SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy taki nadmiar białka szkodzi?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 964

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 65 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1256
Witam, jak w temacie. Mam dietę masową, z dość dużą nadwyżką kaloryczną, może i nie jest zbyt poprawna i zostałbym odesłany do przeczytania działu: odżywianie, ale jest przynajmniej dla mnie zjadliwa i w miarę zbalansowana - jest trochę 'pustych kalorii', ale wartościowe posiłki też się tam znajdują. Czytając to forum i rozmawiając z ludźmi ćwiczącymi na siłowni zacząłem mieć pewne obawy. Zawartość białka w mojej diecie jest prawdopodobnie zbyt wysoka w stosunku do masy ciała. Przy mojej wadze (67 kg) dietę obliczałem w zaokrągleniu dla 70 kg. Jeżeli dobrze policzyłem, to zawartość białka zwierzęcego to ok. 3,07g, a zawartość białka ogółem to ok. 3,56g / kg masy ciała. Zawartość węglowodanów to: 6,43g, a tłuszczu to 1,68g / kg masy ciała. Czy taka ilość białka może mi zaszkodzić? Czuję się dobrze, ale to nie znaczy, że organizm też toleruje taką ilość. Jedząc 5 posiłków dziennie miałem uczucie głodu, a nie chcę podjadać, wolę zjeść 7 pełnowartościowych posiłków, nie chcę też obcinać białka na rzecz węglowodanów, bo to może skutkować brzuchem. Jakieś sugestie z Waszej strony? Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 863 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 42581
wklej zrzut diety z potreningu.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 65 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1256
Nie mam wypełnionego profilu na tej stronce, a nie ukrywam, że jest z tym trochę roboty, dlatego, jeśli to nie problem wrzucę swojego gotowca, z danymi z: tabele-kalorii.pl na czarno zaznaczone są poszczególne posiłki, odstępy czasowe ruchome, ale min. 1,5 h pomiędzy lżejszymi posiłkami, a min. 2 h pomiędzy cięższymi. Warzyw nie uwzględniałem, bo mają znikome znaczenie na wartości B/W/T/kcal, ale oczywiście są w mojej diecie. Zmieniają się tylko rodzaje mięs, ziemniaki jem zamiennie z ryżem i makaronem, a poza tym wszystko jest takie jak na rozpisce, więc jest tu lekka monotonia, ale nie przeszkadza mi ona.




Zmieniony przez - Rzepcio w dniu 2013-10-14 14:49:16
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bezpieczna "masówka" | 18lat / 178kg / 68kg

Następny temat

Co robić?

WHEY premium