SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] zdrowo i sportowo - Nene87

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 753752

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6519 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Nene87
nightingal

Co do pośladków to ja znam dużo ćwiczeń - kwestia co kto lubi i co może zrobić. Odwodzenia z linką wyciągu, na maszynie czy z gumą to też fajne ćwiczenie ale bardziej takie nazwałbym to dopieszczające a nie główne. GB - fajne ćwiczenie i tak jak paatik pisała - można sobie zmieniać kąty podkładając coś pod stopy - ale nie jest to moje ulubione. Raczej w moim przekonaniu ht z ewentualnym dodatkiem gumy (o ile ma się o co ją zaczepić) jest wygodniejszy i tym samym ciężar/opór można zastosować na serio ekstremalny, przez co i bodziec będzie genialny. Ogólnie jeśli ktoś szuka fajerwerków to trzeba dołożyć jakiś dodatkowy wektor siły pod nawet lekko innym kątem niż główny ciężar dźwigany w danym ćwiczeniu. O wiele mocniej zaangażują się trenowane mięśnie.

Swoim pytaniem potwierdziłaś też że coś co wymyśliłem na najbliższy okres w naszym dziale jest faktycznie potrzebne. Za chwilę ruszę z czymś co się będzie nazywało "nasze patenty na..." No i się będziemy mogli dzielić pomysłami na rozwiązanie różnych kwestii treningowych.



to bardzo fajny pomysł z tymi patentami

a co do ćwiczeń na pośladki to w planie po MC mam chodzenie na boki z gumą, mogę to zastąpić HT z jakimś zakresem powtórzeń, który wymyślisz? bo mam sztangę złożoną wtedy i było by mi to na rękę nawet. Jeszcze dzisiaj zobaczę gdzie się mogę dobrze ułożyć na stepie,albo jakoś inaczej niż zawsze.


A może zrób ze dwie ostatnie serie mc na jakimś ekstremalnym zakresie powtórzeń i też pośladki dostaną co chcesz.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
tylko u mnie jest ten ból, że krążki o odpowiedniej wielkości mają po 20kg, więc sztanga musi być na 60kg minimum, a w MC mam ostatnie powtórzenie na 10+ i to właśnie robię na 60kg, a jakbym miała 40-50kg to było by idealnie na taki hardkore, ale już krążki wtedy małe

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12172 Napisanych postów 22010 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627444
Nene - a ja specjalnie szukałam i znalazłam:) Inna siłka - mają 15kg duze talerze. No i na cf można wykupić dostęp do sali bez zajęć i tam mają nawet 5kg duże. Raj, dla takich słabeuszy jak ja:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6519 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Albo ze stepów ciągnąć na małych talerzach.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12172 Napisanych postów 22010 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627444
Night - a jaka jest Twoja opinia na temat gum i innych ćwiczeń z cc w temacie tyłka? Daje to coś więcej poza aktywacją? Jasne, można tak zrobić monster walk ze ma sie doomsy na 2 dni, tylko czy to coś daje w kwestii hipertrofii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
mam tylko 1 step na siłowni

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6519 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Paatik
Night - a jaka jest Twoja opinia na temat gum i innych ćwiczeń z cc w temacie tyłka? Daje to coś więcej poza aktywacją? Jasne, można tak zrobić monster walk ze ma sie doomsy na 2 dni, tylko czy to coś daje w kwestii hipertrofii?


Sama guma bez dodatkowego ciężaru to już raczej taka kosmetyka. Można sobie pomóc w lepszej separacji, poprawie jakiegoś detalu o ile odpowiednio się to połączy w całość z innymi ćwiczeniami - ale globalnie pośladków to nie rozbuduje. Jakiś tam stopień hipertrofii się osiągnie - ale na bank nie będzie to taki bodziec jak ciężkie ćwiczenie.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6519 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Nene87
mam tylko 1 step na siłowni


to podłuż po każdej stronie na płasko po dwa krążki gumowane 20-25 kg i też powinno być nieźle.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
nightingal
Nene87
mam tylko 1 step na siłowni


to podłuż po każdej stronie na płasko po dwa krążki gumowane 20-25 kg i też powinno być nieźle.


mam tylko 20stki i robię tak przy rozgrzewce, niestety jest niżej niż powinno. Na tej siłowni nie dam rady tego zrobić. Na razie zawieszam temat, pójdę dzisiaj i zobaczę możliwości tej siłowni

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12172 Napisanych postów 22010 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627444
Night to podkładanie to działa potem tak jak montowanie sztangi do HT o czym Nene pisała. Ja potrzebuje po 2 talerze 20 kg na stronę i trzeba je bardzo równo ustawić, żeby talerze na sztandze wchodziły w dziurkę tych leżących. Potem odkładanie sztangi robi się jak zawody lądowania balonem na dokładność. Wqurw na całego, bo lubi się potem zsuwać z jednej strony itd. itp.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PROTEINY Z ŻYWNOŚCI KONWENCJONALNEJ I SUPLEMENTÓW - ile potrzeba?

Następny temat

Nowy numer Drużyny Mistrzów - Bosski $ Activlab Team!

WHEY premium