SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy rower może skrócić nogi?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3550

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80
No właśnie... W dzieciństwie, to znaczy w podstawówce i gimnazjum, sporo jeździłem na rowerze, w dodatku często na zbyt małym, tzn. z nisko opuszczonym siodełkiem, przez co musiałem podkurczać nogi. Do tego "szusowałem" dość ostro, na wysokich przeżutkach i często po jeździe na takim rowerze bolały mnie stawy kolanowe. Zastanawiam się, czy to nie skróciło moich nóg, tzn. czy nie przyhamowało wzrostu kości nóg wzdłuż. A że zbyt wysoki jak na 19 - letniego chłopa nie jestem (174 cm), więc pytam o to, żeby mieć czyste sumienie, tzn. żeby wiedzieć, czy nie mam sobie nic do zarzucenia w temacie wzrostu, czy zrobiłem wszystko, co się dało... Proszę o szczerą odpowiedź. Aha, a czy są jakieś bezpieczne metody na dodanie sobie paru cm w tym wieku? Sporo naczytałem o tym na Necie i dowiedziałem się, że należy jeść dużo białka, uprawiać sport, rozciągać się itd. Tyle, że ja robię to wszystko, a chyba już nic nie rosnę . Ktoś tu pisał też, że należy robić codziennie zwisy na drążku, najlepiej z obciążeniem na nogach, ale czy to nie powoduje uszkodzeń kręgosłupa lub stawów? Z góry dzięki za odp.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 52 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 176
garb od krótkiej ramy ale tylko wówczas gdybyś jeździł po 6h dziennie i cala reszta dyskomfortu i jego skutkach...

Zmieniony przez - Lexluthor w dniu 2009-08-24 13:43:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2886
Tak, może. Teraz dla równowagi powinieneś zacząć skakać o tyczce.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 753 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41118
Ale te zwisy to odwrotne, tzn nogami do góry. Tak musisz spać.

A tak naprawdę to co to za temat
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 73 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 557
Ja od wieku 5lat jeżdże na rowerze jestem młodszy od ciebie mam 180cm. Poprostu to zależy od wielu czynników i (według mnie) w niewielkim stopniu od tego, że jeźdżiłeś na rowerze.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 753 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41118
W żadnym stopniu, a może się jeszcze przyczynić do rozwoju
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Skraca więzadła/ścięgna. Pamiętaj o rozciąganiu mięśni.

Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2008-09-07 23:40:42
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No widzisz pozostaniesz teraz na reszte życia skrzatem.

Przy sprzyjających warunkach pogodowych - pozostało ci jeszcze jakies 60 lat....radze ci sie z tym pogodzic.

Tak czy owak, było warto.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80
Skalar - a jeśli do tej pory nie robiłem ćwiczeń rozciągających po jeździe na rowerze, w dodatku na zbyt niskim siodełku, to ile cm mogłem stracić?
Teddo - A KYSZ!! Zapomniałeś na koniec przykleić tabliczki z napisem "ŚMIECH" żeby wszyscy wiedzieli, że należy się w tym momencie roześmiać.
Niektórzy chyba nie przeczytali dokładnie mojego posta. Miałem na myśli jazdę na zbyt małym rowerze, ze zbyt niskim siodełkiem, bo takiego musiałem przez wiele lat używać. A mówi się, że należy jeździć na odpowiednio wysokim siodełku, więc chyba są jakieś konsekwencje na jeżdżeniu na zbyt niskim? Czy może chodzi tu tylko o wygodę i komfort, żeby nie trzeba było nóżek podkurczać?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Leonidas nie zrobisz się "mniejszy" tylko słabiej rozciagnięty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80
Skalar - dzięki za odp. A jeszcze dwa pytania ... Jakie konsekwencje ma jazda ze zbyt nisko ulokowanym siodełkiem, bo jakieś chyba ma, a ja sporo tak jeździłem? Wiesz, z podkulonymi nogami i dość mocno pedałując. A po drugie, zwisanie na drążku może faktycznie dodać parę cm, nie powodując urazów kręgosłupa ani stawów? Proszę o odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 753 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41118
Kolego, zadajesz pytania, jak dziecko w 1wszej klasie podstawówki... Jeździj, ćwicz i nie wkręcaj sobie takich jazd
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Me bieganie

Następny temat

Wytrzymałość i jej następstwa, czyli czemu po wytrzymałości wymiotuje....(?)

WHEY premium