SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Długotrwała kontuzja stawu mostkowo - obojczykowego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 19925

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Zawsze należy ruszać układem ruchu, bo jak nazwa wskazuje od tego jest. Fizjoterapeuta jest od tego, aby dobrać odpowiednie formy ruchu w zależności od stanu pacjenta a także za pomocą specjalnych zabiegów zwiększyć możliwość tego ruchu. Zawsze może być tak, że schorzenie jest na tyle poważne, że fizjoterapeuta w niczym nie pomoże.

Jeśli nie masz czas udać się do fizjoterapeuty, to nie wiem po co zawracasz głowę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 235 Wiek 37 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3025
Dobry fizjoterapeuta, który zna również metody z terapii manualnej, jak mobilizacje, manipulacje może Ci pomóc. Możliwe, że jest to zablokowanie w stawie mostkowo obojczykowym i za pomocą odpowiednich chwytów pomoże Ci i wszystko wróci do normy. Wszystko to są założenia, bo bez odpowiedniego badania, można jedynie spekulować.

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 24 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 145
Kradam, łaski nie robisz wypowiadając się w tym temacie, jeśli chcesz się wymądrzać zamiast pomóc to nie pisz więcej. Czasu nie mam zbyt wiele, dlatego tym bardziej ciężko będzie mi udać się do fizjoterapeuty dlatego piszę tu między innymi po to aby się dowiedzieć czy powinienem wziąć urlop by odwiedzić lekarza.
A co do ruszania układem ruchu to mylisz się, czy przy wybiciu barku też będziesz nim ruszał? Więc nie zawsze, tak samo myślę jest w mojej sytuacji.

Wracając do tematu, powoli po trzeciej blokadzie jest coraz lepiej, nie mam problemów z ruchem stawu, teraz tylko sprawia mi to lekki ból który z tygodnia na tydzień powoli zanika (i tak od 8 miesięcy). Kupiłem maść Zeel T i myślę jest godna polecenia na tego typu urazy (w aptece cena około 45zł za 50g).

Darek7 jakiego typu badania masz na myśli ? Miałem robione USG myślę że to wystarczyło do zdefiniowania mojego urazu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
nie wiem jakiego typu ty porady szukasz na tym forum. Piszesz o wybiciu barku?? Wybić to można zęba a nie bark. Fachowo to sie nazywa zwichnięcie w stawie barkowym. Po okresie unieruchomienia najczęściej 3 tygodnie stosuje się tak jak napisała osoba darek7 róznego rodzaju formy mobilizacji mięśni , stawów torebki stawowej. Organizm ma to do siebie ze bezruch jest dla niego najgorszy. A najważniejsza sprawa jest taka ze więzadła które stabilizują stawu przebudowują się poprzez ruch a ich włókna kolagenowe dzięki ruchom moga odpowiednio dostosować się do stawu.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 235 Wiek 37 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3025
patryk91pl mam na myśli badania manualne, czyli takie, które fizjoterapeuta/masażysta wykonuje swoimi rękami. Za pomocą testów, może on dokładnie określić z czym jest problem (więzadła, torebka stawowa, mięśnie) i dzięki temu może dobrać odpowiednią formę leczenia.

Ubolewam nad tym, że lekarze nie znają się na terapii manualnej, dzięki temu w szybkim czasie mogliby oni, tak naprawdę pomóc. A tak ich rola polega jedynie na krótkiej diagnozie bez testów i badań, wypisaniu recepty na coś przeciwbólowego, a czasami nawet jak mają dobry dzień, dadzą skierowanie na rehabilitację, która w naszych przychodniach różnie wygląda.

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 24 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 145
Piotrze, a więc czy zmiany entezopatyczne powinienem leczyć ruchem? Co to tak naprawdę oznacza, czy jest to coś groźnego?

Darek7 myślę że w moim przypadku fizjoterapeuta niewiele by wykrył poprzez manualne badania, jedyne co mógłby zdiagnozować to strzelanie/przeskakiwanie w stawie podczas wykonywania ruchu ramieniem (puki co po 3 zastrzyku "strzelanie" ustapilo). Myślę że chodzi tu o zmiany zwyrodnieniowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 24 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 145


zdjęcie 1

Zmieniony przez - patryk91pl w dniu 2010-11-10 18:16:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 24 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 145


zdjęcie 2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 235 Wiek 37 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3025
patryk91pl a powiedz mi co wiesz o terapii manualnej? W czym według Ciebie może być pomocna?

Ja już nic w tym temacie konstruktywnego nie napiszę, bo nie mam pomysłu.
Życzę powodzenia w leczeniu.

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Wybacz kolego patryku, ale po Twoich ostatnich wypowiedziach strasznie się uśmiałem . Nie masz zielonego pojęcia co to terapia i badanie manualne, nie wiesz co to entezopatia, nie rozumiesz co to zmiany zwyrodnieniowe. O homeopatii i jej "skuteczności" pewnie nawet nie słyszałeś, co nie przeszkadza Ci wydawać sądy na te tematy. Ja również już nic konstruktywnego nie napiszę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nadpotliwośc, zaczerwienienie twarzy i slaba kondycja

Następny temat

Ból kręgosłupa - odcinek piersiowy

Wiecej