SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy są inne cwiczenia na kaptury niż ''''szrugsy"?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23015

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 116 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1265
Czesc!!
Tak jak w temacie chcialem się dowiedziec czy są jakies inne cwiczenia na kaptury poza "szrugsami"? Bo jak narazie robie tylko to po 4 serie a wogóle nie czuje ze cwicze te miesnie!!!

"Rozrastamy sie na boki... triceps, biceps, kark szeroki" <--moje motto

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Naturalniejszy ruchj est przy sztangielkach, szczególnie większe cięzaru męczą dół grzbietu przy sztandze.

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 154 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7649
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia działa dobrze ,a nawet lepiej od szrugsów.
Jednak trzeba uważąć z obciążeniem podczas tego ćwiczenia bo jest ono kontuzjogenne.Wiele osób uważ że nie powinno się wykonywać tego ćwiczenia bo prawie na pewno dłusze jego wykonywanie prowadzi do kontuzji co wynika z budowy obręczy barkowej.

"Nigdy nie osiągniesz więcej
niż chcesz"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 163 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5645
Penie bierzesz za mały ciężar,kaptury są silne,a ja zacząłem je czuć jak dowaliłem naprawdę ostry ciężar.Jak masz za mało na hantelkach to rób ze sztangą.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 116 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1265
Ciągle robie ze sztangą i naprawde duzo ciezaru tam nakladam ze robie 12 powturzen i juz nie moge dzwignac!! A co do podciagania sztangi wzdlusz tlowia: to nie dziala przypadkiem na barki?? Bo slyszalem ze głownie angazuja sie barki w tym cwiczeniu!!

"Rozrastamy sie na boki... triceps, biceps, kark szeroki" <--moje motto

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3447 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55097
podcza podciaganie wzdluz tulowia zdecydowanie bardziej pracuja bary niz kaptury..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 116 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1265
No to nie ma innych cwiczenw ktorych pracują głownie kaptury??? A moze robic poprostu wiecej serii w tym cwiczeniu zeby lepiej skutkowalo???

"Rozrastamy sie na boki... triceps, biceps, kark szeroki" <--moje motto

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 154 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7649
A wykonywałęś kiedyś to ćwiczenie?Ruch jest podobny jak przy szrugsach.
Te ćwiczenie owszem jest na barki ,ale rozwija dobrze kaptury.Szrugsy tak jakby też są na barki bo jedni je trenują z plecami a inni z barkami.
Zależy do czego zaliczy się kapturu czy do pleców czy do obręczy barkowej.

POZDRO

"Nigdy nie osiągniesz więcej
niż chcesz"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 138 Wiek 50 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6899
przeciez kaptury to tez barki
1

kozik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
"przeciez kaptury to tez barki" - dokładnie
Po drugie jak ktoś chce sprawdzić, to weź poprostu mały ciężar na hantelke, podciągnij ją wzdłuż tułowia i sprawdź jak pracuje kaptur...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691


"przeciez kaptury to tez barki"
chłopaki jak chcecie komuś doradzac to najpierw poduczcie się anatomii.
Po pierwsze bark to bark ( dokładnie mięśnie obreczy barkowej ) a 'kaptur' to 'kaptur'. Zastanawiam się czy w ogóle znacie prawidłowa nazwę tzw. kapturów??
Jest to mięsień czworoboczny pleców, ( jak sama nazwa wskazuje tworzy on muskulaturę pleców ) a częśc która 'wystaje' po obu stronach szyji jest w rzeczywistości jego najmniejszą częścią. Czworoboczny jest odpowiedzialny za 'wypełnienie' przestrzeni między łopatkami.
----------------------
co do pytania na temat podciągania sztangin wzdłuż tułowia
- jak w wielu innych ćwiczeniach wszystko zalezy od chwytu.
Łapiąc sztange na szerokość barków angazujemy boczne i tylne akony mięśni naramiennych. Łapiąc sztange wąsko, na samym środku w wiekszej części angazujemy czwotoboczn. Zasada jest nastepująca- im szerszy chwyt tym barziej angazują się boczne kaptury- jak mi ostatnio doradził Michail- chwyt na szerokośc barków jest znakomity na podkreślenie kulistości barków. --------------------
grupa mięśniowa zaznaczona na niebiesko przedstawia czworoboczne pleców
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Tutaj są zdania podzielone czy kaptur to barki kaptur to potoczna nazwa górnej części mięsnia czworobocznego ktory jak by niepatrzec nalezy do pleców nie do barków pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie do fachowców w dziale

Następny temat

mam tylko sztange jak cwiczyc

WHEY premium