SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy wszyscy robicie cykle regeneracyjne?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2423

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 210 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3817
Zastanawia mnie czy jest ktos kto cwiczy "naturalnie" bez wspomagaczy i nie robi cyklu regeneracyjnego czy ma ciagle postepy sile? Albo np. po kilku tygodniach ciezkiego cyklu robi tylko tydzien przerwy i znowu ciezki. Czy mozna wtedy miec postepy czy to prowadzi tylko do przetrenowania, chodzi mi głownie o siłe?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 142
Tesz chciałbym o to zapytać.. ja nie robię przerw i chciałem zadać te same pytanie ;p xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4473 Napisanych postów 56453 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 711563
W cyklach siłowych obowiązkowo powienieneś robić przerwe z tego względu ze jest to bardzo cięzki trening dla układu nerwowego , stawów , mięsni więc trzeba dac organizmowi czas na odbudowanie uszkodzeń

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 26640 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 260078
Ja trenuje od prawie pieciu lat i nigdy nie robiłem zadnych cykli regeneracyjnych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ale jesli ktos robi nawet zakres powtorzen 8-12 to tez dokłada cieżar? Wiec czy robiac caly czas z tym zakresie, caly czas zwiekszacie ciezar, czy zadarza sie tak ze np. 2 miesiace to samo obciazenie. Chodzi mi glownie o cwieczenia takie jak; MC, przysiady, wyciskanie. Bo wszelkie unoszenia i podciagania to raczej na sile sie nie robi..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4473 Napisanych postów 56453 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 711563
Zakres powtórzeń zalezy od celu treningowego jeśli masz mały staż to masa wraz z siła idzie łądnie w zakresie 8-12 powtórzeń jeśli natomiast staz wzrasta to automatycznie typowy cykl siłowy robisz w zakresie 6-2 powtórzeń.
Co do dokładania cięzaru tak nazywamy piramidalny wzrost obciązenie stosowany najczęściej w ćwiczeniach złożonych wyciskania , ciągi, wiosłowania mozna ale nie trzeba metoda zwiększania intensywnosci treningu

pozdro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 26640 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 260078
Nie da sie cały czas zwiekszac obciazenia,czasem stoi sie z ciezarem przezdłuzszy czas ale to nie oznacza wcale przetrenowania(niektorzy tak sadza ale to nie jest prawda),mimo,ze stoisz z obciarzeniem to nie oznacza,ze treningi nic nie daja moze nie zwiekszasz siły i masy ale za to polepszasz gestosc,kształt miesni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Oczywiście że tak zarówno progresje, regresje, i inne metody podnoszenia intensywności stosuje sie okresowo celem zwiększenia intensywności . Ale jeśli sie dochodzi do jakiś swoich granic trzeba jakoś stymulowac mięsnie do wzrostu .
Po częsci tez temu służą okresy regeneracyjne odpoczywa organizm , regeneruje sie , leczysz ewentualne kontuzje, a także odzwyczajasz mięsnie od bodźców treningowych. Takie roztrenowanie stosuje sie czesto w cyklach HST.

PS brak wzrostu siły i przyrostu masy mięsniopwej jest jednym z symptomów przetrenowania jednak zazwyczaj towarzyszy temu szereg innych objawów
Zahamowanie wzrostu siły i masy moze wywoływac zła dieta ale nie ma mowy o przetrenowaniu

pozdro

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2007-12-27 18:25:14

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
a jesli jest to cykl regeneracyjny to jak u Was on wyglada bo atlasie cwiczen ogolnie to opisano. Chodzi mi czy jest tez jakas przerwa zupelnie bez cwiczen czy tylko z maly ciezarem. Prosze o odp. kogos kto robic te cykle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Ja robie zupełnie przerwe od siłki tylko jakiś basen bieg ale od siłki z daleka

pozdro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 201
Po pierwsze primo-Ja nic nie biorę,ale dużo jem,czasami nawet się zmuszam.Czasami tydzień przerwy jest potrzebny zwłaszcza gdy jest się przetrenowanym. przerwa musi być.Jeżeli nie chcecie robić przerwy to proponuje lżejsze treningi nawet bez obciążeń,ale same pompki,przysiady i inne takie duperele aby pozostać w formie.pozdro

"Każdy ma chwilę kiedy czasem wątpi"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW prosze o ocene i pomoc

Następny temat

Dziadek Mróz

NutLove