SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DENIS CYPLENKOV W PRZYGOTOWANIACH NA ARNOLD CLASSIC 2011

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3940

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 392 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 928


Absolutny zwycięzca „Pucharu Świata Zawodowców - Nemiroff World Cup - Sopot 2010" - Denis Cyplenkov z Rosji przygotowuje się do startu na tegoroczny Arnold Sports Festiwal 2011. Popularny Arnold Classic odbędzie się 03 - 06 marca br. jak zwykle w Greater Columbus Convention Center w Columbus, Ohio - USA. Na tegorocznej imprezie zaprezentuje się ponad 40 dyscyplin sportowych, w tym także armwrestling, czyli turniej „Arnold Armwrestling Challenge".

Wielu miłośników armwrestlingu od dawna porównuje do siebie te dwie znaczące imprezy (Nemiroff World Cup vs Arnold Armwrestling Challenge). Oczywiście jak to w porównaniach bywa zdania są podzielone. Aby rozwiać mit o poziomie obu imprez Denis Cyplenkov postanowił wystartować na tegorocznym Arnold Classic. 5 i 6 marca rosyjski zawodnik zmierzy się głownie z zawodnikami USA, którzy jeszcze do tej pory nie mieli okazji przybyć na Nemiroff World Cup.

"Moje treningi do Arnold Classic 2011 zaczęły się na początku stycznia, co oznacza, że będę miał tak naprawdę zaledwie dwa miesiące do przygotowań. Do Nemiroff World Cup 2011 mój okres przygotowawczy był trochę dłuższy - ponad 3 miesięczny. Traktując poważnie jedną i drugą imprezę nie wykluczam, że mój sukces będzie zależny od prezentowanej formy" - powiedział Denis Cyplnekov w rozmowie telefonicznej.

Porównajmy więc jego wyniki przed Nemiroff World Cup 2010 oraz w trakcie przygotowań do Arnold Armwrestling Challenge:

Na Nemiroff World Cup Denis ważył 142kg. Na dzień dzisiejszy jego waga wynosi 138kg. Dla takiego zawodnika różnica 4 kg na nic nie rzutuje. Z kolei jak sam twierdzi Denis w ćwiczeniach siłowych na dzień dzisiejszy nie osiągną poziomu, jaki prezentował na Nemiroff World Cup, ale będzie się mocno starał, by mieć taki poziom tuż przed Arnold Classic.

„Na dzień dzisiejszy ćwiczę 5 razy w tygodniu. W najbliższy weekend mam w planach zrobić duży sparing, między innymi z Ivanem Matiushenko, Romanem Filipovem i innymi zawodnikami" - mówił dalej Denis Cyplenkov

Na treningach największy nacisk Denis robi na nadgarstek. W zeszłym roku zaopatrzył się w grubą rączkę do wyciągu regulowanego z parku maszynowego Mazurenko Armwrestling Equipment i jak sam twierdzi: „ Praca na wyciągu z pomocą tego nieskomplikowanego urządzenia dała swoje wyniki na Nemiroff World Cup".

Od niedawna Denis wspomagany jest również polską firmą produkująca suplementy diety i odzywki dla sportowców marki FitMax. I jak sam twierdzi: „poprzez odpowiednią suplementację zyskuje na szybszej regeneracji, przy równoczesnym wzroście wyników siłowych".

Pozostaje nam tylko życzyć Denisowi dobrej formy i udanego startu na tegorocznym „Arnold Armwrestling Challenge".


Źródło: www.armpower.net
Komentarz na forum: http://www.armpower.net/forum_polish/ 

ARMWRESTLING - nowa popularna dyscyplina sportu!!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 97
Widziałem go w Hiltonie w 2009. Wyglądał monstrualnie. Najlepsza lewa ręka na naświecie. Będzie panował pod nieobecność Voevody.

Staszek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Od jutra próbka "B" płatna!

Następny temat

wyciskanie - prosze o mala pomoc

Water