SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czyste BJJ w MMA

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 7268

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 601 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7821
Ja osobiście trenuję ten szmelc mistrzuniu, przeczytałeś mój profil ? Widziałem treningi zaawansowanych i sparowałem z nimi, więc mniej więcej wiem - mało mieli sprowadzeń szczerze mówiąc, jak gadałem z jednym z zaawansowanych to to potwierdził.. a mówi się że jak nie ćwiczysz dużo sprowadzań to nie potrafisz tego i takie BJJ można sobie wtedy chyba o kant dupy potłuc w ewentualnej walce MMA

Wali mnie to czy kogoś naklepię czy nie, chcę tylko trenować dla samego trenowania Ej stary nie wrzucaj mnie do jednego wora z 15tkami chcącymi wymiatać na ulicy i pytającymi się "co jest najlepsiejsze" bo to takie krzywdzące

niestety nie zaliczam się do ludzi z nieograniczoną ilością czasu więc jeśli trzeba 4-5 treningów tygodniowo - to omgnothxbye

Zmieniony przez - McKaken w dniu 2008-10-20 16:00:52

Zmieniony przez - McKaken w dniu 2008-10-20 16:03:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
nie mów do mnie mistrzuniu.

mało mieli sprowadzeń szczerze mówiąc, jak gadałem z jednym z zaawansowanych to to potwierdził
sprowadzeń masz mało, chcesz sprowadzenia do idź na zapasy albo judo.

takie BJJ można sobie wtedy chyba o kant dupy potłuc w ewentualnej walce MMA
ch.uja prawda. bez parteru w MMA nie masz szans i tyle. i to nie chodzi o to, że ty będziesz kogoś sprowadzał, ale że ciebie ktoś sprowadzi i co wtedy? może BJJ nie jest warunkiem wystarczającym, ale koniecznym! (ewentualnie zbliżony sport typu LL, sambo, ewentualnie parter z judo).

chcę tylko trenować dla samego trenowania
to trenuj to co ci się podoba, a nie gadaj, że BJJ do MMA to takie a samo MMA to takie a samo BJJ takie a BJJ w szmatach takie a nie inne.
BJJ to podstawa w MMA, szczególnie tym amatorskim, a jak ci się to nie podoba to szkoda.

a BJJ niesportowego w Warszawie nie ma, więc nie masz wyboru

Zmieniony przez - loot w dniu 2008-10-20 16:18:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 601 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7821
przecież dobrze wiem jak ważny jest parter Problem w tym że jak gościa nie sprowadzę to dostanę po pysku i tak to się skończy. Mówisz że nie ma innego BJJ w Warszawie niż pod zawody? szkoda.

btw chyba mnie nie zrozumiałeś. Ja lubię Bjj, ale dookoła mówią że ćwiczyć MMA najlepiej, więc po prostu się waham czy się przenieść (i jak wypada czyste BJJ na tle MMA)..

Zmieniony przez - McKaken w dniu 2008-10-20 16:34:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
W MMA Warszawa jest z tego co słyszałem BJJ bardziej pod MMA
u nas jest bjj pod bjj i MMA pod MMA
odrębne treninigi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
dookoła mówią że ćwiczyć MMA najlepiej
ale dlaczego?

u nas jest bjj pod bjj i MMA pod MMA
dobrze kurde ujęte

Zmieniony przez - loot w dniu 2008-10-20 16:40:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 601 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7821
widzicie tak to jest kiedy się g*wno wie a nikt nie chce wytłumaczyć (a dodatkowo gdzieniegdzie sprzeczne info ;P)

Tak wiele osób mówi idź i sam sprawdź, ale co ja zobaczę o stylu po jednym treningu? Na muay thai miałem na 1 treningu cały czas naukę prostego, czy to mi coś by powiedziało o sekcji, stylu, trenerze? Nic, kompletnie nic, chociaż o trenerze co nieco mozna było wywnioskować. Ale czy można było stwierdzić że podoba mi się taki styl po półtorej godzinie machania prostego w powietrze? :p. Czy nie lepiej jest zapytać i zaufać komuś kto tam chodzi X miesięcy/lat?

Więc udzielcie się wiedzą, panie i panowie ;>


cynik75: możesz powiedzieć jak mniej więcej wyglądają u was treningi MMA, tzn. ile czasu na stójkę, ile na parter, i czy wg Ciebie trzeba np. dorzucić "bjj pod bjj" do "mma pod mma" żeby być w tym MMA lepszym? ;>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 81
A co osobiscie byscie wybrali jako dodatek do treningów MMA - BJJ czy Kick-boxing/Muay Thai?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To zależy co byśmy chcieli osiągnąć - jaki byłby nasz cel trenowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 81
Hmm w sensie co bardziej mozna by zaadaptowac na treningach MMA - czyli np przewaga MT/KB nad BJJ bylby fakt, ze w BJJ trenuje sie w szmatach i duzo technik cwiczonych jest wlasnie z ich uzyciem, no ale nie tylko to :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zamiast BJJ wziął bym pod uwagę SF (submission fighting).

Poza tym, ważne jest to do czego masz naturalne predyspozycje. Nie ma jednego przepisu sukcesu dla wszystkich.
Jeden woli uderzać i powinien rozważyć MT/Kick/Boks...
Inny woli chwytać i dla niego jest BJJ, SF, zapasy...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KB - Warto ?

Następny temat

odwaga

WHEY premium