SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy trójbój siłowy jest dla mnie?

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 72

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10765 Napisanych postów 46871 Wiek 26 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć, jak to możliwe, że osoba bardzo szczupła i bez mięśni podnosi ogromne ciężary ? Mam znajomego, który ma z 175, waży 62kg ma na sobie same żyły i ścięgna praktycznie, mało tłuszczu a podnosi więcej niż ja a ważę prawie 91kg przy 185, mój staż to 3 lata a jego 2 i to nie przykłada się do treningu bo imprezuje często i odpuszcza treningi. Rozumiałbym jakby na 1/2 powtórzenia robił duże ciężary, ale on na 10/15 powtórzeń robi siady na 120kg i podciąga się jedną ręką na 8/10 powtórzeń. Czy jest sens w moim przypadku trenować trójbój, skoro są takie genetyczne freaki, że deklasują mnie na starcie ? Może powinienem zając się innym sportem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Inezz96 Mistrzyni Polski Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 458 Napisanych postów 494 Wiek 23 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 25797
Po pierwsze porównywać się możesz, gdy w jakiejkolwiek dyscyplinie chcesz rywalizować i brać udział w zawodach. W innym wypadku niech reszta będzie delikatnym punktem odniesienia, a Ty trenuj, pobijaj swoje rekordy i rób to dopóki daje Ci to satysfakcje i przyjemność. Rób to dla siebie.

Faktem jest jednak, że do niektórych dyscyplin trzeba mieć gen. Predyspozycje o których bardzo często nie wiemy dają nam szanse osiągać wyniki na wielu płaszczyznach i w różnych dyscyplinach. Oczywiście są też mistrzowie uniwersalni, ludzie obdarzeni genetyką przeznaczoną dla bogów. Są mistrzami w jednych dyscyplinach, a mogliby stawać na podium również w innych, ale jest to zaledwie mały promil społeczeństwa. Bolesne może być to, że wiele talentów nigdy nie zostało odkrytych, bo nie próbowali lub uparli się na dyscyplinę do, której nie byli predysponowani. Spalili swoją szansę.

Więc jeśli decydujesz się podjąć rywalizację mimo, że nie dostrzegasz u siebie talentu do danej dyscypliny, to nie jestem przekonana czy robisz dobrze (w kontekście rywalizacji sportowej).
Mamy przecież niezliczoną ilość dyscyplin sportowych i wiem, że znajdziesz dyscyplinę czy formę aktywności w której zdeklasowałbyś kolegę. Sztuką jest jednak znaleźć ją. Sądzę, że jesteś jeszcze młody, więc szukaj i próbuj. Nie każdy musi robić to samo, ale każdy może być w czymś dobry.
Trzymam kciuki za poszukiwania!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozmiary

Zestaw 1