SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy moge częściej trenowac?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 965

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

16

Waga

76

Wzrost

176

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

6 miesiecy regulanie a poczatki z silka z 1.5 roku temu

Uprawiane inne sporty

czasem sparing bokserski z braciszkiem :)

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

tak

Zażywane suplementy

kreatyna mono

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

nie robilem rekordow
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 196 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3538
Witam, jako ze mam silownie w garazu, (praktycznie wszystko, duzo sprzetu) mam zamiar czesciej trenowac niz 3x w tygodni, trening na mase, czy to sie oplaca?
Moj plan to

Poniedzialek:klata+tric

sroda: plecy+bic

piątek:barki+kapturki (w niedziele albo sobota robie nogi)

A planuje zrobic taki plan

poniedzialek:klata+tric

wtorek:bary+kaptury

sroda:plecy+bic

czwartek:klata+tric

piatek:bary+kaptury

sobota:plecy+bic

niedziela: nogi

Rozważam nad tym pozniewaz mi sie nudzi to raz :D Przedtem chodzilem na boks 5x w tygodniu ale godziny nie pasowaly (szkola) i caly dzien mialem zawalony przez to ze silownia pod nosem mam czas zawsze na trening. Czy to zle wplynie na mieśnie? Gdy sie przetrenuje odpuszcze dodatkowe treningi.

Zmieniony przez - mustasj w dniu 2012-12-08 23:52:30
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 115
napisałem ze 6 treningow bo wszystko zalezy jaki kto ma regen,podejscie,czas i suplementy i diete. JA wszystko mialem na korzysc i dlatego tak cwiczylem i masz racje w niedziele cwiczylem przedramiona i kaptury xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3775
Nie nie, 7 treningow w tygodniu to fatalny pomysl. Tak jak masz teraz, czyli 4 treningi jest wystarczająco. Niema co sie spinac na ilosc treningow bo to nie prowadzi to niczego dobrego.

"Fight And Never Surrender!"

Do zobaczenia na Mr Olympia, Crossfit games, 2 i 3 boju ;]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
skup się na 3 czy ewentualnie 4 treningach(robiąc je porządnie) a resztę czasu przeznacz na regenerację-bo właśnie w tym czasie mięśnie rosną

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
mustasj

podstawowe pytanie co ci da więcej treningów ?
odpowiedz brzmi nic , oprócz przetrenowania .

"Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): nie robilem rekordow"

tu nie chodzi o max , a o obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach .

przysiad - ?
martwy - ?
wyciskanie - ?

Pomoże ustalić nam twój poziom wytrenowania i tym samym pomóc w dobraniu treningu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 196 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3538
no fakt dzieki chlopaki za odpowiedzi,bede musial znalezc inne zajecie, i przy okazji jeszcze jedno pytanie,
Przedtem cwiczylem 5x12/10/8/6 i caly czas ten sam ciezar od poczatku, powtorzenia zmiejszalem bo juz miesnie byly zmeczone, a teraz kumpel powiedzial ze mam robic tak samo, tyle ze w pierwszej serii mniejszy ciezar, i co serie zwieszkac obciążenie, jak bedzie lepiej?

Tomasz: teraz moje obciążenie to w ostaniej serii ok 45kg martwy(wiecej nie bede bral gdyz mam problem z bolem plecow), przysiad i wyciskanie 65kg (dzis zrobilem rekord wyciskania to bylo 80kg)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3775
JEzeli masz problem z bolem polecow to pewnie znaczy, ze zle robisz martwy lub robiles z zaduzym ciezarem ! Odpusc teraz MC zeby plecy doszly do siebie. A keidys jak wrocisz to skup sie na poprawnej technice !!!

Staraj sie zwiekszac ciezar co serie.

"Fight And Never Surrender!"

Do zobaczenia na Mr Olympia, Crossfit games, 2 i 3 boju ;]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 196 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3538
ok dzieki i o to mi chodzilo (problemy z plecami mialem juz przed mc :/ , ewentualnie bede robil to malym ciezarem :)
Sogi leca ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 115
Mustasj mozesz robić 6 treningow w tygodniu nawet jesli masz cykl i zamiar robic mase. Problem polega na tym ze zle rozlozyles te partie i za duzo . Na swoim przykladzie powiem Ci ze robilem 6 razy w tyg trening i w kazdy dzien osobna partia nawet łapy robilem osobno czyli bic i tric . Odbowiednia suplementacja i duzo snu a uwierz mi mozna fajnie sie porobic .Na dodatek ze nigdzie nie musisz isc i tranic czasu bo masz w garazu silownie. Co do Twoich plecow jesli Ciebie bola to mozliwe ze zle robiles i musisz dojsc do siebie albo masz ogolna wade plecow ktora wychodzi przy tym cwiczeniu. Idz do lekarza i zrob odpowiednie badania/przeswietlenie itd. Nie warto dla jednego cwiczenia niszczyc sobie zycia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 196 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3538
a jezeli rozlozylbym treningi tak jak mowisz czyli codziennie inna partia, moglbym dlolozyc np 1 cwiczenie wiecej? np na bica
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3775
ale po co sie bawic w 6 gownianych treningow ^^ to rownie dobrze mozesz trenowac 7 razy i osobno robic przedramiona

Proponuje zostac przy tych 4 trenach jednak.

"Fight And Never Surrender!"

Do zobaczenia na Mr Olympia, Crossfit games, 2 i 3 boju ;]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 196 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3538
no ok to by bylo na tyle ;) dzieki wszystim
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki trening po przerwie z siłownią?

Następny temat

Split na masę

WHEY premium