SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DIETA DLA STARSZAKA +-40L

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2224

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak my stare "murchate dziady" powinniśmy się odżywiac :) ??? Ktos jest w temacie?Czy nasza dieta powinna różnic sie od diety pakera- żółtodzioba?

Tak na początek nurtuje mnie taka rzecz;

Co myślicie o jedzeniu surowego miesa? Jadacie surowa wołowine np. ???
Czy to bezpieczne?
Kiedys wcinałem ,ale potem jakoś mi przeszła ochota po tych wszystkich swinskich grypach ,chorobach wscieklych krow ,jakis glistach,tasiemcach itp.
Jednak czasami decuduje sie ,ale tylko na taka tatarową wołową gotową ze sklepu.Tak jakos mi sie wydaje ,ze to bezpieczniejsze,zaprawione juz na tyle chemią ,ze jednak te robale ,czy choroby juz sie nie przebiją.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
Witaj
Myślę, że dbanie o zdrową, zbilansowaną dietę ma sens w każdym wieku i to bez względu na uprawiane sporty czy leżenie przed telewizorem...
Surowe mięcho jeśli ma zaszkodzić to zaszkodzi i starcowi i młokosowi... a porządnie doprawionego i świeżego tatara nie odmówię nigdy...
Osobiście wolę opychać się mało przetworzoną żywnością niż wszelkiego typu fastfoodami...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 212 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3220
chunga jak wiesz lata temu dieta oparta była na mięsie mielonym i wyniki były dobre nie ma nic złego w tatarze z dobrej wołowiny raz kiedyś. To panie rarytas pozdro

bez walki nie ma postępu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no dobra od jutra wcinamy surowa wołowine ,a jak ktos dostanie robali ,to niech je tu wrzuci na focie dla przestrogi :)

ps .tyle lat piersi z kuraka były na topie w diecie pakerskiej ,a teraz cos strasznie jada na nie ,ze nie maja witamin ,że brak w niej kreatyny i żelaza ,że jakies estrogeny maja i inne cuda,że nawet niby wieprzowina wartosciowsza,że królik jest ok,ja nie nadązam za tym wszystkim,kurde wieprzowiny nie jadłem całe zycie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 212 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3220
chunga czasami mam podobne odczucia , im więcej czytam tym, więcej jestem skołowany ale tu potrzebny jest zdrowy rozsądek kura jest niezdrowa bo z farm a tam pasze cuda wianki jednym słowem bee ale ja nie mam dostępu do kurek z ekologicznego chowu wic jem to co jest i jest git poczytaj panie co tam jest w odżywkach aspartamy zapachy aromaty..... chemia ale jakos nikt nie mówi że jest be! tak i tylko panie zdrowy rozsądek nas uratuje jedyna rzecz którą mam od ekologów to jaja bo jem tego dużo i mieszkam na wsi więc dostęp jest. a resztą się nie przejmuje bo i po co? co bym wtedy jadł? pozdro starszaki

bez walki nie ma postępu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 53 Wiek 51 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 665
Czytałem kiedyś , że istnieje jedna podstawowa przyczyna dla której należy spożywać rzeczy jak najmniej przetworzone. Tą przyczyną jest fakt, że ewolucja nie jest w stanie nadążyć za "postępem" cywilizacyjnym. Innymi słowy nasze układy pokarmowe podobno nie były w stanie przyzwyczaić się w przeciągu tych dajmy na to 100 lat do zmian w żywności, wynikających z metod produkcji, jakie nastąpiły w tym czasie. Podsumowując - jedzmy śmiało żywność w formie w jakiej wiemy że istniała za naszych pradziadków i bedzie ok Teoria brzmi przekonująco choć nie umiem jej oczywiście zweryfikować.
Co do surowego mięsa to często wsuwam tatara i nic niekorzystnego nie widzę. Jakiś czas temu w Niemczech zostałem poczęstowany surową wieprzowiną (mieloną na kanapkach) i to nie gdzieś w jakiejś wiosce tylko na firmowym poczęstunku w centrum Drezna (a ja myślałem, że jak się je surową wołowinę to wystarczy by być hardkorem Inna sprawa, że standardy badań takiej wieprzowiny są pewnie trochę "inne" w Niemczech niż u nas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Każde mięso jest dobre, podstawowym kryterium jakim się kieruję wybierając jest jakość. Nie dajmy się zwariować.
Surową mieloną wieprzowinę wyjadałem z chlebem mamie, jak lepiła mielone, smaki dzieciństwa, co do tatara to rarytas ;)jeszcze pół kila zasady dla zasady co by robaki ewentualne wytępić.
Ehhh i znowu się rozmarzyłem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zawsze myślałem ,że na czczo nie wolno ,a jednak ????

http://potreningu.pl/artykuly/235/trening-na-czczo--fakty-i-mity 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 52 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1912
Witam,
Panowie, fajny programik jest do układania posiłków. Program posiada jeszcze dużo innych przydatnych funkcji. Koleś cały czas go rozwija. Program nazywa się MagDiet. Jest pod tym linkiem http://www.magaxissoftware.com/index.php?language=polski&page=software . Warty uwagi.

Zmieniony przez - Piter_21 w dniu 2011-12-09 17:50:49

Dobry dyplomata powie Ci "sp*****laj", w taki sposób, że będziesz cieszył się na samą myśl o podróży.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hormon szczęscia :) :) :)

WHEY premium