SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy to ścięgno Achillesa tak boli ?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9994

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 405 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9353


I znowu kontuzja mnie dopadła ... pech
Zastanawiam się czy to napewno ścięgno Achillesa, czy coś innego.

Miejsce bólu zaznaczyłem na foto kolorem czerwonym, odczuwam go proporcjonalnie po obu stronach nogi, z dużą przewagą na stronę wewnętrzną.

Podczas biegu 5 dni temu zaczeło mnie lekko boleć w tym właśnie zaznaczonym miejscu, myślałem że to chwilowy ból i biegałem dalej, po dłuższym czasie ból się nasilał. Zatrzymałem się wkońcu aby chwile nogi odpoczęły. Kiedy ruszyłem myślałem , że się wywalę, taki ból poczułem.

Nastepnego dnia ledwo co na nodze stałem, a z poruszaniem sie nie było mowy, dopiero po południu trochę lepiej było i mogłem już jakoś chodzić.

Z dnia na dzień niby coraz lepiej, ale dalej boli.
Ból mocniejszy powraca, kiedy poruszam się po schodach, muszę szybciej ruszyć lub pokonuję dłuższy dystans np. chodząc po mieście.

Co o tym myślicie ? Jak to paskudztwo wyleczyć ?
Bo lato się kończy, a ja jeszcze chcę trochę w tym roku pobiegać na świeżym powietrzu

Zmieniony przez - Neonix_PL w dniu 2008-09-10 18:04:08
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 31691
w tej okolicy znajduje sie sciegno piętowe, ale ono jest bardziej na całym tyle. Bardziej przyśrodkowo(tam gdzie zaznaczyłeś) znajduje sie sciegno miesnia piętowgo

Co zrobic ? odciążyć maksymalnie

edit: to jest tuz ponizej i do tyłu od kostki przysrodkowej ? czy troche przyśrodkowo od guza piętowgo ?

Zmieniony przez - Strongbart w dniu 2008-09-10 19:25:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 405 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9353
raczej przyśrodkowo od guza piętowgo.
Czy to coś poważnego, jaki może być czas regeneracji ?
Co brać na to, może jakiś usztywniacz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 31691
przejdz sie do ortopedy

mi sie wydaje ze jakis naproxen czy inna tego typu podobna masc [rzeciwzapalna/przeciwbólowa i maksymalne odciążenie nogi(zeby umozliwic regeneracje)

ale do lekarza idz ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Niski testosteron - zaburzone funkcje życiowe u 28 latka

Następny temat

Co ja sobie narobiłem... :-/

WHEY premium