SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DIETA NA MASE DO OCENY

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1839

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2131
Witam szybko i w skrócie. Mam 19 lat wzrost 183cm waga obecna 79kg. Aktywność fizyczna - dużo ćwiczeń siłowych.
Tworzę temat na szybko więc może być mniej dokładny ale zapotrzebowanie to około:
180-200g białka
70-80g tłuszczu
350-400g węgli
3300-3500 kcal


Dieta do której chce dodać poprawki wygląda tak:

1 posiłek: 4 jajka , 100g płatków owsianych z mlekiem
2 posiłek: 200g piersi z kurczaka , 100g makaronu jajecznego , jakieś 3 garści mieszanki warzyw (z biedronki czy innego marketu)
3 posiłek: banan i 5 orzechów włoskich
4 posiłek: Typowy obiadek mamusi czyli albo jakieś mięso z ziemniakami i warzywami lub jakaś zupa itp (nie gotuje tłusto)
5 posiłek: 100g ryżu brązowego z mlekiem
6 posiłek: 100g makaronu , 3 jajka , warzywa
7 posiłek: twaróg 250g , jogurt "skyr" (naturalny wysoka zawartość białka , 0% tłuszczu , w składzie nie ma jakiejś dzikiej chemii) i mleko - wszystko zmiksowane w szejka

Na ten moment to jest taki mniej więcej plan który jeszcze dokładnie podliczę i zawsze można zmienić w którymś z posiłków ze 100g na 80g itd itp żeby się zgadzało makro. Tutaj pytanie jakie "dodatki" mogę włożyć do diety. Pytam tutaj o rzeczy typu błonnik w płatkach owsianych itd. Chce żeby dieta spełniała wszystkie potrzebne wymogi żeby ładnie i zdrowo rosnąć a nie patrzeć tylko na makro i kalorie.

Podsumowanie:
1 pytanie: Czy dieta mniej więcej wygląda dobrze (z małymi poprawkami w najbliższym czasie) i stosowana codziennie będzie zdrowa i zaprowadzi mnie w stronę wymarzonej masy.
2 pytanie: Co mogę dodać do diety żeby spełniała wszystkie ważne wymogi (jakieś żelaza, błonniki , witaminy itd itp)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Daj zrzut, ale tak na oko trzeba będzie poprawić chociażby ten ryż z mlekiem, można coś smaczniejszego zjeść
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2131
Tak to mniej więcej wygląda , nie wliczałem tutaj tego jednego posiłku który jest losowy ale zazwyczaj ma z 300-500 kcal oraz nie liczyłem płynów (w tym mleka) i warzyw więc kalorycznie to wyglądałoby chyba dobrze. Co do tego ryżu z mlekiem to jestem już do tego przyzwyczajony a że wystarczy tylko ugotować ryż tym bardziej jest to przyjemny i niemęczący posiłek i do zrobienia i do zjedzenia.





Zmieniony przez - rockstarinc w dniu 2018-02-02 21:29:08
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
No to do tych 3300 coś brakuje i to sporo. A gdzie mleko, skyr w rozpisce, daj z podziałem na posiłki i daj zrzut a nie print skrina, i tego domowego obiadu tu nie ma
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2131
Nie mam zaktualizowanego profilu czy coś takiego , nie mam opcji zrzutu ale to chyba nie jest teraz najważniejsze. Jak widać kaloryka nie jest problemem a co do obiadów to codziennie jest inny i dlatego nie chce go wrzucać do rozpiski bo nawet nie mam jak.










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
No to jesz 3300 czy 4200? Bialka za duzo, nabialu zdecydowanie za duzo, zbilansowanie posilkow tez slabe, choc trudno oceniac cokolwiek ze wzgledu na formę graficzna. Ty sie nie chcesz wysilic, by podac infirmacje w formie zgodnej z regulaminem, a oczekujesz pomocy, ech...

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Rozumiem, nie wiesz co zjesz jutro pojutrze na domowy obiad ale możesz dać do oceny np ostatnie 3 dni wtedy wiesz co na niego było.

Staraj siędawaćprodukty przed obróbką, jak masz jajko sadzone 200g, to daj surowe jajo iel dałeś i np ewentualnie tłuszcz na jakim te jajk robiłeś czyli np 180g jajek 10 g masła klarowanego czy na czym to je robisz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2131
Musiałem troche poszukać w tym profilu ale się udało. Tak wygląda typowy dzień , poza obiadem który każdego dnia może być inny to reszta posiłków mniej więcej jest taka sama. Wiadomo można obniżyć zawsze ilość jakiegoś produktu np jeśli białka jest za dużo to można dawać mniej twarogu albo coś w tym stylu. Pytanie czy tak jak kolega wyżej napisał czy ten nabiał mogę na coś zamienić np na jakąś fasole bo akurat temat mięsa mi nie podchodzi.








Zmieniony przez - rockstarinc w dniu 2018-02-04 11:59:04

Zmieniony przez - rockstarinc w dniu 2018-02-04 12:04:10
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy na redukcje.

Następny temat

Głodówka

WHEY premium