SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy robić badania przed pójściem na siłownię?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 847

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

kobieta

Wiek

28

Waga

96

Wzrost

168

Cel treningowy

odchudzanie

Staż treningowy na siłowni

zerowy

Uprawiane inne sporty

-

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

w domu mam twister, siłownię nie daleko

Dieta

brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

przeciążenie kręgosłupa

Zażywane suplementy

-

Ostatnio przerabiany plan

-

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

-
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10
Witam.
Chcę udać się na siłownię. Muszę schudnąć. Muszę.
Problem w tym, że mam płytki oddech. Już kilka osób zwróciło mi na to uwagę.
Czy za nim udam się siłownię powinnam zrobić jakieś badania w tym kierunku?
Czy mogę w ogóle iść na siłownię?
Dodam, że od dawna, za nim jeszcze zaczęłam ważyć tak dużo, mam przeciążony kręgosłup.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Badania, szczególnie jeśli są podstawy do ich wykonania warto zrobić aby zobaczyć czy wszystko jest w porządku żeby nie pogorszyć sprawy przez trening siłowy. Warto także udać się do dobrego ortopedy/fizjoterapeuty aby zobaczyć co w tym kręgosłupie siedzi i czy nie ma jakiś przeciwwskazań do ćwiczeń na siłowni i ew. jakich ćwiczeń masz unikać.


Zmieniony przez - Viren w dniu 2016-01-04 14:40:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10
Viren
Badania, szczególnie jeśli są podstawy do ich wykonania warto zrobić aby zobaczyć czy wszystko jest w porządku żeby nie pogorszyć sprawy przez trening siłowy. ...



Zmieniony przez - Viren w dniu 2016-01-04 14:40:09


Płytki oddech, fakt, że szybko się męczę itp jest podstawą do zrobienia badań. Tylko czy to konieczne przed pójściem do siłowni? Może i tak.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Idź, zbadaj tarczycę, zrób badania serca, cholesterol i wszystko inne co zaleci lekarz.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jeśli masz jakieś niepokojące objawy to badania są konieczne i to nie tylko przed pójsciem na siłownie. Lepiej dmuchać na zimne.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jestem chudy. Aktywny tryb życia. Chciałby przytyć.

Następny temat

Ocena treningu.

WHEY premium