SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DIETA na mase mięsniową i siłe co dalej robić???

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1744

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 467
Witam Mój staż - Problem z ułożeniem diety
- Wiek -17 prawie 18 
- Waga - 76kg
- 5 miesięcy ćwiczeń
- Wzrost - 175 cm
- Cel- siła i masa mięśniowa

Jestem tu nowy i proszę wyrozumiałośc. Ćwicząc 5 miesięcy niemiałem własnej diety jednak starałem się w miare możliwości jeść produkty podpatrzone z innych diet. Rezultatyu SA jednak mało zadowalające a jak wiadom osą wakacje i chciałoby się większych. Mam problemy z ulożeniem diety .Wiem wiem że są inne posty na ten temat itd. Probowałem liczyć i proszę o ewentualna korekcje.
To co zdążyłem obliczyć
Moja waga 76 x 24h =1824 kcal -zapotrzebowanie kaloryczne + do tego dodaje 250 kcal na początek czyli = 2074 kcal

Białko na poziomie 1,8-2g na kilogram masy ciała ----->> 76kg x 2g =152g białko ( tyle amm zjeść białka)
Węglowodany ok. 5g na kg masy ciała 76 x 5g = 380 g węglowodanów

Niewiem co dalej. Niewiem jak wyliczyć tłuszcze i pózneij jak te proporcje podstawić do spozywanych produktów. Proszę o pomoc

OCZYWIŚCIE ĆWICZE BEZ ODŻYWEK I MAM ZAMAIR W TYM WYTRWAĆ
PS. Zobaczymy jak długo
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Polecam zapoznać się dogłębnie z tymi postami:
https://www.sfd.pl/Potrzebujesz_Diete_Masz_Pytania_ZAJRZYJ-t379384.html

https://www.sfd.pl/Tutaj_poprawisz_swoja_DIETE-t344994.html - tu masz przykłady diet, z którymi możesz się zapoznać i na ich podstawie ułożyć swoją.

Posiłki trzeba spożywać około co 3 godziny
W każdym posiłku ma się znaleźć pełne białko.
W diecie unikasz słodyczy,cukru,słodzonych napojów i innych tego typu śmieci.
Jadasz węglowodany złożone o niskim IG.
Na noc spożywasz posiłek bogaty w białko i odrobinę tłuszczy.
Swą dietę opierasz na produktach:

Węglowodany: płatki owsiane, ryż brązowy, kasze, makarony, chleb razowy, owoce i warzywa

białka: chude mięso (drób,wołowina,wieprzowina), ryby chude i tłuste, jaja, nabiał (jogurty naturalne/kefiry/twaróg/mleko)

tłuszcze: oliwa z oliwek extra virgin, orzechy, nasiona i pestki, tłuste ryby też warto czasem zjeść, bo zawierają niezbędny kwas tłuszczowy omega3.

Jak coś ułożysz to wklej i ocenimy, pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Płatki - dlaczego owsiane?

Następny temat

Dieta na masę do oceny, 67kg

WHEY premium