SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy warto robić artroskopię?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 207

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 23 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 257
Mam 21lat i Od pół roku po urazie boli mnie trochę kolano, mogę funkcjonować w 100% i uprawiać sport. Szukałem rozwiązania u kilku ortopedów bezskutecznie, RM wykazał pęknięcie łękotki przyśrodkowej w rogu tylnym,wreszcie trafiłem do dobrego ośrodka w Warszawie gdzie lekarz skierował mnie na artroskopowe szycie łękotki tak jak się spodziewałem. Miałem dylemat czy to robić, duży koszt, potem rehabilitacja na którą musiałbym dojeżdżać 100km,dodatkowo nie ma gwarancji że miejsce szycia się nie rozejdzie i wtedy cały wysiłek i pieniądze pójdą na darmo. Postanowiłem zrezygnować z zabiegu ponieważ nie jestem do niego zmuszony, nie chciałem też ingerować operacyjnie w kolano żeby nie było gorzej niż jest, nie wiem czy postąpiłem dobrze, co byście zrobili na moim miejscu i czy lekki ból jest wskazaniem żeby robić artroskopię?





Zmieniony przez - stanczykmateusz645 w dniu 2022-06-04 15:42:59
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33028 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
Miałem podobną diagnoze po wypadku w pracu jakies 10 lat temu , lekarze twierdzili ze operacj amusowa i bez operacji z a kilka lat endoproteza a najlepsze to było to że kierowali do swoich prywatnych klinik , miałem naderwane więzadła , pęknięcie łąkotki i duży zanik mięśni , nie zgodziłem sie na operacje i aktualnie funkcjonuje lepiej niż dawniej , dzwigam , ćwicze, biegam i zero dolegliwości bólowych a dawniej ból kolana codzienność , postawiłem na wzmacnianie mięsni , na suplementacje i jest dobrze .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Niestety, ale my również nie wiemy, czy postępujesz w prawidłowy sposób. Zapewne lekarz ortopeda również nie powie tego Tobie wprost. Może ewentualnie zasugerować, co jak dobrze rozumiem zrobił. Może być dokładnie tak, jak to napisałeś. Zabieg szycia łąkotki wymaga dłuższej rehabilitacji, niż wycięcie jej części. Jeżeli jednak zagoi się, to anatomicznie wracasz do pełni zdrowia. Zostawiając tak, jak jest teraz, z każdym rokiem zwiększasz niestety ryzyko stopniowego uszkodzenia stawu kolanowego. Wybór należy do Ciebie.

Poza tym, sugeruję pisać w jednym temacie.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Palec u stopy - problem

Następny temat

Niestety chyba mam ginekomastię, co wpływa na moje samopoczucie. Co ja mam z tym zrobić?

WHEY premium