SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT 6ripley- Open2kXX ;-)

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 503721

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Poranek:


Strength
Pull-up 5x3
+2,5/+2,5/+5/+5/+7,5kg


WOD
4 RFT:
30x DU
20x Wall-ball shot 14/20lbs
10x Pull-up
20x V-up
12:46



Udało się coś tam podwiesić na drążku. Na 7,5kg już trzecie powtórzenie było ciężkie. WOD solo oczywiście smutny. Na DU dwie skuchy, na WBS udało się zmotywować i zrobić cztery razy unbroken ale przez to dość długo odpoczywałam przed podciąganiem które też było bez dzielenia. V-upy starałam się robić nieco ładniej niż zazwyczaj, nie do końca wychodziło ale przynajmniej próbowałam . Potem rozciąganie i rolowanie trwające chyba dwa razy tyle co cały trening .



Pozdro


Zmieniony przez - 6ripley w dniu 2018-05-15 11:53:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6458 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776903
No to ładnie z tym drążkiem idzie jak należy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
co do rozciągania i rolowania to na nowo zaczęłam doceniać przy zapaleniu okostnej piszczeli .... zawsze to jakoś tak po macoszemu traktowałam żeby tylko odbębnić ... teraz rozciągam się dwa razy dłużej niż zwykle i plus jest tego taki że śpię normalnie w nocy a nie budzę się z bólem mięśni. Co do samego treningu to nie do końca pode mnie na chwilę obecną bo już mam tak pozdzierane dłonie że nie umiem nawet TTB robić ale całkiem spoko ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Mobilność to jeden z aspektów sprawności więc staram się też o to dbać i w miarę możliwości rozwijać także w tym zakresie. Poza tym bardzo przekłada się na komfort fizyczny jak już zauważyłaś, u mnie także psychiczny (czuję, że dbam o siebie holistycznie i nie mam wrażenia poprzykurczania) no i oczywiście technika przy ważnych elementach, chociażby snatch. U mnie najgorsza walka jest z kostkami więc stosuję różne techniki i przy okazji zabawiam towarzystwo .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6458 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776903
he he chciałbym to zobaczyć

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Ogarnę jakoś może fotkę specjalnie dla Ciebie .



Strength
Deadlift 7x3@ 85%
100kg (~70%, planowo powinno być 120kg )



WOD
3 RFT:
15x Box jump-over
10/10x Single arm KB thruster 16/24kg
15x T2B
9:03



Lubię siłę, lubię ciężary, lubię się męczyć, ale zdecydowanie nie czuję się komfortowo robiąc martwe na tak dużych procentach. Nie wiem, czy to jakieś osobnicze uwarunkowania ale odpuszczam i na DL będą szły dużo mniejsze ciężary, niż zakładane. Jak siadów nie wstanę to zrzucam sztangę, jak press za ciężki to nie dopchnę (nie mam tendencji do wygibasów w tył, na szczęście), jak DL jest za ciężki to i tak da radę "jakośtam" wciągnąć z nieciekawymi skutkami. Chyba jedyna opcja, jaka by była to jakieś dwumiesięczne wdrożenie do takiego planu, co musiałabym robić indywidualnie- nigdy w życiu nie robiłam 120kg w seriach i nie przyniosłoby mi to teraz żadnego pożytku, nie uważam żebym trzymała poprawną technikę a jeśli jeszcze do tego dołożyć zbyt krótkie przerwy, bo trzeba się jeszcze jakoś z kondycją zmieścić to na tym etapie się wycofuję. W pozostałych elementach oczywiście będę szła w miarę możliwości zgodnie z założeniami, w końcu mamy budować siłę, jednak martwe na aktualnym poziomie są wystarczające (na regionalsy się nie wybieram) a po prostu mam wrażenie, że mogłabym się uszkodzić.
Co do WODa to najbardziej obawiałam się thrusterów. Niesłusznie, otóż najgorsze były T2B . BJO szły niezbyt szybko ale ciurkiem, thrustery na każdą rękę unbroken z niewielką przerwą między zmianami. T2B w dwóch rundach 10/5, w ostatniej na trzy razy. Ogólnie kondycyjnie dzisiaj była rewelacja, jednak nie miałam jakiegoś zacięcia dzisiaj, trochę robiłam na lekkiej olewce, bez spiny na żyłowanie. Potem trochę pokrzyczałam na Fsla bo widziałam, że walczy już z pełną wersją T2B a nie demo .



Pozdro


Zmieniony przez - 6ripley w dniu 2018-05-16 21:01:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24256 Napisanych postów 25206 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020235
Martwy szybko przepala układ nerwowy sam mam tak, że duze procenty to kilka powt i pozamiatany jestem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6458 Napisanych postów 62221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776903
6ripley
Ogarnę jakoś może fotkę specjalnie dla Ciebie .


Zmieniony przez - 6ripley w dniu 2018-05-16 21:01:00


Ty mój bohaterze

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Cykniemy dziś fotę jak kucasz ze sztangą ? :P
1

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Taktyczny przykuc dzika leśnego .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

3xCrossfit + 1xFBW

Następny temat

Trening biegacza?

Wiecej