SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy skolioza moze miec wpływ na moją siłe

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 973

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 190
Witam,chciałem sie zapytać czy skolioza może mieć wplyw na moją siłe.mimo 1.5 rocznego stażu na siłowni nie widze postępu siłowego.Mam problem ze zrobieniem 10 pompek.Mimo że jestem na diecie i nie cwicze codzienne.Dlatego jestem ciekaw czy mój chory kręgosłup może mieć na to wpływ

Dziekuje za odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12033 Napisanych postów 160414 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234309
Witaj.

Skolioza jest tzw. bocznym skrzywieniem kręgosłupa. W rzeczywistości może to być skrzywienie trójpłaszczyznowe. O skoliozie można mówić dopiero w sytuacji, gdy kręgosłup jest skrzywiony o 10 stopni lub więcej w płaszczyźnie czołowej. W tym celu wykorzystuje się metodę Cobba.

W sytuacji wystąpienia skoliozy przede wszystkim powinniśmy ją dobrze zdiagnozować u lekarza specjalisty. Mając dokładne badania, możesz udać się do fizjoterapeuty, który obejrzy Cię i określi, w jaki stopniu możesz trenować siłowo, aby nie zrobić sobie krzywdy. Dlatego też na obecną chwilę nie da się stwierdzić, co możesz, a czego nie możesz wykonywać.

Teraz pytanie czy Twoje problemy z plecamy byly zdiagnozowane w sposob profesjonalny?
Czy badal je ortopeda lub fizjoterapeuta?

Trening siłowy jest jak najbardziej mozliwy, jednak musi byc on dostosowany do twoich mozliwosci wysilkowych, jak i uwzgledniac problem ze sylwetka. wiec tutaj moge powiedziec Ci jedynie, ze cos pocwiczyc bedziesz mogl, jednak co dokladne, to juz zadecyduje fizjo. Rowniez dpbra opcja bedzie znalezc osobe kompetetna ktora poprowadzi Cie przez kilka pierwszych treningow, ktora zna sie na fizjoterapii i zrobi trening czy cwczeia zgodnie z wytycznymi dla Twojej osoby.

Czy skolioza moze pwlywca na sile?
Może, jednak jej stopien zaawansowania jest wtedy dosc znaczny i powiazany zazwyczaj z deformacjami ciala, gdzie ulozenie szkieletu wplywa na funkcjonalnosc mieśni. Jednak, jezlei jest to standardowe skrzywiebie boczne, ktore ma wiekszosc z nas, to nie powinno ono miec wplywu na to, jak silny jestes.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja wagi, odchudzanie 60 kg

Następny temat

Który słodzik wybrać? Który słodzik jest najbardziej bezpieczny?

WHEY premium