SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Gloria2 ostateczna redukcja

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1686

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 104
Witam :) Podglądam forum już od kilku miesięcy. Niestety czym głębiej w las tym gorzej ze mną. Redukcję rozpoczęłam w lutym 2015r. Schudłam ok 14 kg w przeciągu 6/7 miesięcy. Poźniej zaczęłam bardziej kombinować, co chwilę zmieniać rozkład makro, podjadać itp. Wszystko mi się rozlazło i powolutku zaczynam tyć. Dlatego tu jestem :) Ten dziennik ma być udokumentowaniem moich starań - czarno na białym. Będzie mi bardzo miło, gdy znajdą się osoby, które zechcą mi pomóc zrzucić te przeklęte 5 kg. Teoretycznie mało, ale końcówka zawsze najgorsza :) W tym momencie moim największym problemem jest układanie posiłków. Wg wagi tłuszcz mam na poziomie 25,6%, mięśnie 30,8 %, woda 55%

Już na wstępie chce wytłumaczyć dlaczego tylko 1400 kcal.
Ostatnie miesiące mojej diety były dość kontrowersyjne. Głownie opierały się na ma 1000/1100 kcal. Zaczynam z tego wychodzić, obecnie jestem na w.w podaży. Oczywiście z czasem będę dodawać kcal. Ćwiczenia, które wykonuję nie są zbyt intensywne, a dodatkowo prowadzę typowo siedzący tryb życia.


ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: Gloria2
WIEK: 24
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 13 miesięcy

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 69
WZROST: 175
OBWÓD RAMIENIA: luz 28, napięty 31
OBWÓD ŁYDKI: 38
OBWÓD UDA: najgrubsze miejsce 61, po środku 53
OBWÓD BIODER: 99
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 89
OBWÓD TALI 71
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 94

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
I cel - redukcja tkanki tłuszczowej, spadek 6 kg, poźniej praca nad kompozycją ciała
****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: PCOS - każdy ginekolog podejrzewa, żaden nie podejmuje się leczenia, ponieważ w najbliższym czasie nie planuje dziecka.

PRZEBYTE KONTUZJE: rok temu uraz szyi - przesunięcie krążków. Całkowicie wyleczone
WADY POSTAWY: chyba brak
ALERGIE: brak
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: Ból w odcinku kręgosłupa lędźwiowego, który promieniował na pośladek. W chwili obecnej lędźwiowy już nie boli, lecz sam pośladek. Ból nasila się wyłącznie w chwili gdy leżę, siedzę.

CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? Nie
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? Nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? przez 3 miesiące tabletki na przywrócenie okresu. Przestałam brać, ponieważ chce sama zdrową dietą go przywrócić, a nie tabletkami.

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: cynk, chrom
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) 1000-1200 kcal (bez komentarza)

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl? 

CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? Aktualnie 1400 kcal - chudnę max 0,5 kg/tydzień. Przyjęty rozkład makro B 33%, W 37%, T 30 % - Czy ma ktoś jakieś uwagi? :)

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK. Niestety nie mam do tego serca. Plączę się, nie mam co z sobą zrobić. Ćwiczenia siłowe to dla mnie kara za grzechy :D motywacja spada do 0 - niestety. Za to uwielbiam ćwiczenia aerobowe. Ograniczyłam je do 3 razy na tydzień.

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING
Poniedziałek aeroby
Środa aeroby
Piątek aeroby
Sobota siłownia
ZDJĘCIA
Na dniach będą :)

Liczę na wszystkie Wasze komentarze, uwagi, błagam pokierujcie mną :)





Zmieniony przez - Gloria2 w dniu 2016-03-12 16:25:40
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Dla Ciebie na początek najlepszym rozwiązaniem będzie jedzenie zbilansowanych posiłków żebyś zmieniła trochę nawyki, bez kombinowania, bez odmierzania czasu od wysiłku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
Dziewczyny z pewnoscia lepiej wypowiedza sie na temat miski i treningu ale ja od siebie moge dodac cos na temat miesiaczki... Nie jestes w stanie jej przywrocic bez lekow jesli twoja miska bedzie taka uboga. Tluszczy powinnas miec minimum 70g a dodatkowo taka ilosc aerobow nie wplywa dobrze na twoj uklad hormonalny. Sama walcze od 5 lat z zaburzeniami mesiaczkowania. Czasami wykancza mnie to psychicznie ale wiem ze najwieksza rolee odgrywa miska. Nie schodze ponizej 2000 kcal i pilnuje makro jak tylko moge. Z cardio zrezygnowalam calkowicie

