SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czym sie roznia aminokwasy?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2327

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2855 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24888
Mam pytanko, jezeli bede zaczynal cykl na mase, trening, dieta itp to jakie mam kupic aminokwasy?? bo sa calodzienne i jakies inne (nie pamietam nazwy), i ktore sa jakie , np czy te wszystkie amino anabole to np calodzienne czy nie, i tak samo bcaa- a w skrocie... Ktore na mase??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3610 Napisanych postów 36535 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260889
Na mase to dieta wysokokaloryczna + ~2g białka/kg.. aminokwasy w postaci suplementu nie są ci potrzebne przy wysokobiałkowej diecie.. skup sie na kaloriach a nie białku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2855 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24888
Ok dzieki, sog oczywiscie, mam jeszcze jedno pytanie zupelnie z innej beczki, ile brac kreatyny dzienni? tylko 5g przed sniadaniem 30mim?? bo wyczytalem w ktoryms z postow ze jeszcze trzeba brac 5g przed i 5g po treningu...to prawda a jesli tak to co to daje? dzieki pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3610 Napisanych postów 36535 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260889
Bierz 5g rano naczczo w dzień nietreningowy (jak jesteś hardgainerem to glukoza nie zaszkodzi 30-70g)..
W dzień treningowy bierz 2-3g 45min przed treningiem + 5g bezpośrednio po treningu (+ew. glukoza).. ja ten model uznaje za najlepszy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
By pracować efektywnie nad masą mięśniową nie musisz koniecznie kupować aminokwasów (tyczy się to tych dwóch produktów).
Oczywiście możesz to zrobić. Będzie to miało sens kiedy np. będziesz miał duże opóźnienie w spożyciu posiłku (całodzienne aminokwasy będą przydatne). Bcaa natomiast spożywaj w porze okołotreningowej. Bcaa będą bardziej przydatne (choć na ich przydatność w danym momencie wpływa kilka czynników). Co do kreatyny - jest kilka opcji jej stosowania. Jedną z nich jest branie około 5 gramów na godz. przed treningiem lub rano oraz 5 gram po treningu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

3 pytania

Następny temat

L-karnityna +CLA

WHEY premium