SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy taka dieta jest ok na spalanie tluszczu ??

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1929

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 454
Treść: Witam mam 26 lat 184cm i waze 103kg. Jkis czas temu zacząłem walczyc z tluszczykiem bo brzusek robil sie coraz okraglejszy. Jako osoba zupelnie nie doswiadczona w tej materii chcialem zapytac czy dieta jaka sobie ustalilem jest poprawna z punktu widzenia sztulki dietetycznej.

Śniadanie zaraz jak wstane: (roznie to bywa ale nie pozniej niz 8.00)
Platki owsiane z mlekiem 1%
3 kanapki z chleba razowego(2 z szynka 1 z serem żółtym)

Drugie śniadanie ok.10.00
jabłko + pomarańcza + herbata bez cukru

Lunch ok 14
Sałatka z dwóch pomidorów, polowki papryki, ogórka i sałaty czasem jajko

Obiad ok. 17.00
Ryż lub makaron z ważywami z kurczakiem lub ryba - wszystko gotowane na parze

Kolacja ok.19.00
Trzy kanapki z chleba razowego z szynka

Dodadkowo chodze na silownie min 3 razy w tygodniu tam bieganie 15min.(ok 2.5km) rowerek 15 minut (ok.6km) i godzina lub 1.5 cwiczen silowych do wyczerpania ( duze obciazenia 12-8 powtorzen po 3 serie )
2 razy w tygodniu sauna po ok.1.5 godziny.

Jest to moje drugie podejscie za pierwszym razem chodzilem rowniez na basen raz lub dwa w tygodniu 30min intensywnego plywania.

Podczas pierwszego podejscia tracilem ok 1.5 kg na tydzien lecz niestety pojechalem na miesiac urlopu bez dostepu do silowni za to z dostepem do kuchni i lezaka i przybralem 3 kg ktore w tej chwili ciezko mi zrzucic.

Jakpowiedzialem za pierwszym podejsciem bylo 1.5 kg na tydzien teraz jest to 2 kg na miesiac dieta ta sama tylko brak basenu (jest w remoncie).

Co moze byc przyczyna i jak ewentualnie poprawic rezultat zalezy mi na osiągnięciu 90-96 kgi utrzymaniu tej wagi.

Serdecznie dziekuje za pomoc

Pozdrawiam

Impostor81



Płeć: Mężczyzna

Wiek: 26

Waga: 104

Wzrost: 184

Obwód klatki: 116

Obwód ramienia: 38

Obwód talii: 102

Obwód uda: 57

Obwód łydki: 42

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 24%

Aktywność w ciągu dnia: praca siedzaca

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 3 razy w tyg silownia ok 1.5
2 razy w tyg sauna 1.5
1 plka nozna ok 2 godz


Odżywianie: jak w artykule

Cel: poprawa estetyki i proporcji

Ograniczenia żywieniowe: bark

Stan zdrowia: ok

Preferowane formy aktywności fizycznej: wszystko byla skuteczne ;)

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: nie

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak

Stosowane wcześniej diety: jak wyzej
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Rzeby wszystko miało ręce i nogi najlepiej by było, żebyś obliczył swoje zapotrzebowanie kaloryczne, ustlił proporcje białko/węgle/tłuszcze i na tej podstawie ustalił ile powinieneś zjadać.



Śniadanie zaraz jak wstane: (roznie to bywa ale nie pozniej niz 8.00)
Platki owsiane z mlekiem 1%
3 kanapki z chleba razowego(2 z szynka 1 z serem żółtym)


Żółty ser won. Masło won. Nie ma zdrowych tłuszczy - dodaj np. orzechy.



Drugie śniadanie ok.10.00
jabłko + pomarańcza + herbata bez cukru


Nie ma białka.

Lunch ok 14
Sałatka z dwóch pomidorów, polowki papryki, ogórka i sałaty czasem jajko


Dodaj białko (mogą być jajka, może być gotowana pierś z kurczaka, albo tuńczyk). Dodaj ze dwie łyżki oliwy z oliwek.

Obiad ok. 17.00
Ryż lub makaron z ważywami z kurczakiem lub ryba - wszystko gotowane na parze


Ryż/makaron tylko pełnoziarnisty. Jak kurczak to dodaj łyżke oliwy z oliwek

Kolacja ok.19.00
Trzy kanapki z chleba razowego z szynka


Masło won. Tu i w śniadaniu możesz użyć jogurtu.

