SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy stosuje dobrą diete?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4502

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1620
Pierwszy raz w życiu postanowiłam zacząć zdrową dietę (mam nadzieje) zamiast tych popularnych 1200 itp.

A więc REDUKCJA kobieta, 20 lat 56 kg 161 cm
ĆWICZENIA
Ćwiczę ok 4-5 razy w tygodniu po 30 min (3 razy lekkie siłowe w domu według kayla itsines i 2 cardio głównie bieganie po schodach) To obecnie bo wcześniej biegałam 4-5 razy tygodniowo intensywnie po schodach po 35-45 min, ale ze względu na stawy wolałam nie ryzykować.
DIETA (czyli to z czym mam najwięcej dylematów)
Jak obliczam bmr na fabryce siły to wychodzi mi, że powinnam jeść na redukcji ok 1890-2090 no ale nie wierze że przy takiej kaloryce schudnę, gdyż podejrzewam, że ma lekko rozwalony metabolizm.

stosuje diete ok 1600 less or more
np
śniadanie
30g mąki jaglanej
1 jajko i 3 białka
10g masła orzechowego
20 dżemu niskosłodzonego
3 daktyle

II
30 soczewicy
jajko
cukinia
marchew

III
makaron kukurydziany
2 jajka
cukinia
ogórek
marchew

IV
soczewica
biały ser 60g
cukinia
ogórek/pomidor

V
1 jajko i 3 białka
30g mąki jaglanej albo innej bezglutenowej
daktyle 3
masło orzechowe 15g
dżem 20g
jabłko 120g

Jem tak bo mi smakuje, wszystko obliczam wdł aplikacji i dobijam zawsze do 1550-1650 kcal ale zastanawiam sie czy to nie za mało jednak.
stosuje 180g węgli 100 białka i 53 tłuszczy.

Od razu mówię, że nie ma mięsa gdyż po prostu nie lubie i nie jem od dawien dawna. Laktozę ograniczyłam do minimum ze względu na to że powoduje u mnie wysyp pryszczy, to samo z glutenem. ( Jak ktoś ma trądzik to polecam wywalić, działa!)

Doradzi mi ktoś czy powinnam coś zmienić, czy moge dalej iść takim tropem? Mam nadzieje że nie będzie hejtu o pytanie, ale pierwszy raz radze się kogoś w takiej kwestii w internecie.Dziś przyszła do mnie paczka białka z sfd i od jutra włączam w posiłki, żeby nie spożywać tyle jajek.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Zakwaszenie mięśnia może wystąpić w czasie wysiłku i kilka godzin po nim. Potrzebujesz po prostu regeneracji. Pracowały mięśnie wcześniej nie używane lub używane w inny sposób.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33067 Napisanych postów 23160 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278039
Daj diete w formie zrzutu a nie tak.
Skoro kalklutaor wylicza ci tyle ( 2000) to stosuj tyle a nie badz madrzejsza i obnizaj na 1600 bojac sie ze to i tak za malo. Skad wiesz ze nie bedziesz tracic wagi na wyliczeniu kalklulatora?? sprawdzałaś 3-4 tygdonie?
Badania masz porobione?? skoro podejzewasz ze masz rozwalony metabolizm to najpierw badania a potem zabawa w diety .

Skoro nie jadasz mies itp to musisz najpierw zlapac ogromna wiedze o komponowaniu diet w takim przypadku bo mozesz sobie tylko krzywde zrobic.

Na takiej diecie j.w. to ty długo nie pociągniesz.- masz wage kuchenna?? bo w tym co podałas to nie bedzie 1600kcal- ty sie zwyczajnie głodzisz i sobie szkodzisz .


