SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Corum/2013/ rok str.55

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 59761

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Na pewno sprawdzę, na pewno... A miska może taka być jak jest? No i ta propozycja z brzuchem? Nie chciała bym paskudzić zapodanego treningu..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
nie lubie kombinowania zanim sie nie zacznie, zacznij robic a pozniej dumaj co dodac czy nie dodac,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Witam. Ciężko mi było zabrać się do napisania tego postu, biorąc pod uwagę datę ostatniego wpisu w tym temacie. Ponieważ sporo tutaj poczytałam dobrze wiem czego mogę się spodziewać. Ale cóż przełknę co mi zostanie podane i nie będę się nad sobą użalać. Mimo wszystko myślę że należy się z mojej strony jakieś wyjaśnienie - nie po to żeby się tłumaczyć jaka to ja biedna - ale po to żeby uszanować czas poświęcony mi przez Ladies gdy założyłam ten temat.
Można rzec krótko: najpierw fest kontuzja dolnej partii pleców (ciągnęła się za mną aż do grudnia). I wyciąganie dzieciaka z kiepskiego towarzystwa i grożących sześciu jedynek na półrocze. Miałam wrażenie że zostałam przeżuta i wypluta jeżeli tak to można ująć.
Nie opuściłam forum - o nie. Sporo czytałam: dzienniki innych, publikowane u Was artykuły..Dużo się dowiedziałam.
Dieta, no cóż nie trzymałam czystej miski. Starałam się o to żeby nie jadać prostych węgli (ale wpadki się zdarzały ), pilnować ilości niezbędnego białka, nie jeść rzeczy wysokoprzetworzonych. Może dzięki temu waga skoczyła do 65kg a nie np.75.
Trening, cóż był taki hmm.. instynktowny. Nie będę się o nim rozpisywać dał mi tyle że siła podskoczyła.
Najgorsze w sumie było to że nie miałam na siłowni innych kobiet ćwiczących z wolnymi ciężarami. Panie wolą rowerek, bieżnię, gibanie brzuszków i pedałując patrzą się na mnie jak na idiotkę gdy taszczę sztangę . Panowie chcą być pomocni ale cóż: nie wyznają się zbytnio ani na kobiecej anatomii ani fizjologii.
Kompletny brak wsparcia nie jest raczej motywujący, nie ma nawet możliwości podzielenia się uwagami lub wątpliwościami. A jeżeli nie ma się możliwości oceny z boku wtedy nie jest trudno popełnić błąd a nawet wiele błędów.
Kopnęłam się więc solidnie w d..ę i siadłam do pisania (a podchodziłam do tego jak do jeża chyba przez dwa tygodnie - normalnie się bałam )
Wyczyściłam miskę zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami Szefowej. I zaczęłam jeszcze raz trening FWB też przez Nią rozpisany.
Wklejam miskę na dziś i jutro oraz rozpiskę z treningu. Będę grzecznie czekać w kolejce na odpowiedź czy coś jest nie tak.
Coś mi się wydaje że pochrzaniłam treningi ale jakoś to odkręcę (dziś powinien być pierwszy trening B a nie aeroby).Wpiszę go ręcznie.













Trening z dziś:
MC 2 serie x 15 40 i 45 kg
Wyciskanie sztangi stojąc i ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki
1 seria 15 x 10kg i 15 x 25kg
2 seria 15 x 12,5kg i 15 x 27kg
Wypady i uginane nóg leżąc:
1 seria 15 x 20kg sztanga i 15 x 5kg
2 seria 15 x 22kg sztanga i 15 x 7.5kg
Pompki 1 x max 13
Interwały 20min.
I nigdzie stąd nie pójdę może się walić i palić siedzę grzecznie i czekam.

Zmieniony przez - Corum w dniu 2013-03-07 21:13:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1631 Wiek 23 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 61355
Nie ma co siedzieć i czekać tylko cza robić swoje . U mnie na siłce też nie ma nikogo do pilnowania techniki bo jestem jedyną osobą tykającą sztangi Pozostaje youtube, podwieszony temat z techniką podstawowych ćwiczeń, jak masz wątpliwości wrzucaj swoje filmiki tu do oceny.
BTW czas planka podejrzanie długi, sprawdź czy nic nie wypinasz i czy spinasz mięśnie korpusu
Micha niezła, o ile jakieś warzywa do tego dochodzą .
Zacięcie masz, będzie git
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4595 Wiek 47 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 43352
dasz radę... ja też na początku czułam się jak kosmitka na siłce Rób co szefowe każą, bo warto o siebie walczyć...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Plank robię raczej poprawnie.. Tak mi się wydaje: ciało jest uniesione na palcach stóp, podparte na przedramionach, tułów to linia prosta. Trzymam tak długo aż dygot mięśni jest nie do opanowania i zwalam się na podłogę.
Aha. Warzywa są obowiązkowo. Najczęściej brokuły i kalafior bo to mi najbardziej podchodzi..

Zmieniony przez - Corum w dniu 2013-03-07 22:00:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
czyli nie poprawnie bo z opisu wynika, że wisisz na ramionach i stopach Tu chodzi o spięcie brzucha - ogólnie korpusu, pośladów prawie tak, żeby można było się stopami oderwać od ziemi.
Na szybko opis by Martucca
Ustawiasz się do planka, wydychasz powietrze. Następnie spinając mięśnie pośladków i brzucha wychylasz miednicę tak, jakbyś chciała kością łonową dotknąć mostka. Powinno towarzyszyć temu uczucie skrócenia się mięśni brzucha i zbliżenie się pępka do kręgosłupa. Utrzymując cały czas mięśnie w takim właśnie napięciu robisz wydech i dalej już normalnie oddychasz.

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Ok plank wypada mi w sobotę to postaram się zrobić very poprawne podejście
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1693 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 32707
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Yhyyyy!!! Będę walczyć dzielnie - obiecuję :)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Mięśnie+dobra dieta

Następny temat

Proszę o propozycje treningu. Zdjęcia.

Wiecej