SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy to nerki?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1184

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 23 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 521
Witam!
Po miesięcznej przerwie od siłowni i stosowania kreatyny wróciłem od nowa do treningów i suplementacji. Wczoraj zrobiłem pierwszy trening, na którym między innymi robiłem przysiady ze sztangą,wyciskanie na ławce, martwy ciąg, podciąganie na drążku.. Po treningu zacząłem odczuwać lekki ból nad pośladkami na całej szerokości pleców. Dzisiaj ból zajmuje połowę pośladków i dolną część pleców na całej szerokości. Boli podczas schylania, podczas chodzenia i skręcania tułowiem. Myślicie, że to mogą być bóle związane z nerkami, czy raczej zwykłe domsy, które są dość silne po dłuższej przerwie. Dziennie pije około 3 litry wody. Normalnie się wypróżniam, mocz ma normalną barwę i nic nie boli podczas jego oddawania. Czy jest się czym obawiać? Z góry dziękuje za poświęcony czas i odpowiedzi.

PS: stosuje 5g kreatyny dziennie(nie przekraczam zalecanej dawki)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699670
To nie od kreatyny .Proponuje zwrócić szczególną uwagę na to, czy twoja technika wykonywania ćwiczeń jest poprawna. W przypadku, gdy wiele można o niej powiedzieć, ale niestety nie to, że jest perfekcyjna, a do tego połączona z używaniem nazbyt dużego obciążenia podczas treningu (a mięśnie grzbietu oraz brzucha osłabione zakładaniem pasa do każdego ćwiczenia), to zdecydowanie należy popracować nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń. Pamiętaj, że silny gorset mięśniowy w znacznym stopniu chroni przed bólami pleców.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Ja bym na 99% obstawiam obolałość mięśniową, nawet jak technika poprawna to taki ból zwłaszcza po mc się w tych okolicach powinien wytrzymywać, jak co dopiero powróciłeś do treningów.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
pejtero
Witam!
Po miesięcznej przerwie od siłowni i stosowania kreatyny wróciłem od nowa do treningów i suplementacji. Wczoraj zrobiłem pierwszy trening, na którym między innymi robiłem przysiady ze sztangą,wyciskanie na ławce, martwy ciąg, podciąganie na drążku.. Po treningu zacząłem odczuwać lekki ból nad pośladkami na całej szerokości pleców. Dzisiaj ból zajmuje połowę pośladków i dolną część pleców na całej szerokości. Boli podczas schylania, podczas chodzenia i skręcania tułowiem. Myślicie, że to mogą być bóle związane z nerkami, czy raczej zwykłe domsy, które są dość silne po dłuższej przerwie. Dziennie pije około 3 litry wody. Normalnie się wypróżniam, mocz ma normalną barwę i nic nie boli podczas jego oddawania. Czy jest się czym obawiać? Z góry dziękuje za poświęcony czas i odpowiedzi.

PS: stosuje 5g kreatyny dziennie(nie przekraczam zalecanej dawki)


Jak Cię nerka kiedyś zaboli to będziesz wiedział że to nerka Jak chodzisz robisz to co robiłeś to raczej standardzik po powrocie na siłke
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 647 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24355
Miałem ostrą niewydolność nerek.. Leżałem miesiąc w szpitalu, powiem ci tyle, nie czułem w ogóle że to nerki mi szwankują.. Dopiero czuć po przeprowadzeniu testu.. Przykładają ci rękę na wysokość nerek i uderzają drugą, wtedy czuć.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
To fajne 'pukanie'
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
pejtero
Witam!
Po miesięcznej przerwie od siłowni i stosowania kreatyny wróciłem od nowa do treningów i suplementacji. Wczoraj zrobiłem pierwszy trening, na którym między innymi robiłem przysiady ze sztangą,wyciskanie na ławce, martwy ciąg, podciąganie na drążku.. Po treningu zacząłem odczuwać lekki ból nad pośladkami na całej szerokości pleców. Dzisiaj ból zajmuje połowę pośladków i dolną część pleców na całej szerokości. Boli podczas schylania, podczas chodzenia i skręcania tułowiem. Myślicie, że to mogą być bóle związane z nerkami, czy raczej zwykłe domsy, które są dość silne po dłuższej przerwie. Dziennie pije około 3 litry wody. Normalnie się wypróżniam, mocz ma normalną barwę i nic nie boli podczas jego oddawania. Czy jest się czym obawiać? Z góry dziękuje za poświęcony czas i odpowiedzi.

PS: stosuje 5g kreatyny dziennie(nie przekraczam zalecanej dawki)


po tym co opisujesz można z dużym stopniem prawdopodobieństwa stwierdzić że nie one są źródłem dolegliwości, jak to dzisiaj wygląda u Ciebie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Wiek 31 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 196
Nerki, w tym miejscu nie bolą. Żeby się o tym przekonać możesz wykonać:

1) badanie stężenia kreatyniny w surowicy krwi
2) badanie ogólne moczu

Wyniki pokażą, czy dzieje się coś z nerkami. Trafnie zauważono, że przewlekła niewydolność nerek przebiega bezobjawowo.







Zmieniony przez - damianeiro_pl w dniu 2020-01-20 12:15:59
1

Trener Personalny
Diagnosta Laboratoryjny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 97 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 999
Gdy ból dotyczy nerek to masz to uczucie na wysokości żeber bo bokach pleców .


Zmieniony przez - pro-ex w dniu 2020-02-07 01:17:29
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 23 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 521
BPL-G
pejtero
Witam!
Po miesięcznej przerwie od siłowni i stosowania kreatyny wróciłem od nowa do treningów i suplementacji. Wczoraj zrobiłem pierwszy trening, na którym między innymi robiłem przysiady ze sztangą,wyciskanie na ławce, martwy ciąg, podciąganie na drążku.. Po treningu zacząłem odczuwać lekki ból nad pośladkami na całej szerokości pleców. Dzisiaj ból zajmuje połowę pośladków i dolną część pleców na całej szerokości. Boli podczas schylania, podczas chodzenia i skręcania tułowiem. Myślicie, że to mogą być bóle związane z nerkami, czy raczej zwykłe domsy, które są dość silne po dłuższej przerwie. Dziennie pije około 3 litry wody. Normalnie się wypróżniam, mocz ma normalną barwę i nic nie boli podczas jego oddawania. Czy jest się czym obawiać? Z góry dziękuje za poświęcony czas i odpowiedzi.

PS: stosuje 5g kreatyny dziennie(nie przekraczam zalecanej dawki)


po tym co opisujesz można z dużym stopniem prawdopodobieństwa stwierdzić że nie one są źródłem dolegliwości, jak to dzisiaj wygląda u Ciebie ?


Ból ustał po pierwszym dniu wystąpienia objawów. Myślę, że to nie były nerki Trochę spanikowałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
krzykacz
Jak Cię nerka kiedyś zaboli to będziesz wiedział że to nerka Jak chodzisz robisz to co robiłeś to raczej standardzik po powrocie na siłke

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tętno

Następny temat

kortykosteroidy. skutki uboczne?

WHEY premium