Dodadkowo chodze na silownie min 3 razy w tygodniu tam bieganie 15min.(ok 2.5km) rowerek 15 minut (ok.6km)

15 min. to niewiele. To rozgrzewka. Trucht czy rowerek min. 30 min. Najlepiej 45 - 60. Możesz też robić HIIT (wtedy 10 min. styka). Albo biegać interwałami (np. jedna min. 8km/h jedna min 15 km/h - to jeden interwał. Czasy i prędkości dobierasz sobie sam).


i godzina lub 1.5 cwiczen silowych do wyczerpania ( duze obciazenia 12-8 powtorzen po 3 serie )

Jak jesteś w stanie robić 12 powtórzeń - to ciężar nie jest duży. Duży ciężar to 5 - 8 powtórzeń. Jeżeli nastawiasz się tylko na schudnięcie to ćwicz na maszynach i na wyciągach. Wtedy możesz używać dużego ciężaru z mniejszym ryzykiem kontuzji.


2 razy w tygodniu sauna po ok.1.5 godziny.

1.5 godziny!?!?!?!? Dla mnie 2 razy po 8 min. to max. Chodzę do "suchej" łaźni. Jak wytrzymujesz tyle czasu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 454
A więc tak
Po pierwsze to bardzo dziekuje za odpowiedź
Zastosje sie do wskazówek tylko jeszcze w celu wyjasnienia:
- Orzechy ?? czy wszystko jedno jakie ??
- Faktycznie bieganie jest w ramach rozgrzewki myslalem ze tyle starczy, biegne 9.5 km/h a ostatnie dwie minuty 14 km/h, kondycja u mnie dopiero sie wyrabia ( 7 miechów temu rzucilem palenie po 11 latach a nigdy nie uprawialem żadnych konkretnbych sportów nadrabiam zaleglosci i bardzo mnie to wciaga ale postaram sie dluzej biegac
- Czy moge stosowac razem z tym co zjadam suplementy na przyrost masy gainery, bialka, bcaa???
- Odnosnie sauny to tez chodze do suchej do kabiny najgoretszej pierwsza sesja 30min lodowaty przysznic i 10-15 min odpoczynku, druga sesja 20 min. i znowu lodówa i przerwa ok 10-15 min trzecia sesja 15min + 5-10 min od razu do parowej łaźni znowu lodówa odpoczynek i do domu. Wychodze czasem bardziej wyczerpany nizpo treningu :)

Jeszcze raz wielkie dzieki za odpowiedz

P.S. W saunie robie jeszcze brzuszki 3 serie powt. ok 10-15 wiecej sie nie da ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Orzechy ?? czy wszystko jedno jakie ??

Tak.

- Faktycznie bieganie jest w ramach rozgrzewki myslalem ze tyle starczy, biegne 9.5 km/h a ostatnie dwie minuty 14 km/h, kondycja u mnie dopiero sie wyrabia

Jak rozgrzewka to ok.

- Czy moge stosowac razem z tym co zjadam suplementy na przyrost masy gainery, bialka, bcaa???

Móc to możesz. Tylko po co? Masz sporą nadwagę, patrząc na liczby. Białko, BCAA na ochronę miesni ok. Ale gainer - według mnie - albo odchudzanie albo masowanie.

- Odnosnie sauny to tez chodze do suchej do kabiny najgoretszej pierwsza sesja 30min lodowaty przysznic i 10-15 min odpoczynku, druga sesja 20 min. i znowu lodówa i przerwa ok 10-15 min trzecia sesja 15min + 5-10 min od razu do parowej łaźni znowu lodówa odpoczynek i do domu. Wychodze czasem bardziej wyczerpany nizpo treningu :)


Nieźle. Z jednej strony to mi się nudzi trochę. Ale dłużej jak 10 min. nie wytrzymuje. Ale sauna jest dobra. Sauna plus ostra gabka i skórę mam jak niemowlak.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

suchość w ustach i nowie na low carb, ketoza?

Następny temat

Help!! za dużo kalorii na obiad

WHEY premium