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Czekamy na zdjęcia wrzuć jeszcze ze 2 rozpisane dni - chyba że będziesz wrzucać na bieżąco. Przy Twoim wzroście to naprawdę bardzo uboga miska i jak wyżej aeroby nie są najszczęśliwszym rozwiązaniem. Trzeba w Tobie zaszczepić bakcyla treningowego jak wygląda Twój siłowy, co i jak na nim robisz i co przeszkadza, że tak nie lubisz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Co do odcinka lędźwiowego i pośladka to polecam regularne rollowanie zwłaszcza m. czworobocznego lędźwi i pośladkowego średniego. Pamiętaj o rozciąganiu regularnym, bo takie przeciążenia lubią wracać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 104
Aeroby i tak zmniejszyłam, wcześniej pon-pt po 2h - tabata, interwały, step itp :) Jestem endomofrikiem, łatwo u mnie o tłuszcz, ale mięśnie też się nawet szybko mogą zrobić :) Tylko jak to zaplanować, by najpierw stracić tłuszcz, dopiero później mięśnie :) Wcześniej nie wspomniałam, że moją największą zmorą są uda, boczki i olbrzymie bryczesy
A więc streszczę moją przygodę z siłownią ( z góry przepraszam jak będę przekręcać nazwy, średnio się znam :)
Najpierw 10 min rozgrzewki na bieżni
Maszyna na odwodziciel ud 5x10 30 kg
Maszyna na przywodziciel ud 5x10 30 kg
Maszyna taka na pośladki ( wymach**e się nogą w tył w pozycji stojącej) 5x10 bodajże ok 20 kg
Wyciąg z góry ( robię za barki) 5x10 bodajże po 30 kg
Rozpiętki na maszynie siedząc 5x10 po 15 kg
Poźniej jak mi się uda znaleźć skrawek miejsca rozkładam matę, biorę obciążenia na nogę ( mają po ok 2 kg każdy) i wykonuje róźnie ćwiczenia, wymachy nóg itp) a i jak znajdę miejsce to robię przysiady ok 50, poźniej ok 30min cardio
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 104
Uf prawie się zmieściłam :) sztangi do przysiadów nie chwytam, z obawy, że będę obserwowana. Choć przysiady ładnie mi wychodzą :) rok ćwiczeń na aerobach :) Miskę planują wklejać codziennie, wyżej wklejona jest planem na jutro.
Na siłowym przeszkadza mi chyba brak pewności siebie. Boję się obserwowania i to, że będę robić źle, każdy będzie widział, ale nikt nic nie powie :) Czuję się tam niepewnie, nie wiem czy przez przypadek komuś nie zajmę maszyny itp


Zmieniony przez - Gloria2 w dniu 2016-03-12 18:09:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Robisz tych aerobów jak niektóre instruktorki fitnessu. Zdradzę Ci sekret - jak prowadziłam same fitnessy to moje ciało było miękkie i bezkształtne, jak zaczęłam robić siłowy to nagle się okazało, że sylwetka może wyglądać zupełnie inaczej. Jak patrzę na ten trening to się nie dziwię, że się nudzisz

https://www.sfd.pl/Treningi_siłowe_FBW_dla_Ladies_SFD-t840097.html tu masz fajne fbw na początek. I nie myśl o obserwacjach, bo 90% osób idących trenować idzie TRENOWAĆ I ZAJĄĆ się sobą a nie obserwować innych ach i te przysiady fitnessowe... aż tak im nie ufaj, bo już nie raz tutaj zostało to zweryfikowane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 104
w mojej najlepszej fazie gdy ważyłam 62 kg w ubraniach super, bez galaretka :D Już przeglądam ten trening, ale zanim rozszyfruję konkretne ćwiczenie to trochę minie czasu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Pytaj jak czegoś nie będziesz wiedziała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 104
Dziękuję bardzo za pomoc :)
Zapoznałam się z pierwszym treningiem - TRENING NR 1 by Obliques z 'Odchudznia łopatologicznego', ćwiczenia rozszyfrowałam, ale nie bardzo rozumiem z tymi powtórzeniami :( Jednego dnia robię tylko Trening A, tak ? Ale w jakiej kolejności to już całkowicie nie ograniam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Rozpiszę Ci przykładowo, dni tygodnia sobie dobierz wg uznania.
(w kolejności od pon do nd):

Tydzień 1:
trening A/ wolne/ trening B/ wolne/ trening A/ wolne/ wolne

Tydzień 2:
trening B/ wolne/ trening A/ wolne/ trening B/ wolne/ wolne


W ćwiczeniach A i D robisz serię z założoną liczbę powtórzeń i przed kolejną serią przerwa.
W ćwiczeniach typu B1 i B2 robisz ćwiczenie B1, bez przerwy przechodzisz do B2 i dopiero wtedy przerwa. Później druga seria - B1, bez żadnej przerwy od razu B2 i dopiero przerwa.





Zmieniony przez - eveline w dniu 2016-03-12 18:54:46
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bodypop - DT

Następny temat

Kombinowane diety pomocy redukcja

WHEY premium