SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT 6ripley- Open2kXX ;-)

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 506753

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Cześć


Muscle Snatch 2x2@ 80%
35kg

Power Snatch 5x1@ 75%
35kg

Snatch Balance 2x2@ 80%
42,5kg


WOD
DT- 5 RFT:
12x Deadlift
9x Hang Power Clean
6x Push Press/Push Jerk
RX'd 50/70kg
CZAS 11:26



Siła była krótka i nudna więc przejdę do WODa.
Kiedy zobaczyłam double DT podczas Gamesów wiedziałam, że to będzie jeden z moich ulubionych, bardzo chciałam spróbować. Chociaż po tym planie brakuje mi jeszcze wytrzymałości to poszło mi całkiem nieźle.
Odpoczynek po 11 martwym, 8 cleanie (chyba już od 2 rundy dzieliłam 4-4-1+6). Push jerki wszystkie unbroken. Trochę te 50 kilogramów ciążyło i niebardzo umiem jeszcze na cleanach nabijać na uda więc robiłam nieco wolniej.
Do końca roku celuję w mniej niż 10 minut.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 184 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2736
do konca roku ? 2 miesiace i masz to ponizej 10 min jak zrobilas PJ unbroken ,znaczy ze nie bylo az tak ciezkie :) jak ogarniesz rytm w cleanach to utniesz ponad minute spokojnie ! a to 11;26 to i tak swietny wynik i to 50kg,dla dziewczyny , jest MOC!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
No fajnie by było nie powiem, ale za 2 miesiące jeszcze nie będę powtarzać tego WODa więc najwyżej będzie miłe zaskoczenie .

Front Squat 4x2@ 82%
70kg

Clean Pull 2x2@ 100%
72,5kg

Clean Deadlift 2x2@ 110%
80kg

Snatch Push Press 4x4@ 83%
50kg


10 rounds of:
10x Bent-Over Row 40kg
10x Push-Up


Dzisiaj nie będzie dużo pisania bo trening krótki i nic szczególnego się nie działo. Fronty w porządku, ten ciężar jest do wstania na luzie. 10 serii bez przerwy zabiło plecy i klatę, akurat za żadnym z tych ćwiczeń nie przepadam ale czasem trzeba.

Pozdro



Zmieniony przez - 6ripley w dniu 2016-08-24 22:47:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
ale to snach pp to mega dziwnie chyba musiało wyglądać jaki sens jest tego ćwiczenia skoro na zawodach dwubojowych np nie wolno dopychać bo będzie dyskwalifikacja. jakiś myk z tym jest?

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Raczej nie wygląda bardzo dziwnie, to ćwiczenie akurat jest wykonywane zza głowy (piszę o tym bo może sobie wyobraziłeś że próbujemy wypchnąć to z front racka). Pomaga w bardziej efektywnym łapaniu sztangi przy snatchu kiedy już jesteś w przysiadzie (tzw. receiving position), masz pewniejszą stabilizację góry ciała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
6ripley
Raczej nie wygląda bardzo dziwnie, to ćwiczenie akurat jest wykonywane zza głowy (piszę o tym bo może sobie wyobraziłeś że próbujemy wypchnąć to z front racka). Pomaga w bardziej efektywnym łapaniu sztangi przy snatchu kiedy już jesteś w przysiadzie (tzw. receiving position), masz pewniejszą stabilizację góry ciała.


teraz to już wiem co to jest idzie zgłupieć z tymi nazwami zwykłe wyciskanie na szeroko za karku w pozycji stojącej

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Z ciekawiej wyglądających ćwiczeń pod snatcha masz sots press gdzie wyciskasz zza głowy w pozycji właśnie snatcha (na dole) . Ja osobiście sots pressy lubię, chociaż robiliśmy raptem dwa razy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Czasami robiłem muscle snatch w celu rozbudowy obręczy barkowej. Bardzo dobre ćwiczenie, które nadaje się również dla kulturystów.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Nie lubię większości ćwiczeń "muscle", chociaż faktycznie mogą być korzystne w kształtowaniu sylwetki. U mnie główną korzyścią z muscle snatcha była poprawa wybicia sztangi, bo jak dobrze nie "strzelisz" to potem nie dopchniesz (jakkolwiek to brzmi ). Z wachlarzu snatchowego zdecydowanie wolę wersję power, podobnie zresztą jak cleany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Ostatni dzień siły, jutro parę osób jedzie kibicować na zawodach CF3M w Sopocie bo nasz kolega startuje, ja niestety się nie wyrobię więc wyskoczę solo na ostatnie sprawdzanie jedynek, ale raczej żyłować nie będę.


Jerk 2x1@ 75%
55kg

Jerk 2x2@ 80%
57,5kg

Power Clean 5x1@ 75%
55kg


WOD
4 RFT:
40x Double-Under
20x Toes To Bar
10x Cluster 40/60kg



Odkryłam kolejny poważny błąd przy wcześniejszym wykonywaniu jerków- nie spinałam mocno brzucha. Dzisiaj zaczęłam robić jak przy pozostałych ćwiczeniach czyli nabierać powietrza i mocno napinać ciało i niebo a ziemia. Nie wiem czemu akurat przy jerku zabrakło tego elementu.
WOD... no .
Wszystko co traciłam, traciłam na tołsach oczywiście. Niemniej jednak jestem zadowolona bo poprawiły mi się bardzo (jak to u mnie zawsze jest, niespodziewanie zaskakuje bez żadnych drillów, potem ucieka a potem znów zaskakuje). Nagle dzisiaj robiłam mocne swingi, jedyne co to nie zamykałam chwytu w obawie o łapy i było parę no repów bo nieco zsunęły się palce i nie dokopnęłam do końca.
Clustery koszmar, bardzo przeorały pierwsza runda trochę na palce właziłam ale potem mi się biodro dogrzało i było już ok. Na ostatniej pojechałam w trupa bo mi tego troszkę brakowało .
Finalnie wylądowałam w połowie stawki, jest jeszcze duuużo do roboty .


Pzdr


Zmieniony przez - 6ripley w dniu 2016-08-26 22:46:49
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

3xCrossfit + 1xFBW

Następny temat

Trening biegacza?

WHEY premium