SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DLUGI STAZ , WIELKA STAGNACJA

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2499

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 245
Witam wszytskich,

Na wtepie chcialbym napisac, ze jest to moj 1 post w tym dziale, troche lat juz ciazary przerzucam, dla jednych z wiekszymi dla drugich z mniejszymi efektami. Ogolnie ze swojego ogolnego zdrowia jestem zadwolony, zarazem jednak bardzo rozczarowany ok 2 letnia stagnacja. Po prostu od ostatnich 2 lat bardzo ciezko dodac mi centymetrow do moich obowdow. Jestem teraz zagranica i wszytsko tu jest tansze i na duzo wiecej mozna sobie pozwolic. DLatego wiec mysle ze diete mam ok. W dni treningu ok 3700kcal ( 100g w wiekszoci zdrowego fatu, ok 430g wegli ( odpowiednie wegle po treningu i w przeciagu dnia ) i ok 330 calego bialko lekko i slabiej przyswajalnego), w dzien bez treningu ok 3300 - 3400kcal. Dieta uzupelniana whey protein i czasami kreatyna. Tryb zycia mam raczej ruchliwy bo pracuje w hotelu i na restauraacji i nieraz trzeba sie sporo nachodzic do klientow:D. Trening osttanio wygladal nastepujaco: PON: KLATKA, PLECY SR: BARKI PT: BIC.TRIC serii nie za duzo, duze miesnie 12 male 8. Nog raczej nie cwicze bo jestem po 2 operacjach kolana, ale juz jest chyba ok to niedlugo zaczne. Moge tylko 3 razy w tyg cwiczyc bo musze dojerzdac na silke. Widze poprawy sily ( wycisk na lawce 17X100kg 10X110 ) jednak zadnego wzrostu miesni. Doszedlem do nastepujacych wymiarow ok 2 lata temu i na tym sie zatryzmalem. Probowalem superserii, regresji ciezaru i nadal zonk

przy 20bf ok ( 3 lata temu )

Klatka 118
Ramie 43,5
Lydka 43,5
Udo 70cm
Talia 98

Obecnie przy ok 15bf

Klatka 115
Ramie prawie 42
Lydka 42
Talia 88 ( wydaje sie duzo ale mam szerokie biodra i pas, wizaualnie jest ok )
Udo 60cm ( smieszne ale nog nigdy nie cwiczylem a wygladaja jakby byly priorytetem, moze dlatego ze ojciec byl pilkarzem i zawse mial lydki jak kulturysta)

Jem dobrze, duzo ale zeby nie zalac sie fatem jak to kiedys bylo ale postepow nie ma. Nigdy nie bralem sterydow i narazie nie zamierzam brac bo mam duzo ochote od treningow i wiem ze cos jescze napewno sie da wyciagnac z mojego orgazizmu. Przez ostanie 3 lata prawie nigdy nie robilem przerw w treningach, moze to blokuje moje przyrosty. Byly okresy lekkiego treningu ale nigdy nie bylo przerw. Wogole postanowilem przestac trenowac przez ok2 tyg, od pon i pozniej zaczac hst. Mysle ze to moze byc cos nowego dla mojego organizmu. Chce pomierzyc swoje maxy pozniej odpoczac pelne 2tyg i zaczac cwiczyc hst. Ogolnie ochota do treningow wielka, jak wstaje rano to mie sie cche cwiczyc i jesc.

PS. Czy jezeli nie cwiczylem nigdy nog , moge zanizyc swoje maksy bo i tak moze beda rosly bo nie sa przyzwyczajeone do treningow

Cwicze juz dlugo jednak w zyciu trzeba sluchac tych co wiedza duzo , moze cos innego moze wiecej. Wszyskie komentarze i podpowiedzi mile widziane.

Strive for excellence, exceed yourself, love your friends, speak the truth, practice fidelity and honor your father and mother. These principles will help you master yourself, make you strong, give you hope and put you on a path to greatness.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
Dakris widze, ze jestes nowy w HST, ale widze takze , ze duzo czytasz w przeciwienstwie do niektorych. To sie chwiali.
Dodam tylko, ze powinienes poczytac FAQ HST w czasie SD bo to kompendium wiedzy o HST.

Jesli zaczniesz czuc niechec do treningu, zaczniesz zle spac powinienes zmniejszyc objetosc.
Najwazniejsze to utrzymac duza czestotliwosc 3 razy na tydzien przy objetosci, ktora na to pozwala. Wiec jesli cos idzie nie tak zmniejszasz objetosc.
Nigdy nie dochodz do zalamania. No chyba ze to ostatnie treningi w minicyklu. Wtedy sila rzeczy dojdziesz w pierwszej serii. W drugiej jak czujesz, ze zaraz dojdziesz do zalamania rozloz serie na 2 czesci. Dokoncz po chwilowym odpoczynku.

Jesli latwo idzie w 15 nie zwiekszaj objetosci bo pozniej bedzie ciezko i bedziesz musial zmniejszac co jest niedobre dla progresji. Bo progresja to nie tylko ciezary.

Traktuj pierwsze HST jako wstep do pozniejszych. Po cyklu zweryfikujesz co trzeba. Byc moze jak wiekszosc wybrales za duzo wszystkiego, ale to normalne.

