SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy warto dodac jakies aeroby?

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1189

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 343
Witajcie, kiedyś przestałem ćwiczyć i mój bodyfat skoczył z ~10-12% do ~15-16% i chciałbym zredukować +/- 5-10kg, żeby trochę go zeszło. Aktualnie układam dietę i mam zamiar robić 4 siłowe treningi. Warto dodawać jakieś aeroby, żeby "bardziej" spalić tłuszcz, czy nie ma to różnicy i nie muszę, jeśli będę miał odpowiednią dietę i robił te 4 siłowe w tygodniu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
dodatkową aktywność możesz wprowadzić w późniejszym etapie redukcji teraz zostań przy samych siłowych.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1033 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
jak najbardziej warto, jednak w formie interwałów, a nie zwykłego cardio

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 343
@stojeden Okej, z tego co się zdążyłem zorientować i przeczytać na forum to interwały powinno się robić w dni bez treningu, czy mogę robić w takim razie 3 interwały i 4 treningi siłowe w tygodniu? Do tego będę raczej biegał na bieżni, wiec jak mają wyglądać te interwały - 30s truchtu, a potem 15s sprintu i tak przez 20-30minut na przykład? I jeszcze czy dla tych dni obliczyć inaczej kalorie wg. wzoru z tego tematu https://www.sfd.pl/-t276436.html , czy może po prostu dorzucić do kalorii z treningów siłowych i podzielić na 7?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1033 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
Oblicz wg tego wzoru. Tak przeplatany szybki bieg z truchtem, mozesz zaczac 20s szybko, 40s wolno i nie 20,30min tylko zacznij odn7-10 min


Zmieniony przez - stojeden w dniu 2017-01-06 16:28:47

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1033 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
Acha i mozesz robic po silowym

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 343
Mam jeszcze jedno pytanie, potem jakoś zwiększać trwanie tych interwałów wraz z redukcją czy zostawić po te 7-10 minut?


Zmieniony przez - ShredXCore w dniu 2017-01-06 16:49:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1033 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
uwierz mi, że prawidłowo wykonane interwały to jest zajazd. maks 15 minut, nie więcej. raczej zostawiłbym te 10 minut i manipulował szybkością biegu / truchtu, nachyleniem bieżni oraz stosunkiem szybkiego biegu do wolnego.

edit: a jak Ci będzie za mało, w co wątpię, to możesz pomyśleć nad tabatą


Zmieniony przez - stojeden w dniu 2017-01-06 16:53:05

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 343
Ok czyli jak to wlicze w diete te 4x siłowe, a potem interwały po nich to już tym mam nie manipulować tylko ucinać kalorie i makro wraz ze spadkiem wagi, tak? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1033 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
nie bardzo zrozumiałem pytanie

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 343
Chodziło mi o to, że już w trakcie tej redukcji nie mam zmieniać długości trwania treningu i interwałów tylko ucinać kalorie i makro, żeby waga ciągle spadała, a treningi zostawić w spokoju i robić swoje :P?


Zmieniony przez - ShredXCore w dniu 2017-01-06 17:24:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1033 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
źle własnie. ostatnią rzeczą jaką chcesz robić na redu to ucinać kalorie. jak jest zastój to w pierwszej kolejności manipulacja wysiłkiem, żeby dorobić dodatkowy deficyt.

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW 15-10-5

Następny temat

Posiłek przedtreningowy

WHEY premium