Treningi po schodach a jednoczesnie rezygnacja z wczesniejszych biegów z powodu obawy o stawy?? cos tu nie gra
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Na pewno warto zmienić treningi. Lekkie treningi siłowe zamienić na ciężkie wielostawowe a aeroby na interwały. Zapotrzebowanie do wyliczenia ze wzoru. 1600kcal to zbyt mało. W diecie sporo błędów, ale o ym później.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Wrzucisz zdjęcie do wglądu, bo nie wydaje mi się, że potrzeba jest tutaj redukcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1620
monkey22
Daj diete w formie zrzutu a nie tak.
Skoro kalklutaor wylicza ci tyle ( 2000) to stosuj tyle a nie badz madrzejsza i obnizaj na 1600 bojac sie ze to i tak za malo. Skad wiesz ze nie bedziesz tracic wagi na wyliczeniu kalklulatora?? sprawdzałaś 3-4 tygdonie?
Badania masz porobione?? skoro podejzewasz ze masz rozwalony metabolizm to najpierw badania a potem zabawa w diety .

Skoro nie jadasz mies itp to musisz najpierw zlapac ogromna wiedze o komponowaniu diet w takim przypadku bo mozesz sobie tylko krzywde zrobic.

Na takiej diecie j.w. to ty długo nie pociągniesz.- masz wage kuchenna?? bo w tym co podałas to nie bedzie 1600kcal- ty sie zwyczajnie głodzisz i sobie szkodzisz .


Treningi po schodach a jednoczesnie rezygnacja z wczesniejszych biegów z powodu obawy o stawy?? cos tu nie gra





Mam wage, wszystko odmierzam i licze przy pomocy apki co 3 godzinki i głodna niechodze napewno. Badania robione wszystko 100% jak należy, a to z metabolizmem to chodziło mi że jest na pewno zwolniony. I 1600 kcal bedzie na bank czasem wychodzi 1700. 2000 kcal nie chce jeść ze względu na to że mam siedzącą prace i poza treningami nie ruszam sie wgl, a treningi to 30 minut wiec to nie nie wiadomo co. To raz a dwa przecież kalkulatory są bardzo niedokładne i generalizują. Treningi po schodach ograniczyłam, bo poradzili mi że to bardzo obciąża kolana i lepiej uważać. Mięsa nie jem od lat, ćwicze i żyje, więc bez przesady... bez miesa da sie żyć. Jem jajka, soczewice, cieciorke, fasole, olej lniany no i teraz odżywka białkowa. Spokojnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1620
blue_hope
Wrzucisz zdjęcie do wglądu, bo nie wydaje mi się, że potrzeba jest tutaj redukcji.

Chciałbym ale niestety jest potrzebna, może nie duża ale jestem otłuszczona na brzuchu i udach.
Zdjęcia na ten moment nie mam możliwości zrobić ale nosze rozmiar 36/38 a zmierzam do 34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1620
domer
Na pewno warto zmienić treningi. Lekkie treningi siłowe zamienić na ciężkie wielostawowe a aeroby na interwały. Zapotrzebowanie do wyliczenia ze wzoru. 1600kcal to zbyt mało. W diecie sporo błędów, ale o ym później.

Niestety boje sie ćwiczyć siłowo z obciążeniem z uwagi na lekki uraz kręgosłupa . Gdy biegam po schodach często robie interwały.
1700 bedzie okej?
Dziękuje z góry za pomoc


Zmieniony przez - weronika8088 w dniu 2017-06-29 15:07:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699674
Jaki uraz kręgosłupa ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1620
Proszę jeszcze też zrzut





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1620
flex1976
Jaki uraz kręgosłupa ?

Uraz żaden nie zdiagnozowany bo nie robiłam żadnych badań ale kiedyś miałam pewien nie miły upadek i od tego czas pobolewa mnie przed snem i nie moge wykonywać pracy z ciągłym schylaniem. Coś tam ewidentnie jest, raz lekarz tylko poodtykał po dotykał i machną ręką ale rezonans nie był robiony, dlatego po prostu uważam na niego.
Np. nie moge robić różnych brzuszków i tego typu podobnych ćwiczeń na brzuch bo go czuje (kręgosłup).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699674
No to błąd , bo mocne miesnie brzucha = zdrowy kręgosłup . Proponuje najpierw zdiagnozować problem .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Żywienie w czasie rekonwalescencji

WHEY premium