SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dżastis walczy od września

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6501

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1321 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53435
Dziewczynie się w głowie namiesza

Dobra, Autorko dostałaś sporo rad, od Ciebie teraz zależy co i jak wprowadzisz w życie. Widzisz ile organizmów tyle diet, trzeba znaleźć dla siebie złoty środek. Powodzenia!

Ale co do warzyw to upieram się, by ich nie wliczać. Tu w lejdis od dawien dawna panują zasady, że osoby na zrównoważonej diecie nie wliczają warzyw, bo w większości jest to niewchłanialny błonnik pokarmowy. Jak ktoś jest na przeróżnych dietach low carb to oczywiście wszystko, ale "zwykła" dieta tego nie wymaga. Jednak są warzywa, które trzeba wliczać jak ziemniaki i marchewka. W "co jedzą lejdis" jest ich pełna lista.

Tryb: podglądacz ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 642 Wiek 44 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5809
ja bardziej się samurajem sugeruję bo to dość ciekawa koncepcja dla ćwiczących ludzi (chociaż chyba w tym temacie najwięcej zapaleńców jest cf,owców i fanów mma) , a co do błonnika hm różnie z nim bywa, czy on nie wchłanialny 1 g błonnika ma 2 kcal ale mniejsza o większość, uważam że warto liczyć warzywa aby ich za mało nie jeść, sama osobiście się sugeruję tym co ludzie jedzą, nie co lejdis ale ja inna jestem :D spaczona od dawna a faf tylko podkręca moje dziwne pomysły :D. Marchew kukurydza burak ma więcej cukru po ugotowaniu ale to głównie chodzi o ig.

Zdrowe odżywianie nie polega na zakazach a na połączeniu instynktu ze zdrowym rozsądkiem!

nic na siłę wszystko młotkiem! Pełen chill out :D

http://www.sfd.pl/przeróbka_termiczna_pączka_w_maśle_na_wersję_fit-t1086128.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
E tam, pomiesza od razu w głowie :D

Garfieldka poszłam za Twoją radą i od dzisiaj zwiększyłam tłuszcze i ucięłam węgle.
Ciężko jest mi się przekonać do jedzenia warzyw rano, bo odkąd pamiętam jem słodkie śniadania i dają mi one kopa na dzień dobry, ale spróbuję. Dzisiaj moje śniadanie było również moim posiłkiem przedtreningowym, więc postanowiłam jednak uderzyć na słodko :)
Crewliq Mleko kokosowe przechowuję tak jak jest napisane na opakowaniu, czyli przelewam do innego niemetalowego opakowania i trzymam 3-4 dni.

Mam dwa pytanka jeszcze, byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź ;)
1. Jak jem węgle na kolację budzę się rano taka hmm. rozdęta. Jak w weekend zdarzyło mi się zjeść kolację BT + warzywa to tak nie było. Czy byłoby rozsądne jeść taką kolację? Czy lepiej zostać przy tym co jest i z czasem przejdzie?
2. To a propos tej karkówki :D Jak będę chciała zjeść np 200 g karkówki + do tego kasza/ryż/etc. to wyjdzie mi posiłek o kaloryczności ok 600 kcal. Zawsze wszyscy mówią, że powinno się równomiernie rozkładać kcal na dzień, a tu nagle taka bomba by mi wyskoczyła. Czy takie "rozkładanie" na 5 posiłków dziennie jednak nie jest istotne? Bo już zgłupiałam.

