SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy w wieku 15lat mogę brać kreatyne?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9397

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 29
Mam 15 lat ćwicze regularnie od 6 miesięcy. Wzrost 180cm waga 73kg w bicku 34cm. Chciał bym rozbudować masę mięśniową i mam na oku
Monohydrat kreatyny. Czy mogę go stosować w moim wieku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Inezz96 Mistrzyni Polski Administrator
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 4417 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 42906
Witaj!
Ogólnie wytyczne na opakowaniach suplementów są takie, że przeznaczone są one dla osób pełnoletnich lub można je stosować za pozwoleniem rodziców.


Kiedyś nawet lekarze odnosili się sceptycznie odnośnie kreatyny, jednak najnowsza wiedza naukowa i badania mówią o jej bezpieczeństwie i zaletach w wieku nawet nastoletnim.

Podsumowania tych badań dokonał Jakub Wiącek - wykładowca poznańskiego AWF.

Polecamy również: Kreatyna dla nastolatka. Czy nastolatek może brać kreatyną?

Ogólnie o suplementacji osób w Twoim wieku możesz przeczytać w kolejnym artykule tego samego autora, jednak finalnie warto, abyś tak czy tak poinformował o swoim zamiarze rodziców i to nie chodzi o względy bezpieczeństwa, tylko o Twój wiek i ewentualny zakup.

Pamiętaj jednak, że podstawą zawsze jest odpowiednio zaplanowana dieta, która w przypadku treningu na masę musi obejmować nadwyżkę energetyczną, a przy redukcji tłuszczu deficyt kaloryczny.
Kompleksowy poradni dla nastolatka budującego masę mięśniową znajdziesz tutaj, a dietę, trening dla nastolatka odchudzającego się znajdziesz w tym miejscu. https://www.sfd.pl/art/Odchudzanie/Gotowa_dieta_odchudzająca_i_trening_z_hantlami_dla_nastolatka_-a5654.html
Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12433852/

Pozdrawiam,
Inez Gorońska Mistrzyni Polski Bikini fitness
https://www.instagram.com/inezgoronska/?hl=pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 127 Napisanych postów 503 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9798
Ja w twoim wieku jadłem i piłem 4 litry wody dziennie bo się bałem o nerki. Z kazdej lekcji uciekało mi 5 minut na wyjście do toalety, w skali roku odbiło się to tak, ze odstawałem wiedza znacząco od reszty rówieśników, wytykali mnie przez to palcami, ale chociaż jestem duży...
Tak serio, to śmiało jedz, wielka krzywda Ci się stać nie może a siła fajnie skoczy
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 29
A w łapie coś przybędzie?
I czy nie ma żadnych problemów ze zdrowiem po braniu tego?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 127 Napisanych postów 503 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9798
Pewnie przybędzie, ale nie myśl o tym w ten sposób, ze to magiczny środek na rozrost łapy. To pomoże Ci poćwiczyć troche ciezej, przetrenować organizm bardziej, co da Ci lepsze efekty. Wszysyko to trening i odpowiednia dieta, cała reszta to miły dodatek który dodaje jakieś 1-5% do całego sukcesu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
jak będziesz trenował i się odzywaial dobrze to przybędzie bo jak nie to od samej kreatyny nic nie urosnie

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
zales3cb
A w łapie coś przybędzie?
I czy nie ma żadnych problemów ze zdrowiem po braniu tego?

od samej kreatyny nie, bo z powietrza nie urośniesz, przede wszystkim zapoznaj się zasadami zdrowego i odpowiedniego odżywiania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160423 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234343
zales3cb
Mam 15 lat ćwicze regularnie od 6 miesięcy. Wzrost 180cm waga 73kg w bicku 34cm. Chciał bym rozbudować masę mięśniową i mam na oku
Monohydrat kreatyny. Czy mogę go stosować w moim wieku?



co prawda wiek nie bedzie tutaj cie blokowal przed wykorzystaniem suplementu, jednak wraz z wiekiem zazwyczaj idzie doświadczenie a tutaj trudno o to by bylo ono u Ciebie wysokie w tym własnie wieku. wiec kwestia wykorzystania suplementu pozostaje w gestii doswiadczenia, czy bedziesz w stanie wykorzystac produkt w pelni

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wliczanie suplementow do bilansu.

Następny temat

Kreatyna monohydrat

WHEY premium