SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT 6ripley- Open2kXX ;-)

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 506506

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
OPEN 2017

Postanowiłam mimo wszystko coś naskrobać, chociaż wczoraj nie miałam ochoty ze względu na te moje kaleczne próby poprawienia wyniku .

To było moje pierwsze Open, w którym brałam oficjalnie udział- w zeszłym roku miałam chyba w tym okresie off i załapałam się na 16.5. Mimo wszystko, chociaż nie jestem z siebie zadowolona (trzeba też popracować nad pozytywnym myśleniem) to jak na pierwszy raz poszło mi całkiem fajnie. Tutaj macie link do mojego profilu, gdzie zobaczycie jak mi poszło na poszczególnych workoutach:

https://games.crossfit.com/athlete/1064773

Jak widać, w regionie Europe znalazłam się na 1704 miejscu (na około 20000). To nie odzwierciedla na pewno miejsca, w którym się znajduję, ponieważ dobrze wiem, że tak naprawdę niewielki % osób trenujących bierze oficjalny udział w Open- w Stanach i na Zachodzie na pewno jest ich sporo, ale w Polsce na pewno nie każdy ma ochotę zabulić te 85zł i konsekwentnie robić workouty.
Można zauważyć, że parzyste workouty poszły mi stosunkowo gorzej- 17.2 oraz 17.4. W każdym był element, który przeszkodził mi w wykonaniu go na 100% (w zasadzie w którym ja sobie sama przeszkodziłam)- oczywiście były to w większości elementy gimnastyczne- w przypadku 17.2 były to Muscle-Upy, 17.4 natomiast HSPU. Moje tiebreaki w tych workoutach były stosunkowo niezłe przez co zostawało mi bardzo dużo czasu, kiedy mogłabym wcisnąć ogrom powtórzeń (na 17.4 wiosło w 9:25, czyli jeszcze 3:35 na HSPU, a miałam marne 7). W 17.3 z kolei byłam w stanie zrobić Snatche na 61kg, ale co z tego, skoro moje słabsze C2B nie pozwoliły mi na skończenie 6 rund w 8 minut. Mimo, że wiedziałam o tych brakach to jednak kiedy się wie, że jakieś możliwości istnieją ale jeszcze są poza zasięgiem to jednak serce boli, co dołożyło tutaj sporo stresu.
Największe możliwości do popisu miałam na 17.1- to był też workout, w którym uplasowałam się najwyżej. Na 17.5 przybiły mnie thrustery które są jednym z niewielu elementów ze sztangą, na których jestem stosunkowo słaba. Dodatkowo słabo poszło mi wydolnościowo, ale to może być też po prostu wpływ zmęczenia- zarówno wizja i treningi (podwójne) Open jak i nadchodzące zawody to dla mnie ogromne obciążenie psychiczne i fizyczne.
Czy to była fajna zabawa- nie powiedziałabym, że się tym bawiłam, ale uważam że warto było przez to przejść, bo dotąd nie robiłam żadnych treningów pod presją i okazało się, że póki co mnie to przerasta. Przyznaję, że cieszę się, że to już za mną, mogę teraz na luzie przetrenować ten tydzień i odbębnić zawody, gdzie raczej cudów się nie spodziewam. Po zawodach tydzień bez siłki, bo przerwy nie miałam od... nie pamiętam nawet kiedy, ale zdecydowanie za długo.



Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Nadrabiam, wczoraj niestety musiałam przepisać zeszyt (tak, na studiach ).

Gymnastic Skill
Pistol Squat Skill

Free Handstand Practice 10x10s



Conditioning
10-9-8-7-6-5-4-3-2-1 reps of:
Cal Row (x2)
Pull-Up
Push-Up​ (x2)




Krótko: pistolsy nie szły, handstand też nie. Na conditioningu szarpałam się przez pierwsze dwie rundy, potem odpuściłam i zrobiłam bardzo spokojnym tempem, ładne wiosło, podciąganie z mocnym swingiem i ładne pompki. Nie czułam zmęczenia wydolnościowego ale nie byłam w stanie po prostu pocisnąć. Wiosło ostatnio bardzo mi się pogorszyło.


Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 12385 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51784
Co Ty studiujesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Elektronika i telekomunikacja na specjalności systemy i sieci teleinformatyczne .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 12385 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51784
Bo już myślałam, że filologię polską
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
A to filologia polska to jakiś gorszy kierunek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Ripley fajne podsumowanie. Kolejne doświadczenia za Tobą

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
rion10
Ripley fajne podsumowanie. Kolejne doświadczenia za Tobą

Mam nadzieję, że za rok będę z przymrużeniem oka patrzeć na to Open. Mam niecały rok pracy przed sobą, cieszę się i boję zarazem, mam nadzieję że obędzie się bez kontuzji i nieplanowanych przygód i będę mogła zobaczyć jakiś progres .


Zmieniony przez - 6ripley w dniu 3/29/2017 10:10:28 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 3943 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80246
6ripley
Elektronika i telekomunikacja na specjalności systemy i sieci teleinformatyczne .


No fajny kierunek ja tez planuje w systemy i sieci uderzyc

Dziennik treningowy:
https://www.sfd.pl/DT__Qitr-t1124453-s14.html

Zapraszam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 12385 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51784
6ripley
A to filologia polska to jakiś gorszy kierunek?


Nie wiem, ale zdecydowanie bardziej kojarzy mi się z przepisywaniem zeszytów niż sieci teleinformatyczne, dlatego o niej wspomniałam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

3xCrossfit + 1xFBW

Następny temat

Trening biegacza?

WHEY premium