czasu na nic... tylko gotuję, sprzątam, pracuję, trenuje i tak w kółko i w kółko i w kółko, aż do porzygu żadnych przyjemności, czasu nie mam na nic, dosłownie nawet nie mam kiedy paznokci pomalować, o tym, żeby pójść do fryzjera to już w ogóle mogę zapomnieć. Gotowanie przestaje mi sprawiać przyjemność, a staje się przykrym obowiązkiem, na treningi zaczynam nie mieć chęci i marzę o tym, żeby najzwyczajniej w świecie przyjść z pracy i obejrzeć coś w TV a jak zrobię deload to i tak będzie to samo we wrześniu miałam właśnie taki kryzys i 10 dni wolnego postawiło mnie na nogi, zarówno psychicznie jak i fizycznie.


To może faktycznie potrzeba całkowitej przerwy. To jest właśnie kwestia indywidualnych potrzeb. Niemniej jednak mi się wydaje że takie zaoranie powodują tak a nie inaczej skonstruowane treningi. Przez to strop pod osobą tak ćwiczącą może się zawalić niemal bez żadnego ostrzeżenia jeśli takie treningi są ciągnięte przez dłuższy okres bez przerwy. Wszelkie łączenie ćwiczeń bardzo mocno eksploatuje organizm i układ nerwowy. Jeśli kilka planów pod rząd bazuje na tego typu rozwiązaniach - to nie jest to rozwiązanie dla osoby, która ma też inny świat poza treningiem. Takie jest moje zdanie.


Oczywiście jestem tego samego zdania. Może gdybym nie miała pracy zawodowej, albo innych obowiązków to by było ok, ale na dłużej to nie jest do przejścia, a jestem ambitna i chcę zawsze mieć wszystko dopięte na ostatni guzik zarówno w życiu, tak i w pracy i na treningach, nie ma u mnie czegoś takiego jak półśrodki ... no i wyszło jak wyszło, że się zajechałam

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 36017 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679654
na szczęście to odwracalne - wypoczniesz i będzie ok.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3415 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264576
no pewnie - już jak sobie pomarudziłam to mi się lepiej zrobiło
2

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 79 Napisanych postów 284 Wiek 40 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20608
Podniesiesz się. Jak to mówią: "Padłaś? Powstań, popraw koropnę i za......laj" :)
Bo jak nie my to kto?:)


Zmieniony przez - panimecenas w dniu 2018-03-07 10:40:05
1

Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Zamierzam być cholernie szczęśliwa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3415 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264576
ja wiedziałam, że założenie dziennika tutaj o był strzał w dziesiątkę w chwilach zwątpienia mnie motywujecie, DZIĘKI
2

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PROTEINY Z ŻYWNOŚCI KONWENCJONALNEJ I SUPLEMENTÓW - ile potrzeba?

Następny temat

Nowy numer Drużyny Mistrzów - Bosski $ Activlab Team!

WHEY premium