SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy split na sile ma sens. rzuccie okiem pls

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 525

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 233 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 3440
Waga : 88
Wzrost : 165
Obwód klatki :
Obwód ramienia : 42
Obwód talii :
Obwód uda :
Obwód łydki :
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 16%
Aktywność w ciągu dnia : niska
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3-4 w tygodniu siłownia ,

Cel :masa sila. Na pewno nie sylwetka kulturystyczna
Stan zdrowia : ok

Dieta : Ok 3,5-4k kcal . bialka na oko 1-8-2 g/ kgmc reszta glownie wegle . tluszczu tez sporo
Staz: 4 lata
Start 49 kg wagi 4 lata temu. Dzis 88
BP 150 kg x1
Siad 160 x5
ciag 180 x1

Siema.
od zawsze cwiczylem w domu. glownie wolny ciezar . Z racji tego glownie byklo to fbw rozne odmiany. jakies plany trojbojowe, czasem elementy strongman.
Wszyscy powtarzaja ze glownym czynnikiem wzrostu sily pomijajac oczywiscie progresje kg to jest czestotliwosc.
Ale z kolei plany trojbojowe dla zaawansowanych to glownie 5/3/1 badz podzialy dni na boje, nawet strongmani na wyzszym etapie zaawansowania szlifuja cwiczenie raz na tydzien.
pomyslalem a niech bedzie sprobuje ten split. juz kiedys cwiczylem splitami ale glownie jak zaczynalem. czy dzialal? oczywiscie ze dzialal bo bylem poczatkujacy. Prosze o ocene tego planu jaki sobie wymyslilem.
zaznaczam , ze moj cel to sila i masa. estetyka sylwetki zupelnie mnie nie interesuje wiec ograniczam do minimum cwiczenia izolowane.

nie wpisuje dni tygodnia boo bede cwiczyl co drugi dzien. Wiece powiedzmy 'partia' bedzie cwiczona co 8 dni

DZIEN I (klatka tric)
Plaska serie rozgrzewkowe + 4 glowne
4x6/4/3/2
Skos gora
4x10/8/6/4
Floor Press Hantle
3x15/12/10

Francuz 3x12/10/8
wyprosty 3x/15/12/10

DZIEN II ( Nogi )
Przysiad rozrzewkowe + 4 glowne
4x6/4/3/2
Fronty 10/8/6/4
Ciag na prostych
3x12/10/8
Wyprosty
3x15/12/10
uginania
3x15/12/10
Lydki
4x15/12/10/8

DZIEN III
BARKI LAPY
Military rozgrzewkowe + 4 glowne
4x8/6/4/2
Podciaganie sztangi
3x10/8/6
Unoszenie bokiem
4x15/12/10/8

tric Close Grip 4x10/8/6/6
bic podciaganie podchwyt 4x10/8/6/6

DZIEN IV
plecy bic
Martwy Ciag rozgrzewkowe + 4 robocze
4x8/6/4/2
Podciaganie
4x10/8/6/4
Wioslo
3x15/12/10/8

Sztanga lamana bic 3x12/10/8
mlotki 3x15/12/10

pod wrazeniem bede , jesli komus sie to chcialo czytac i odpowiedziec :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 3896 Napisanych postów 25391 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 702706
Całe przeczytałem,bo zainteresowało mnie jedno Twoje sformułowanie :ze moj cel to sila i masa. estetyka sylwetki zupelnie mnie nie interesuje wiec ograniczam do minimum cwiczenia izolowane. :)

Ogólnie ćwiczenia siłowe ,obojętnie czy złożone ,czy izolowane-poprawiają calą sylwetkę,uwidaczniają i rozwijają mięśnie szkieletowe.

I nie znam ani jednego faceta,któremu by się to nie podobało a trenuje :)

Ale znam wielu,którzy tak twierdzą ,jak ty ale w każde lustro na siłowni często patrzą :)

Ok -ale temat w końcu nie o tym.

Ciekawi mnie twój cel robienia siły-czy tak po prostu amatorsko,czy masz jakieś zamierzenia startu w trójboju czy w strongmen?

Ten split ,który przedstawiłeś-to taki trening na wszystko-nie jest nastawiony specjalnie na siłę,ani na mase :).

Jeżeli myślisz tylko o sile-potrzebny jest inny trening,ale też wszystko zależy od twojego zaawansowania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 233 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 3440
Tzn źle powiedziałem . Sylwetka np Eddie Halla to też nie jest moje marzenie. Więc przesadziłem z estetyka. Może tak. Nie interesuje mnie sylwetka kulturystyczna z mocnym wycieciem i idealnymi ptoporcjami. Ale wiadomo ze im większa łapa a mniejsza talia tym to lepiej wygląda.
Co do twojego pytania. Kiedyś grałem dużo w piłę . Po zerwaniu czwórek nie wróciłem już do gry. A że sobie ćwiczyłem coś tam na masę to zauważyłem że kręci mnie trening na dużym ciezarze. Głównie żelazo. Strongman odpada. Z racji wzrostu. Chyba że nauczę się skakać z kulami do podestu heh
Trojboj może kiedyś ale jeszcze nie z takimi wynikami. Głównie zależy mi poprawić obwody i wyniki siłowe ale żebym wiązał z tym jakaś przyszłość sportowa to już nie.żona dzieci nie ma czasu. Bardziej dla siebie.
Pytanie czy takim systemem trebibgowym można poprawić masę i siłę. Czy będzie to strata cZasu.
Kiedyś bym powiedział że za mała objętość na masę i za mała częstotliwość na siłę.
Ale jak widzę rozmiary i wyniki bardziej doświadczonych cwiczacych mniej więcej w ten sposób to może tedy droga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1039 Napisanych postów 4564 Wiek 44 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 116361
nie wpisuje dni tygodnia boo bede cwiczyl co drugi dzien. Wiece powiedzmy 'partia' bedzie cwiczona co 8 dni

ciut nie za mało na partie ? przy 3 dniach wolał bym zostać przy 531
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Nie uważasz że 1 dzień nie robi wielkiej różnicy. Niektórzy ćwiczą jedna partie raz na 10 dni przecież organizm nie jest zaprogramowany według kalendarza.

Ale jak weNę pod uwagę dni pracy to chyba rezygnuje z ćwiczenia co 2 dni powiedzmy że tu chyba pójdę na standard czyli pon wtorek czwartek i piątek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
moze ktos zorientowany w sportach silowych a mniej sylwetkowych sie wypowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3694 Napisanych postów 44865 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 336254
Jesli chcesz sily w głównych bojach to rob wiecej serii, np 5 x 5. Zaniz ciezar o 15-20kg i dokladaj tylko 2,5kg co tydzien. W martwym swego czasu podnosilem 270kg naturalnie, wiec jakies pojecie o budowaniu sily chyba mam.

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Mówisz o Stałym ciezarze 5x5 i dokładkę co tydzień? Z tego co widzę najsilnieksi cisną rampe a stały ciężar czy piramidki w akcesoriach. Jak to jest w praktyce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Wiek 29 lat Na forum 27 dni Przeczytanych tematów 10
tak jak mówi @ronie220. Swoją drogą ja na Twoim miejscu wyrzuciłbym ten plan i zaczął od nowa.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Klatki 2x w tyg Plecy 1x w tyg

MenS