To takie najwazniejsze rady.
Powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
odpowiedz na rozwiazanie problemu jest w Twoim poscie...
zacytuje: Przez ostanie 3 lata prawie nigdy nie robilem przerw w treningach, moze to blokuje moje przyrosty. Byly okresy lekkiego treningu ale nigdy nie bylo przerw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 245
wlasnie dodalem foto w profilu

Strive for excellence, exceed yourself, love your friends, speak the truth, practice fidelity and honor your father and mother. These principles will help you master yourself, make you strong, give you hope and put you on a path to greatness.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 245
PePoNeNt czy myslis ze 2tyg przerwy jest ok , czy moze za krotko po takim okresie bez przerwy, dzieki za odpowiedz, sledze Twoje wyniki, oby tak dalej! w sumie to ty mnie nakreciles na hst

Strive for excellence, exceed yourself, love your friends, speak the truth, practice fidelity and honor your father and mother. These principles will help you master yourself, make you strong, give you hope and put you on a path to greatness.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
1-2tyg co max 12tyg nieprzerwanych treningow. ja w czasie intensywnego splitu robie przerwe 5-7dni co miesiac bo przetrenowalbym sie.

w hst nie bez powodu jest zaplanowana przerwa 9-12dni co 6-8tygodni. podczas tej przerwy miesnie uwrazliwiaja sie na bodzce treningowe wiec po powrocie miesnie reaguja wzrostem.

wez pod uwage przerwy i progresje z treningu na trening, nieistotne jaka metodologia sie trenuje to jest wazne.

hst nie pozwala na stagnacje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 563 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5107
60cm w udzie przy 42cm w bicepsie i Twoim zdanie wygladaja one jakby byly priorytetem? Ja mam tyle, a w bicepsie mam dokladnie 5cm mniej i to nie ja jestem tutaj nieproporcjonalny .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 245
chodzilo mi o to ze nigdy nog nie cwiczylem, a lydka moja ma tyle co biceps, i nogi wygladaja dobrze umiesnione. Zawsze na silowni pytali mi sie co na nie robie a jak tak naprawde ich nie cwiczylem nigdy. Moim zdaniem to niezle wymiary na nigdy nie cwiczone miesnie, no ale moze slowo priorytet to za duzo powiedziane;/ Po prostu bez problemu dopasowuja sie do gornej sylwetki.

PS Dzis robilem maksy 15 i jak na moj 1 trening hst bardzo mi sie podobal. Ciekawe czy cos pomoze mi caly cykl w dodaniu kilku cm.

Strive for excellence, exceed yourself, love your friends, speak the truth, practice fidelity and honor your father and mother. These principles will help you master yourself, make you strong, give you hope and put you on a path to greatness.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 245
Dzis zrobilem maksy 15, ogolnie po rozmowie z PePoNeNt i innymi znajomymi zdecydwalem ze zrobie przerwe 2tyg po maksach. Zastanawiam sie czy jak na moj staz treningow nie jest to za malo cwiczen. Wszedzie 2 serie.

Martwy ciag
Wycisk sztangi lawka plaska
Przysiad
Wycisk sztangi zza glowy
Wioslowanie ze sztanga
Wspiecia na palcach
Szrugsy
Sciaganie drazka triceps

Strive for excellence, exceed yourself, love your friends, speak the truth, practice fidelity and honor your father and mother. These principles will help you master yourself, make you strong, give you hope and put you on a path to greatness.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 199 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7720
Nie mysl tyle :D zrobisz pare treningow tak , z odpowiednia intensywnoscia i bedziesz sie cieszyc ze to tylko 2 serie ;) A co do tego ze nie rosniesz, w sumie nie dziwie sie jak ciagle jechales splitem i zapewne co trening tym samym ciezarem. Zrobisz HST to pewnie nie wrocisz juz do splita tylko bedziesz kombinowal z FBW :D

Ciężar jest Bogiem,trening nałogiem,życie zabawą, siła PODSTAWĄ!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 245
no poczytalem troche teraz przez godzine to sie postaram nie zasmiecac planami forum. Ogolnie dzis trening 15 podobal mi sie na maxa. Nog nigsy nie cwiczylem, wyjasnilem u gory dlaczego i po 1 serii maxow czuje je do teraz jak po schodach wchodze. Ogolnie maxy wyszly nastepujaco, troche nizej niz moje rekordy bo staralem sie bardzo wolno i dokladnie robic

Wycisk na plaskiej 90kg x 15
Martwy 90kg x 15
Przysiad 100kg x 15
Wioslowanie 60 x 15
Szrugsy 80 x 15
Sciaganie drazka na trica 45 x 15

Przysiad planuje zanizyc w maksach bo nog nigdy nie cwiczylem i moze urosna cos od lzejszych ciezarow z ciagla progresja.

Strive for excellence, exceed yourself, love your friends, speak the truth, practice fidelity and honor your father and mother. These principles will help you master yourself, make you strong, give you hope and put you on a path to greatness.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1907 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8317
Moze przyda Ci sie po kilku cyklach HST.
https://www.sfd.pl/Co_robic_gdy_HST_nie_dziala_-t385991.html
Pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co moge z tym robic ?

Następny temat

Trening z 2kg cięzarkiem

WHEY premium