SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Bellafiore - kierunek redukcja

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48317

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 381 Wiek 6 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 9688
Cóż się zrodziło w mej głowie...... taki niecny plan. Bo plecy zaczęły boleć, a w domu jakoś nie ma inwencji do ćwiczenia. Wykopałam wszelkie skarbonki, które przywiozłam w pudłach z domu rodzinnego. Przeliczyłam. Starczyło, jest karnet. Od środy wchodzi w życie. Dzisiaj zrobię trening, który wymyśliłyśmy. Na siłkę bym myślała o czymś takim w myśl superserii.

Siłka typowa 3x w tygodniu + fitnessy + rower do pracy (zamierzam w wakacje zrobić z niego mój główny środek transportu), z poszanowaniem mojego czasu i regeneracji

1. MC + thrusters (naramienny, czworoboczny, dwugłowy uda?) 15x3
2. Aktywny zwis + opuszczanie się na drążku z wyskoku*+ pompki damskie (na crossficie mieliśmy kiedyś emom oparty o te trzy ćwiczenia i było super - po 5 powtórzeń x 4 "obwody")
3. Dead bug z piłką + sit ups do dobicia brzucha

* Za Chiny Ludowe się nie podciągnę, a pomoc gumy niewiele się zdawała, więc trenerka swego czasu stwierdziła, że więcej pożytku będzie jak zacznę od opuszczania się z wyskoku.

Wydaje się mało i kijowo, ale czekam na opinie :).
Na fitnessy najpewniej będę chodzić na stretchingi, zumbę, zdrowy kręgosłup, może kiedyś na TRX :).

Co sądzicie?
2

Szukam swojej optymalnej formy! :)
http://www.sfd.pl/DT__Bellafiore_na_tropie_-t1172955.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Ja nie jestem przekonana do połączenia MC z Thrustersami. Chyba, że może na przykład MCPN albo RDL? Albo MC w kettlem?

Super, że się udało. Myślę że to będzie z korzyścią dla Ciebie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 381 Wiek 6 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 9688
Też tak uważam. Choć w najbliższym czasie będę drobniakami ludzi w warzywniaku doprowadzać do szewskiej pasji

Z skrótem MCPN pierwszy raz się spotykam i google ani po polsku, ani po angielsku nie chce mi tego znaleźć. Co to?
Przy MC miałam na myśli ten z zgiętymi nogami, sztanga leci przy ciele. Na prostych za daleko nie zejdę. Przyznam, że zawsze mam problem, która wersja to akurat RDL - czy ta na prostych, czy ugiętych.


Zmieniony przez - bellafiore w dniu 2018-05-14 20:22:17
1

Szukam swojej optymalnej formy! :)
http://www.sfd.pl/DT__Bellafiore_na_tropie_-t1172955.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12176 Napisanych postów 22016 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627464
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 381 Wiek 6 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 9688
To wiele wyjaśnia :D. Nie spodziewałam się, że to z polskiego skrót... . Dzięki!

A jakby zamiast thrustersów dać gobblet squat ?
MC+gobblet wygląda lepiej?

W niedzielę jedzeniowo było dobrze. Dość oszczędnie na wyjeździe, ale głównie mięcho.
Wczoraj nie zdążyłam już rozpisać planu i było dobrze dopóki się nie okazało, że po zajęciach musiałam jechać do pracy, a tam jedyne co mogę w sklepie kupić i zjeść to parówki i wafle kukurydziane.

Dzisiaj choć bez planu to liczę na bieżąco.

Wczorajsze ćwiczenia upłynęły pod znakiem mobilizacji i rozciągania, żeby przeżyć siłownię. Dzisiaj zamierzam powtórzyć .

Zapisałam się już na zdrowy kręgosłup i stretching na niedzielę (po weselu) i na zumbę, ale to zobaczę czy pójdę .

Miłego dnia!


Zmieniony przez - bellafiore w dniu 2018-05-15 06:01:52

Szukam swojej optymalnej formy! :)
http://www.sfd.pl/DT__Bellafiore_na_tropie_-t1172955.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Myślę, że na początek lepsze połączenie. Jak będzie dobrze szło to można zamienic na thrusters. Chodzi o to, żeby najpierw wypracować dobry wzorzec ruchu do przysiadu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 381 Wiek 6 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 9688
Co do samego wzorca ruchu to podobno mam, poza tym, że dopóki się uda nie rozruszają to szybko padają. Wstyd się przyznać, ale mam "uprawnienia trenerskie",jakby to śmiesznie nie brzmiało akurat w moim przypadku. Poszłam na kurs, żeby sobie coś udowodnić, poza tym była mega nakręcona na siłownię i chciałam się dowiedzieć, czego uczą na kursach na trenerów personalnych, bo byłam załamana momentami, co sprzedają ludziom .
I ani na kursie, ani potem na różnych treningach, czy w boxie nikt się nie przyczepił do techniki ćwiczeń, z którymi ludzie zwykle mają problem: wyciskanie żołnierskie, swingi, przysiady, martwy ciąg, thrustersy. Za to ja mam problem z ściąganiem drążka wyciągu górnego, bo nie potrafię dobrze rąk ustawić - albo źle uczyli, jedno z dwóch.

Aczkolwiek na początek faktycznie mogę sobie odpuścić dopóki sie uda nie rozruszają, bo początki będą boleć. Wczoraj już robiłam przysiady bez dodatkowego obciążenia i po powięziach poleciało. Także zmieniam thrustersy na gobblet squaty.

Szukam swojej optymalnej formy! :)
http://www.sfd.pl/DT__Bellafiore_na_tropie_-t1172955.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
Super. Juz plan masz ciekawy, dzialaj i powodzenia:).
A w sklepach to soe raczej uciesza z drobnych
1

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 381 Wiek 6 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 9688
YY... jakby to powiedzieć. Cieszę się, że stanęło na gobblecie.
Tylko mam pewien problem (właśnie wróciłam). Zrobiłam okrojoną liczbę serii o 1, z racji pierwszego razu.
ALE... mój chwyt to porażka. I zastanawiam się czy w trakcie ćwiczenia chwytu (ani podciągnięć nie będzie, ani aktywnego zwisu)nie robić wiosłowania sztangą w opadzie. Czyli zamiast tych dwóch ćwiczeń w planie robię wiosłowanie, ale oprócz tego na koniec treningu maltretuję drążek próbując na nim wisieć. Wydaje mi się to sensowne. Dzisiaj tak poćwiczyłam i był problem z wiązaniem sznurówek.

Było tak
MC 17,5kg + gobblet 8kg 2x15
Ćwiczenie chwytu X razy + pompki damskie 4x5
Sit ups + dead bug 2x10

Szukam swojej optymalnej formy! :)
http://www.sfd.pl/DT__Bellafiore_na_tropie_-t1172955.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na redukcję i na ujędrnienie

Następny temat

Kulturystyka, a 145cm wzrostu.

WHEY premium