Dzisiejsze posiłki, zaległe niedzielne pomiary i dzisiejszy trening poniżej :)

A. Przysiad ze sztanga na plecach 2x15x20kg
A1. suwnica 2x15x45kg
B1. wyciskanie sztangi skos góra 15x20kg, 13x23kg
B2. przyciąganie drążka dolnego siedząc do brzucha 2x15x33kg
C1. prostowanie nóg w siedzeniu 2x15x28kg
C2. wznosy tułowia z opadu 2x15x5kg (ojjj piekło po weekendowym wspinaniu :D)
D. Planki w różnych konfiguracjach w sumie ok 5 min
+20 min na rowerku





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1321 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53435
600 kcal to nie dużo możesz zjeść. Jedz tyle posiłków ile Ci wygodnie- kiedyś mówiło się, że trzeba jesć 5-6 małych, dziś się od tego odchodzi i wiele osób, dietetyków proponuje zmniejszyć ich ilość. Jedz jak Ci wygodnie, bo to Tobie ma być dobrze
Co do ww w kolacji to dziwne, bo większość zwykle budzi się "zassana". Może w Twoim przypadku to jakiś konkretny produkt to spowodował? Proponuję spróbować jednak przez tydzień lub dwa jedzenia jedzenia równych ilości węglowodanów w posiłku, potem znów jeść je np do południa (choć nie polecam), potem okołotreningowo, potem na wieczór i różne takie kombinacje, żeby na koniec stwierdzić jak Ci jest najlepiej

Tryb: podglądacz ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
o kurcze, to kupuję jutro karkówę! Cieszę się, że nie muszę być niewolnikiem kurczaka i mogę jeść 600 kcal i więcej w jednym posiłku. Trochę rozbiło mi to światopogląd na temat jedzenia, ale nie pierwszy raz już na tym forum, więc spróbuję :D

Dzięki śliczne za rady, podpowiedzi, odpowiedzi, gratulacje i trzymanie kciuków itd. Te pierwsze trzy postaram się wykorzystać jak najlepiej dam radę :)

A tymczasem proszę o trzymanie kciuków za jutro, bo przełożyli mi ustny, więc będzie teksańska masakra #nicnieumiem #nienawidzęustnych #stresnamaxa :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Z rozkladaniem na ilosc posilkow to roznie bywa. U mnie 5 do 6 ze wzgledu na styl zycia. Kwestia indywidualna, podobnie jak zonglerka ww. U mnie swietnie spradza sie najwieksza ilosc ww okolotrenigowo a jezeli mam rozbite zajecia fit i wlasny trening to po rowno. Swietnie tez wchodza mi bialkowo tluszcz sniadania. Jem wegle na noc tym bardziej, ze u mnie czesto to posilek potreningowy. Zbyt niskie wegle wystrzelily mi tarczyce w kosmos wiec teraz grzeczna jestem. Karkowa jest git ! I zeberka tez....w kwasnicy omniom niom.


Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 07/09/2015 15:06:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja jestem fanką 3 posiłków dziennie - próbowałam z tym walczyć, ale i tak zawsze wracam do tej liczby. Lubię zjeść na raz dużo i do pełna. Posiłek się dla mnie zaczyna od 500 kcal ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 642 Wiek 44 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5809
u mnie 3 duże i jeden umilacz do kawy w dnt/ potreningowy banan z mlekiem modyfikowanym

Zdrowe odżywianie nie polega na zakazach a na połączeniu instynktu ze zdrowym rozsądkiem!

nic na siłę wszystko młotkiem! Pełen chill out :D

http://www.sfd.pl/przeróbka_termiczna_pączka_w_maśle_na_wersję_fit-t1086128.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
No ja akurat z tych, ktorym wegle na noc nie sluza.
Tu trzeba droga eksperymentow dojsc do zlotego srodka. Tez przesuwam wegle w okolice treningu, ale to rowniez z fazieprob.
Z iloscia posilkow to rob jak Ci wygodnie. To nie ma az takirgo znaczenia

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To w takim razie chyba znów wrócę do kolacji bez węgli, jakoś lepiej mi bez nich :)

Dzisiaj mi nie wyszło z rozplanowaniem posiłków. Wyszła z tego jedna wielka kupa bez ładu i składu.

To mleko 3,5% to moja dzisiejsze duże cappuccino na pocieszenie. Taki substytut wielkiego tortu bezowego z bitą śmietaną, orzechami i nutellą, który chciałam sobie kupić po egzaminie :D


Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Madzianna DT2

Następny temat

Niedoczynność tarczycy, tabletki hormonalne a sylwetka

WHEY premium