SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy oddanie krwi spowoduje chwilowe obniżenie jej ciśnienia.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12667

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 65
Witam,

Czy jeżeli mam podwyższone ciśnienie krwi i udam się do stacji krwiodawstwa oddać honorowo 450ml krwi, to spowoduje to obniżenie ciśnienia w moim organiźmie? Mam na myśli oczywiście chociaż kilka godzin po oddaniu krwi?

pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Wszystko zależy od organizmu. U niektórych osób dochodzi do lekkiego obniżenia ciśnienia u innych nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Przeważnie jednak tak w mniejszym/większym zakresie.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 65
A jakiej wartości można się spodziewać? Wiem, że nie można tego określić, ale po prostu orientacyjnie ile to może wynieść. Jeśli moje ciśnienie górne to powiedzmy 140 to czy po oddaniu krwi może spaść o 20?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Uważasz, że ktoś Ci odp na to pytanie..?
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 89 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1694
co do oddawania krwi - mam koleszke który jest honorowym dawcą i przez 3 lata oddawał krew regularnie co 3 czy tam co 4 miesięcy i biega też w maratonach w każdym bądź razie zrobiło mu się coś takiego że jak teraz zapomni oddac krew co 3-4msc lub mu nie upuszczą w tym czasie, to mu w głowie tak pulsuje jak by miał mu mózg eksplodować albo od tego ciśnienie mdleje,

także przestrzegam tych zagorzałych dobroczyńców..
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 65
krzykacz
Uważasz, że ktoś Ci odp na to pytanie..?


Wiem, że się tego dokładnie nie da określić, ja lekarzem nie jestem więc nie mam zielonego pojęcia czego można się spodziewać, ale ktoś może wiedzieć jaka różnica jest możliwa. Czy będzie to około jeden, dwa, pięć, dziesieć czy pięćdziesiąt?

Zmieniony przez - olo89 w dniu 2012-02-15 17:45:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Jak wiesz to po co powtarzasz to samo...
2

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 4191 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44168
na ciśnienie krwi ma wpływ tak wiele czynników że nikt Ci nie odpowie na to pytanie. nawet jeśli upuszczenie krwi obniżyło by ciśnienie to wystarczy lekkie poddenerwowanie lub stres i podskoczy o tą wartość, pzdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból w łydce przypominający skurcz

Następny temat

artroskopia kolana, zerwane wiązadło?

WHEY premium